PDA

View Full Version : مشکل در تحلیل نیازها و ایجاد بانک اطلاعاتی

HOSSEINONLINE7
یک شنبه 29 دی 1392, 10:43 صبح
سلام دوستان من به عنوان اولین پروژه ی جدی خودم میخوام یک سیستم کتابخانه را تحلیل و پیاده سازی کنم و سعی کردم برای اینکه کارم را اصولی انجام بدم از مهندسی نرم افزار استفاده کنم و اول سیستم را تحلیل کنم و بعد دیتابیس را ایجاد کنم و برم سراغ کدنویسی و ...

من فایل تحلیل جامع یک سیستم کتابخانه را از اینترنت دانلود کردم و ازش کمک گرفتم و خواستم از تحلیل و آنالیزش استفاده کنم و سیستم را درک کنم و روی اون دیتابیسم را ایجاد کنم ولی برام نا مفهمومه و همش میترسم که نکنه دیتابیسی که میسازم کامل نباشه و به مشکل بربخورم . هنوز خودم نمیدونم چطور با قسمت های مختلف ارتباط برقرار کنم سیستم برام گنگه .
سیستم کتابخانه قسمتهای خیلی زیادی داره مثل اعضا و کتابدار و مسئول و ... که هرکدام اینا عملیات زیادی انجام میدن .
خواستم بار رسم نمودار DFD سیستم را درک کنم ولی اینقدر تعداد موجودیت ها و عملیات ها زیاده که توش گم شدم و اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم .
به نظر شما من دیتابیس را اون طوری که خودم میدونم ایجاد کنم و برم سراغ کدنویسی و اگر دیتابیس کمبود داشت بعدا اصلاحش کنم یا خیر ؟ من میخوام از orm استفاده کنم بعدا به مشکل برنمیخورم ؟
لطفا راهنمایی کنید ...

Boy_nn
یک شنبه 29 دی 1392, 10:52 صبح
در مورد اصول طراحی دیتا بیس مخصوصا" نرمال سازی مطالعه کن بعد دیتا بیس تو طراحی کن قرار نیست اولین کارتو کامل بدون نقض باشه بعد برو سراغ کد نویسی هر وقت متوجه اشکالی شدی دیتابیس تو بازنگری کن فرقی نمی کنه کجای کار باشی فقط سعی کن اصول رعایت کنی مخصوصا نرمال سازی رو