PDA

View Full Version : سوال: درخواست راهنمايي در مورد خريد قفل نرم افزاري

mehran6764
یک شنبه 29 دی 1392, 23:40 عصر
در ابتداي سوالم به اين نكته اشاره مي كنم كه در مورد قفل هاي نرم افزاري تو اين سايت چند تاپيك هست اما مربوط به چند سال پيشه و الان نمي تونه كمك زياد بكنه ...

در حال حاضر كدوم شركت ايراني براي خريد قفل نرم افزاري توصيه ميشه؟

Nima NT
دوشنبه 30 دی 1392, 04:44 صبح
هیچ کدوم ؛ هر کدوم مشکلات خاص خودشون رو دارن
به نظر من
1.یا قفل نرم افزاری اختصاصی برای محصولتون بنویسید
2.یا از قفل سخت افزاری استفاده کنید
3.از پروتکتور برای مبهم سازی کدهاتون بهره ببرید

mehran6764
دوشنبه 30 دی 1392, 13:42 عصر
به نظر من
1.یا قفل نرم افزاری اختصاصی برای محصولتون بنویسید
2.یا از قفل سخت افزاری استفاده کنید
3.از پروتکتور برای مبهم سازی کدهاتون بهره ببرید

پروتكتوري هست كه اگه ازش استفاده كنم آنتي ويروس برنامه رو ويروس نمي شناسه ؟

Nima NT
سه شنبه 01 بهمن 1392, 12:49 عصر
معمولا" همشون رو به عنوان ویروس شناسایی میکنن البته آرتان از این قضیه مستثنی هستش

zomorrod.company
سه شنبه 01 بهمن 1392, 14:48 عصر
سلام

2.یا از قفل سخت افزاری استفاده کنیداین جواب به نظرم کمی اغراق آمیز میاد شاید چون نویسنده محترم جواب خودشون تولید کننده قفل سخت افزاری هستند.:متفکر:
قفل های سخت افزاری اگه درست نوشته بشوند تا حدی امنیت برنامه ی شما رو افزایش می دن ولی دردسرهای خودشون دارند. باید ببینید برای چه برنامه ای می خواید استفاده کنید. البته قفل های نرم افزاری هم اگه درست نوشته شوند می تونند تا حد زیادی کار قفل سخت افزاری رو شبیه سازی کنند به این صورت که کلید مربوطه مثلا از طریق اینترنت و مخصوص اون سیستم به کاربر سیستم داده بشه.:لبخندساده:

پروتكتوري هست كه اگه ازش استفاده كنم آنتي ويروس برنامه رو ويروس نمي شناسه ؟

معمولا" همشون رو به عنوان ویروس شناسایی میکنن البته آرتان از این قضیه مستثنی هستش این جواب هم کمی اغراق آمیزه! نویسنده محترم خودشون از اعضای اصلی تیم توسعه ی پروتکتور مذکور هستند. :چشمک:
خیلی از پروتکتور های معتبر هستند که برنامه ای که با اون ها پروتکت می شه به عنوان ویروس شناسایی نمی شه. (در واقع اکثر اونها)

Securebit
سه شنبه 01 بهمن 1392, 15:07 عصر
Enigma Protector یکی از پروتکتورهایی هست که شناسایی اشتباه آنتی ویروس (false positive detection) در آن کم هست (از نسخه Retail استفاده کنید) یک راه این هست که از این پروتکتور استفاده کنید راه دیگر این که از پروتکتور مورد نظرتون استفاده کنید بعد یک لایه به فایل پروتکتور شده توسط نرم افزارهایی مثل Enigma Virtual Box یا BoxedApp اضافه کنید تا مشکل دیتکت حل شود.

zomorrod.company
سه شنبه 01 بهمن 1392, 15:16 عصر
Enigma Protector ... بعد یک لایه به فایل پروتکتور شده توسط نرم افزارهایی مثل Enigma Virtual Box یا BoxedApp اضافه کنید تا مشکل دیتکت حل شود.
سلام
مدتی دنبال استفاده از لایه مجازی به عنوان لایه ای از پروتکتور بودم که در عمل موفق نشدم از نسخه ای از Thinapp یا wmware Thinstall استفاده کنم. می شه لینک یا لینک هایی (طبق قانون سایت از سایت های خارجی) در مورد آموزش نحوه پروتکت کردن به این روش اینجا قرار بدید؟
ممنون

Securebit
سه شنبه 01 بهمن 1392, 15:40 عصر
بهترین راه برای آموزش مطالعه راهنمای همراه نرم افزار هست آموزش فارسی برای این نرم افزار ندیدم.

zomorrod.company
سه شنبه 01 بهمن 1392, 15:49 عصر
بهترین راه برای آموزش مطالعه راهنمای همراه نرم افزار هست آموزش فارسی برای این نرم افزار ندیدم.
ممنون. منم دنبال منبع انگلیسی بودم. متاسفانه هلپ نرم افزار آنلاینه و ایران هم تحریم کرده و تغییر آی پی هم جواب نداد.
نحوه ی کاربرد نرم افزار به عنوان یک پورتیبل ساز رو می دونم ولی نحوه ی کاربرد به عنوان پروتکتور مد نظرم بود. می خواستم از شما به عنوان یک صاحب نظر بپرسم که تا حالا در مورد این محصول چیزی شنیدید؟ چون قیمتش خیلی بالاست و تو بعضی سایت های خارجی خوندم امنیتی که تامین می کنه بد نیست.

Securebit
سه شنبه 01 بهمن 1392, 16:03 عصر
نه دوست عزیز تحریمی در کار نیست لینکهایی که گذاشتم راهنما و هم صفحه دانلود هست برای آشنایی با نرم افزار لینک اولی رو مرور و مطالعه کنید، نسخه Retail هم موجود هست با جستجو پیدا خواهید کرد.

درباره نرم افزار
http://www.boxedapp.com/boxedapppacker/index.html#.Ut8TJ-nTmUk

راهنمای نرم افزار
http://boxedapp.com/boxedapppacker/help

zomorrod.company
سه شنبه 01 بهمن 1392, 16:06 عصر
ببخشید
اسم نرم افزار مد نظر من Thinappبود که قبل از اولین پست جواب شما اصلاح شد. من خودم از boxedapp (http://www.boxedapp.com/boxedapppacker/index.html#.Ut8TJ-nTmUk) استفاده می کنم و با سازنده ی اون هم تا حدی آشنا شدم (از طریق فروم پشتیبانیش).

Nima NT
سه شنبه 01 بهمن 1392, 21:45 عصر
سلام

این جواب به نظرم کمی اغراق آمیز میاد شاید چون نویسنده محترم جواب خودشون تولید کننده قفل سخت افزاری هستند.:متفکر:
قفل های سخت افزاری اگه درست نوشته بشوند تا حدی امنیت برنامه ی شما رو افزایش می دن ولی دردسرهای خودشون دارند. باید ببینید برای چه برنامه ای می خواید استفاده کنید. البته قفل های نرم افزاری هم اگه درست نوشته شوند می تونند تا حد زیادی کار قفل سخت افزاری رو شبیه سازی کنند به این صورت که کلید مربوطه مثلا از طریق اینترنت و مخصوص اون سیستم به کاربر سیستم داده بشه.:لبخندساده:

این جواب هم کمی اغراق آمیزه! نویسنده محترم خودشون از اعضای اصلی تیم توسعه ی پروتکتور مذکور هستند. :چشمک:
خیلی از پروتکتور های معتبر هستند که برنامه ای که با اون ها پروتکت می شه به عنوان ویروس شناسایی نمی شه. (در واقع اکثر اونها)
بهتره بگیم غیر قابل اطمینان تا اغراق آمیز !
چون بنده حرفی زدم که قابل اثبات هستش ؛ بنده برای حرفم دلیل دارم ؛ شما هر پروتکتوری رو که خواستید یه نمونه باهاش پروتکت کنید و فایل رو رو سایت VirusTotal آپلود کنید تا نتیجه رو ببینید

alireza_s_84
سه شنبه 01 بهمن 1392, 22:41 عصر
چون بنده حرفی زدم که قابل اثبات هستش ؛ بنده برای حرفم دلیل دارم ؛ شما هر پروتکتوری رو که خواستید یه نمونه باهاش پروتکت کنید و فایل رو رو سایت VirusTotal آپلود کنید تا نتیجه رو ببینید

تایید میشه

zomorrod.company
سه شنبه 01 بهمن 1392, 23:17 عصر
سلام دوست عزیر من چندین ساله برنامه هام رو پروتکت می کنم و معمولا برنامه هام به عنوان ویروس شناخته نمی شوند.
بازم به خاطر حرف شما برنامه ای تجاری رو با تعدادی پرو تکتور مختلف پروتکت کردم و در سایت توتال ویروس تست کردم از 50 آنتی ویروس فقط یک آنتی ویروس ناشناخته به نام Bkav که فکر نکنم کسی تو ایران ازش استفاده کنه، فایل رو ویروسی تشخیص داد و 49 آنتی ویروس دیگر رای به پاکی فایل دادند:لبخندساده:. اینم نتیجه تستی که خواسته بودید. تصویر زیر:
115714http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

Nima NT
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 01:21 صبح
دوست عزیز فایل داریم تا فایل و پروتکتور داریم تا پروتکتور !!!
من مقصودم فایلهای غیر دات نتی هستش و در مورد پروتکتورها هم مقصود پروتکتورهای مطرح

zomorrod.company
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 01:49 صبح
دوست عزیز فایل داریم تا فایل و پروتکتور داریم تا پروتکتور !!!
من مقصودم فایلهای غیر دات نتی هستش و در مورد پروتکتورها هم مقصود پروتکتورهای مطرح
سلام
1) سوال کننده محترم بیان نکردند که مقصود فایل های غیر دات نتی هست و شما هم در جوابتون نفرموده بودید که مقصود نیتیو هست و کلی جواب دادید. می دونیم تو ایران اگر پروژه های تجاری دات نتی بیشتر از نیتیو نباشه کمتر هم نیست.
2) بنده تست رو با پروتکتور های مطرح دات نتی انجام دادم و نه غیر مطرح.
3) جناب Strong Bytes تعدادی پروتکتور غیر دات نتی و نیتیو هم بیان کردند که فایل رو مشکوک به ویروسی بودن نمی کنه.
موفق باشید