PDA

View Full Version : آموزش: چطور باید فایلها و دیتابیس سایتهایی که بازدید بالا دارن رو تغییر بدیم تا از دید کاربرها مخفی باشه؟

idocsidocs
شنبه 28 دی 1392, 12:14 عصر
فرض کنید یه سایت دارید که روزانه بالای 40 - 50 هزار بازدید داره تصمیم دارید برخی از کدها رو ویرایش کنید یا دیتابیس رو تغییر بدید

در این صورت چطور باید کار رو انجام داد که کاربرها متوجه تعمیرات سایت نشن؟

MMSHFE
شنبه 28 دی 1392, 12:37 عصر
کار خاصی لازم نیست انجام بدین بجز اینکه Interface بیرونی سایت تغییر نکنه. مثلاً همچنان سایت به همون لینکهای قبلی و با همون خروجی قبلی جواب بده درحالی که کدنویسی داخلش حسابی تغییر کرده. اینجور وقتها استفاده از الگوهای طراحی مثل MVC خیلی بدرد میخوره. Viewها ثابت هستن و Modelها و Controllerها رو تغییر میدین (حتی ممکنه فقط Modelها تغییر کنن).

idocsidocs
شنبه 28 دی 1392, 13:06 عصر
فرض کنید Modelها و Controllerها رو تغییر بدیم و همزمان کاربرها همین Modelها و Controllerها رو فراخوانی کنن

در این شرایط راهی نیست که تغییرات از دید کاربرها مخفی بمونه مخصوصا وقتی تعداد بازدید سایت بالاست

eshpilen
شنبه 28 دی 1392, 13:08 عصر
البته فکر کنم باید حتما روی یک نسخهء جداگانه توسعه و تست کرد و بعد از اینکه مطمئن شدید کار میکنه و مشکلی نداره اونوقت بجای فایلهای Production بذارید.
باید سعی کرد با دیتا و شرایط تاحدممکن نزدیک به واقعی هم تست کرد.

idocsidocs
شنبه 28 دی 1392, 16:17 عصر
البته فکر کنم باید حتما روی یک نسخهء جداگانه توسعه و تست کرد و بعد از اینکه مطمئن شدید کار میکنه و مشکلی نداره اونوقت بجای فایلهای Production بذارید.
همین الان هم کدها رو روی لوکال تست می کنم و بعد توی سرور آپلود می کنم

اما در هر صورت احتمال اینکه کاربرها متوجه تغییرات بشن زیاده و باید راهی باشه