PDA

View Full Version : حذف برخی از کاراکتر ها از یک متن

mhamedm2008
یک شنبه 29 دی 1392, 22:22 عصر
با سلام
من یک عدد متن دارم که فرض کنید "92/111/9881" باشه.حالا می خوام با فرمولی فقط عدد 92 را از این متن استخراج کنم.
چه جوری این کار رو انجام بدم؟؟
ممنون

Abbas Amiri
یک شنبه 29 دی 1392, 23:34 عصر
با سلام
من یک عدد متن دارم که فرض کنید "92/111/9881" باشه.حالا می خوام با فرمولی فقط عدد 92 را از این متن استخراج کنم.
چه جوری این کار رو انجام بدم؟؟
ممنون

اگر مقداری جستجو کنید مشابه سوال شما ، مواردی بوده است . در تالار عبارت Split را جستجو کنید

mhamedm2008
دوشنبه 30 دی 1392, 00:22 صبح
سرچ کردن.مطلب زیادی نبود.چون خیلی هاش درباره spilit دیتابیس بود
و از مطالب باقی مانده چیزی متوجه نشدم
میشه یک نمونه بیارید برای این کار؟؟

hasanhzd
دوشنبه 30 دی 1392, 18:26 عصر
درود

اگه داده هاتون ساختار استاندارد دارن میتونی تو یک کوئری از
left(urfild,2)
استفاده کنید

Abbas Amiri
سه شنبه 01 بهمن 1392, 21:08 عصر
سرچ کردن.مطلب زیادی نبود.چون خیلی هاش درباره spilit دیتابیس بود
و از مطالب باقی مانده چیزی متوجه نشدم
میشه یک نمونه بیارید برای این کار؟؟

زمانی که یک عبارت رشته ای با یک سری جداساز یکسان به بخشهای مختلفی تقسیم شده اند می توانید از تابع Split برای بدست آوردن هر کدام از بخشها استفاده کنید.

s1 = Split("92/111/9881", "/")(0) 'Return 92
s2 = Split("92/111/9881", "/")(1) 'Return 111
s3 = Split("92/111/9881", "/")(2) 'Return 9881

RESMAILY
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 07:43 صبح
به نام خدا
با سلام به دوستان مخصوصا اقاي اميري . اين عبار ت قرآني را مشاهده بفرماييد "تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِي"
مي خواهم بدون آنكه ساختار كلمه و جمله به هم بخورد، فقط اعراب (كسره و فتحه و سكون و غيره) را بردارم. راه حل پيچيده اي را امتحان كردم و در نهايت دست كم ساختار جمله به هم خورد. آيا راه روشن و قطعي براي اين كار به نظرتان مي رسد

alirezabahrami
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 12:27 عصر
به نام خدا
با سلام به دوستان مخصوصا اقاي اميري . اين عبار ت قرآني را مشاهده بفرماييد "تَخْشَوْهُمْ وَاخْشَوْنِي"
مي خواهم بدون آنكه ساختار كلمه و جمله به هم بخورد، فقط اعراب (كسره و فتحه و سكون و غيره) را بردارم. راه حل پيچيده اي را امتحان كردم و در نهايت دست كم ساختار جمله به هم خورد. آيا راه روشن و قطعي براي اين كار به نظرتان مي رسد
سلام
با اجازه استاد اميري عزيز
شما ميتوانيد با استخراج علامت هاي مربوطه و استفاده از تابع Replace اينكار را بدون از دست دادن ساختار جمله انجام دهيد .
براي بدست آورن علامت هاي مربوطه كيبرد را در حالت زبان فارسي قرار بده و كليد شيف همزمان با تك تك حروف كيبرد تست كن !
براي وضوح بيشتر اينكار را ميتوانيد در محيط ورد انجام بدهيد
مثلاً علامت سكون با استفاده از كليد تركيبي shift+ s (در حالتي كه زبان كيبرد فارسي است) بدست مي آيد
البته استخراج علامت ها(حركت ها) حروف عربي در تمام كيبردها يكسان نيست مثلاً احتمال دارد علامت سكون در كيبرد شما با استفاده از shift+a باشد و در هر حال اين كار را بايد بر روي كيبرد خودت تست كنيد .
نمونه ضميمه را ملاحظه كن!
در نمونه فوق كه علامت مربوطه را با استفاده از كيبرد خودم استخراج نمودم كاملاً جواب داد و با كليك بر روي كمند باتن تمام حركتهاي جمله حذف مي گردد.
يا علي

RESMAILY
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 17:52 عصر
به نام خدا
با سلام. تشكر از جناب عليرضابهرامي. من دنبال روالي هستم براي يك متن بزرگ نه يك جمله يا دوجمله. احتمالا راه حل همين است كه شما مي فرماييد (يا بالعكس . يعني كد حروف را معين كنيم و از باقي صرف نظر نماييم). بازهم ممنون.

alirezabahrami
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 21:10 عصر
به نام خدا
با سلام. تشكر از جناب عليرضابهرامي. من دنبال روالي هستم براي يك متن بزرگ نه يك جمله يا دوجمله. احتمالا راه حل همين است كه شما مي فرماييد (يا بالعكس . يعني كد حروف را معين كنيم و از باقي صرف نظر نماييم). بازهم ممنون.
سلام
نمونه جدید با استفاده از یک روال برای حذف علامت متن کلیه فیلدهای جدول ملاحظه بفرما !
یا علی