PDA

View Full Version : سوال: هندل کردن دو کلید همزمان در رویداد keydown

moradad
یک شنبه 29 دی 1392, 16:10 عصر
سلام
عذر میخوام که تاپیک زدم جستوجو کردم مطلبی که کمکم کنه پیدا نکردم
من دارم یه کنترل مینویسم که توش نیاز دارم به تشخیص اینکه دو کلید به صورت همزمان زده شده باشه
یعنی ما دوتا کلید 1 و 2 داریم که با زده شدن
کلید 1 کار x
کلید 2 کار y
و همزمان کلید 1و2 کار z انجام بشه

منون میشم اگ راهنماییم کنید:لبخندساده:

AmiRReZzZzA
یک شنبه 29 دی 1392, 16:25 عصر
سلام. من منظورتون رو درست نفهمیدم . یعنی اگه 2 تا کلید از روی کیبرد فشرده شد ، اگه همزمان باهم فشرده شدن یه کاری رو انجام بده ، به صورت تکی یه کار دیگه ؟! مثل درست کردن هاتکی(Hotkey)؟

moradad
یک شنبه 29 دی 1392, 16:46 عصر
سلام. من منظورتون رو درست نفهمیدم . یعنی اگه 2 تا کلید از روی کیبرد فشرده شد ، اگه همزمان باهم فشرده شدن یه کاری رو انجام بده ، به صورت تکی یه کار دیگه ؟! مثل درست کردن هاتکی(Hotkey)؟

ببینید من میخوام وقتی دوتا کلید همزمان فشار داده میشن یکار انجام بشه اما وقتی همون کلید ها تک تک به صورت جداگانه فشار میدیم کار دیگ انجام بدن
در ضمن از کلید هایی مثل ctlr یا shift نمیخوام استفاده کنم چون برای دسته بازی دارم مینویسم

AmiRReZzZzA
یک شنبه 29 دی 1392, 19:16 عصر
دوست عزیز من چیز زیادی راجب به سوالتون در سایت های خارجی پیدا نکردم . یعنی پیدا کردم ولی شما از کنترل و شیفت و اینا نمی خواهید استفاده کنید .دست آخر از یک روش خیلی مسخره تونستم یکم به نتیجه نزدیک بشوم. من خودم هم برنامه نویس مبتدی ام . این سورسی که دارم میدم بهتون شاید بتونه کارتون رو راه بیاندازه !
البته دلیل های استفادم از foreach و ... اینه که : هیچ دلیل خاصی نداره:لبخند: ، فقط چون قبلش داشتم هی تست می کردم دیگه عوض نکردم .
و در آخر باز هم میگم ، سورس خیلی مبتدی هستش و اساتید محترم لطفا راهنمایی کنند.

moradad
یک شنبه 29 دی 1392, 23:30 عصر
دوست عزیز من چیز زیادی راجب به سوالتون در سایت های خارجی پیدا نکردم . یعنی پیدا کردم ولی شما از کنترل و شیفت و اینا نمی خواهید استفاده کنید .دست آخر از یک روش خیلی مسخره تونستم یکم به نتیجه نزدیک بشوم. من خودم هم برنامه نویس مبتدی ام . این سورسی که دارم میدم بهتون شاید بتونه کارتون رو راه بیاندازه !
البته دلیل های استفادم از foreach و ... اینه که : هیچ دلیل خاصی نداره:لبخند: ، فقط چون قبلش داشتم هی تست می کردم دیگه عوض نکردم .
و در آخر باز هم میگم ، سورس خیلی مبتدی هستش و اساتید محترم لطفا راهنمایی کنند.

خیلی ممنون از توجه و وقتی که گزاشتی:قلب:
اما مشگل اینجاست که قراره برای دسته بازی بنویسم و نمیتونم از تکست باکس استفاده کنم
و یه مشگل دیگم این هست که کاری که قراره با فشار دادن همزمان کلید ها انجام بشه یه کاره ادامه داره یعنی تازمانی که کلیدها نگه داشته شدن انجام بشه و اگ یکی از کلید ها رها شد کاری که برای اون کیلیدی که نگه داشته شده تعریف شده انجام بشه:گریه:
بازم ممنون از کمکت

moradad
دوشنبه 30 دی 1392, 14:19 عصر
میشه یکی راهنکایی کنه؟؟؟:افسرده: