PDA

View Full Version : مشاوره در انتخاب زبان برنامه نویسی کمکم کنید

linanche
یک شنبه 29 دی 1392, 09:30 صبح
با سلام مدت 6 ماه هست که میخوام یک زبان رو شروع کنم اما هر روز یکی یک حرفی بهم میزنه که الان سر 2رتهی هستم هم java یکم کار کردم هم c#و c#یکم بیشتر اما الان اومدن میگن بخشنامه اومده که دیگه نباید بیان از ویندوز استفاده کنند ارگان ها و لینوکس پس یک جورایی جاوا رو بورس میاد و اینده داره اما بعضی ها هم دلیل های شبکه ای میارن کهc#همیشه بهتره والا موندم برای اینکه یک برنامه نویس خوب بشم باید چکار کنم دیگه خیلی وقتم الکی خراب شد لطفا کمکم کنید؟؟؟؟؟؟؟و ایا مستقیم برم سراغ c# or java یا اول برم c یا c++ ممنون میشم کمکم کنید؟؟؟و منی که میخوام از 0 شروع کنم چه مسیری بهم پیشنهاد میکنید و ایا برم کلاس یا خودم وقت بگزارم بخونم اگر بخوام برم کلاس یک جایی برا کار گیرم اومده که بتونم از اونجا درامدی داشته باشم تا صرف کلاس کنم

ashokri.nll
یک شنبه 29 دی 1392, 10:40 صبح
سلام من خودمو زیاد بلد نمیدونم ولی میتونم بهت بگم که کلاس رفتن آدمو تنبل میکنه امروز هم برنامه نویس ویندوز زیاده سیستم عامل هایی مثل لینوکس و مک طرفدار بیشتر دارن و زیاد در این زمینه برنامه نویس نداریم و مهم تر از این فعلا از نظر درآمد پول تو برنامه نویسی موبایله باز تصمیم آخر با خودتته .

linanche
یک شنبه 29 دی 1392, 10:45 صبح
دقیقا خیلی عالی گفتی ممنون اما میتونم ازت یک خواهش بکنم بدلیل اینکه خیلی منابع وجود داره و یک جورایی منو گیچ کرده به نظرتون از کجا شروع کنم از از کدوم منابع دلیل اینکه تو فکر کلاسم رفتم این بود که حداقل یک منبع هست و یک راهو بهت نشون میده

cups_of_java
یک شنبه 29 دی 1392, 13:25 عصر
شما زبان جاوا رو به عنوان یه زبانی که هم می تونی کلی باهاش یاد بگیری هم پول دراری می تونی یاد بگیری.
زبان C++ رو اما باید بعنوان زمینه برنامه نویسی و مفاهیم و مطالب پایه اون یاد بگیری که فکر می کنم این توی دانشگاه یا از طریق یک استاد خوب امکان پذیره وگرنه خودت خیلی انرژی باید بزاری و با خوندن کتاب های انگلیسی مرجعش مطالب رو یاد بگیری تا دیدت بالا بره.

اما همون اولی (جاوا) هم کافیه... منبع انگلیسی هم زیاد هست... بگردی توی همین سایت هم اسامیشون ذکر شده

safir187
سه شنبه 01 بهمن 1392, 19:11 عصر
منم جاوا رو پیشنهاد میکنم.
اگر با منابع انگلیسی راحت هستید که فراوون و رایگان هست.
منابع فارسی هم هست. هم رایگان هم پولی.

این هم دوره خود ماست:
http://barnamenevis.org/showthread.php?435473-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%A7#post1948206

majid_i68
یک شنبه 06 بهمن 1392, 08:31 صبح
خب شما اومدی توی تلار جاوا ..همه میگن جاوا.. اگه بری تالار سی شارپ .. همه میگن سی شارپ ..
زبان برنامه نوسی مثل یک ابزار هستش ..همان طوری که هر ابزاری برای کاری یا کارهایی ساخته شده ..زبان برنامه نویسی هم هر کدام برای هدفی یا اهدافی طراحی شده اند.. شما اول باید مسیر خودت رو مشخص کنی .. من خودم رشته کامپیوتر هستم ..با سی و سی پلاس آشنایی دارم ..
چونکه به برنامه نوسی ویندوز نیاز داشتم سی شارپ رو انتخاب کردم و چند سالی هست که کدنوسی میکنم ...
اگر شما میخواهید برای ویندوز کد نویسی کنید ..بهترین گزینه سی شارپ هست ..بدون اینکه به سراغ زبان دیگه ای برای پیشنیاز بروید ..با سی شارپ برای ویندوز و طراحی سایت با چهارچوب ای اس پی و ..برنامه نوسی اندروید با مونو (با مشکلاتی ) خواهید برنامه نوشت...

اما جاوا زبان قدرتمندی هست که سی شارپ از اون کپی گرفته شده هست و مستقل پلت فرم خاصی است.. اگر برنامه نوسی برای اندورید ..سیستم عاملهلی موبایل و حتی ویندوز و لینوکس رو مد نظر دارید جاوا بهترین گزینه است.. اما برای ویندوز چونکه ماکروسافت کلاسهای زیادی برای سی شارپ فراهم کرده راحت تر است.. پس اول نیازت رو مشخص کن..

habiballahafg
دوشنبه 21 بهمن 1392, 02:33 صبح
من هم دارم جاوا یاد می گیرم و هم دارم سی پلاس پلاس یاد می گیرم و این دو زبان به نظر من نسبت به بقیه بهتر است ولی اگر بخواهیم از بین این دو زبان یکی را انتخاب کنیم به نظر من جاوا بهتر هستش چون با همه نوع پلت فرم می توان کار کرد و کد نوشت .