PDA

View Full Version : set کردن زمان

yegane8
دوشنبه 30 دی 1392, 10:56 صبح
سلام
من می خوام اگه یه نفر اوومد تو سایت ثبت نام کرد تا یه ساعت دیگه اش نتونه دوباره ثبت نام کنه؟
باید چی کار کنم یا حداقل چی سرچ کنم

فرزند کوروش
دوشنبه 30 دی 1392, 11:05 صبح
زمان ثبت نام رو با دستور time() تو دیتابیس بریز.
بعد یک ساعت بعدش رو حساب کن ( با کمی جمع و ضرب میشه بدست اورد )
بعد بگو اگر تایم الان تو بازه زمانی تاریخ دیتابیس و یه ساعت بعدش بود اجازه ثبت نام رو نده

danial.saeedi
دوشنبه 30 دی 1392, 11:14 صبح
ببین دوست عزیز باید شما توی کامپیوتر کاربر کوکی درست کنید،کوکی تا 1 ساعت دیگه زمان برای ازبین نره و زمانی که کوکی وجود داشت می تونی کاربر رو محدود کنی.

فرزند کوروش
دوشنبه 30 دی 1392, 11:25 صبح
ببین دوست عزیز باید شما توی کامپیوتر کاربر کوکی درست کنید،کوکی تا 1 ساعت دیگه زمان برای ازبین نره و زمانی که کوکی وجود داشت می تونی کاربر رو محدود کنی.
اگه کاربر کوکی مرورگرش رو پاک کنه چی؟
از یه مرورگر دیگه استفاده کنه چی؟

danial.saeedi
دوشنبه 30 دی 1392, 11:29 صبح
مهم نیست از چه روشی استفاده می کنی من اینو پیشنهاد می کنم.می تونی به وسیله ip هم اینکار رو بکنی اون روش شما استاندارد نیست.

فرزند کوروش
دوشنبه 30 دی 1392, 11:36 صبح
استاندارد نیست؟؟ میشه دلیلشو بدونم؟

yegane8
دوشنبه 30 دی 1392, 11:48 صبح
یعنی الان من یه ستوون ip و یه ستون زمان به دیتابیس اضافه کنم بعدش چک کنم که اگه اوون ip تو دیتابیس وجود داشت و زمان الان منهای زمانی که واسه اوون ip ثبت شده مال کم تر از یه ساعت پیش بود بهش اجازه ندم ؟
به نظر خودم که را خوبی نیست
با session نمیشه این کارو کرد ؟
اگه کسی مثالی داره بزاره

danial.saeedi
دوشنبه 30 دی 1392, 11:57 صبح
اون روش استاندارد نیست گفتم که بهتره از cookie استفاده کنید.

کوکی ایجاد می کنیم
و به ان 1 ساهت زمان می دهیم.
بعد هم به وسیله ی $_cookie چک می کنیم ایا وجود داره یا نه

danial.saeedi
دوشنبه 30 دی 1392, 12:01 عصر
<?php
setcookie("cookie_name","danialMd5",time()+3600);
if($_COOKIE["cookie_name"])
{
}
else
{

}
?>

Unique
دوشنبه 30 دی 1392, 13:04 عصر
بهترین روش روشی هست که آقا دانیال گفتند گرچه مثلا توی جاهایی که چند کاربر از یک سیستم و یک مرورگر استفاده میکنند جواب نمیده ! ip هم جاالب نیست چون ممکنه gateway کای سیستم روی یک شبکه باشه و همشوم نتونن ثبت نام کنن ! تازه کوکی را کاربر میتونه پاک کنه و روش شما بی اثر بشه !

در کل امکان track کردن کاربر به صورت دقیق وجود نداره.

بعد بگو اگر تایم الان تو بازه زمانی تاریخ دیتابیس و یه ساعت بعدش بود اجازه ثبت نام رو نده
مشکل جواب شما اینجاست که اولا نگفتین این زمان را برای یک کاربر دارین در نظر میگیرین یا برای همه کاربران ! اگه برای همه کاربران باشه درسته یعنی شما هر کاربری ثبت نام کرد یک زمان را ست میکنید و اجازه ثبت نام به هیچ کسی تا یک ساعت بعد را نمیدین که این سوال دوستمون نبود و ایشون میخواستند یک کاربری که یکبار ثبت نام میکنه تا یک ساعت بعد نتونه ثبت نام کنه (البته دلیل منطقی نداره) توی این روش ششما باید کاربر را track یا ردیابی کنید که این کار با کوکی و ip امکان پذیره !

فرزند کوروش
دوشنبه 30 دی 1392, 13:23 عصر
مشکل جواب شما اینجاست که اولا نگفتین این زمان را برای یک کاربر دارین در نظر میگیرین یا برای همه کاربران ! اگه برای همه کاربران باشه درسته یعنی شما هر کاربری ثبت نام کرد یک زمان را ست میکنید و اجازه ثبت نام به هیچ کسی تا یک ساعت بعد را نمیدین که این سوال دوستمون نبود و ایشون میخواستند یک کاربری که یکبار ثبت نام میکنه تا یک ساعت بعد نتونه ثبت نام کنه (البته دلیل منطقی نداره) توی این روش ششما باید کاربر را track یا ردیابی کنید که این کار با کوکی و ip امکان پذیره !
بله کاملا درسته توجه کنید که من بصورت کلی گفتم و توضیحات دقیق ندادم که حالا باید دیتابیس چجوری باشه و چه فیلدهایی داشته باشه.
اگه منظورم رو بد رسوندم از همه عذر میخام

Veteran
دوشنبه 30 دی 1392, 13:32 عصر
ببینید، روش دقیقی برای اینکار وجود نداره، ولی میشه با برنامه های تحت سیستم عامل و ارتباط اون با وب،به نتیجه ی ایده آل رسید.

yegane8
دوشنبه 30 دی 1392, 13:39 عصر
مشکل جواب شما اینجاست که اولا نگفتین این زمان را برای یک کاربر دارین در نظر میگیرین یا برای همه کاربران ! اگه برای همه کاربران باشه درسته یعنی شما هر کاربری ثبت نام کرد یک زمان را ست میکنید
من برای همه کاربرا این رو می خوام در نظر بگیرم
الان همین کوکی رو ست کردم جواب داد ولی این مشکل که کاربر کوکی رو پاک کنه هم چنان هست
تو مرورگر های موبایل هم کوکی ساپورت میشه ؟

sh.n.n786
دوشنبه 30 دی 1392, 14:21 عصر
من برای همه کاربرا این رو می خوام در نظر بگیرم
الان همین کوکی رو ست کردم جواب داد ولی این مشکل که کاربر کوکی رو پاک کنه هم چنان هست
تو مرورگر های موبایل هم کوکی ساپورت میشه ؟

درود و ...
دوستان جواب هاي خوبي دادن "تشكر"
بله، در موبايل هم ساپورت ميشه.
نكته اينجاست كه ما داريم تحت وب كارميكنيم و فقط به مرورگر كاربر دسترسي داريم. ما نهايتا به لايه 7 8 شبكه ميتونيم دسترسي داشته باشيم (به هفت نميرسه) و در نظر داشته باشيد اگه يه روزي PHP به سطوح پايين تر دسترسي پيدا كرد قطعا از كاربر اجازه ميگيره و بعد به سيستم اون متصل ميشه همين كاري كه Java Web App انجام ميده.
پس با روش هاي معمولي اين كار. انجام بديد يا اينكه Kernel PHP رو تغيير بدين :D

eshpilen
سه شنبه 01 بهمن 1392, 07:52 صبح
سمت کلاینت ربطی به PHP نداره.

sh.n.n786
سه شنبه 01 بهمن 1392, 08:52 صبح
سمت کلاینت ربطی به PHP نداره.
درسته كسي غير از اين گفت؟