PDA

View Full Version : توجیح برای استفاده و کار با code igniter

thinkdiff
دوشنبه 30 دی 1392, 15:59 عصر
با سلام و خسته نباشید به مهندسین عزیز
من میدونم کار با فریم ورک یعنی چی و مثلا با bootstrap برای css کار کردم ولی نمیدونم چه توجیحی وجود داره برای کار با مثلا code igniter

منظورم اینه که ما چرا باید با این فریم ورک کار کنیدم.من به تازگی باهاش آشنا شدم و از روی یک آموزش زبان اصلی دیدیم.حتی راه اندازیش هم کمی پیجیده هست و مثلا برای ساخت یک فرم عضویت 5 برابر حالت عادی با php کار داره و کد باید بزنیم

لطفا بنده رو توجیح کنید.ممنون

javidabbaci
پنج شنبه 24 بهمن 1392, 23:56 عصر
سلام
من هم چند روزه دارم که تلاش می کنم ... باهاش یه پروژه بزنم ... مثلا توی قسمتی که اطلاعات را از دیتابیس می گیریم و می ریزیم توی یه متغیر مشکل دارم .. توی خود پی اچ پی خیلی راحت به فیلد ها دسترسی پیدا می کردیم .. خیلی ساده .... ولی توی کد ایگنایدر ... دمارم در اومد ... آخرش هم نتونستم بهشون راحت دست رسی پیدا کنم ... خود فریم ورک اومده و مقادیر بازگشتی ... از بانک را توی یه ساختاری ریخته که کلی باعث پبچیدگی شده .. خوب همون خود php که ساده تر بود ... مگه نه اینکه فریم ورک ها باید کا را ساده کنند ... از این موردش که اصلا خوشم نیومد ... شاید هم هنوز متوجه فوائدش نشدم ولی من اگه بجای طراحش بودم .. این کار ا نمی کردم ... رفته رفته فکر می کنم خودم یه فریم ورک طراحی کنم اونجور که می خوام ... شاید سخت باشه ولی با این همه کد آماده غیر ممکن نیست ...

arta.nasiri
جمعه 25 بهمن 1392, 01:52 صبح
سلام

ببینید توجیح ما دردی از درد شما دوا نمیکنه به نظرم. چون اینجا هرکی بیاد نظر شخصی خودش رو میگه و احتمالا شما بازم توجیح نشید.

خودتون باید دست به کار بشید و برید Documentهای چندتا فریم ورک رو بخونید اون موقع هستش که توجیح میشید چرا باید استفاده کرد!! خیلی از عوامل هستن که باعث میشن از فریم ورک استفاده کنیم. مثلا عوامل امنیتی مثل بررسی و فیلتر ورودی های کاربران؛ ممکنه شما اطلاعات دقیقی در مورد نحوه مقابله با اینجور حملات نداشته باشید ولی فریم ورکی که انتخاب کرده اید اکثر این حملات رو پیشبینی کرده و تا حد امکان فیلتر میکنه. در مورد کار با دیتابیس باید بگم که شما کار با دیتابیس رو نباید تو 2 تا فیلد خلاصه کنید و بگید آره اگه خودم مستقیم با php کار کنم خیلی سریعتر و راحتترم، نه!! بازم هم مسائل امنیتی هستش هم مسائل بهینه سازی و اینجور حرفا. احتمالا اون کوئری که شما مینویسید در درخواست های تعداد بالا مثلا 2000 درخواست در لحظه بهینه عمل نکنه و باعث مصرف بیش از حد منابع بشه. همه اینا تو طراحی فریم ورک ها در نظر گرفته شده اند. ORM؟ آیا باهاش آشنا هستید؟ تا بحال باهاش کار کرده اید؟ یا با الگوی Active Records آشنا هستید؟ امروزه اکثر فریم ورک ها برای کار با دیتابیس یکی از این 2 را انتخاب میکنند. مطمئنا اگه تجربه در کار با اینا نداشته باشید اوایل کار با فریم ورک ها، توسعه پروژه براتون به کندی جلو خواهد رفت ولی بعد از مدتی متوجه خواهید شد که چقدر کارتان راحتتر و سریع تر انجام میشود.

beh3000
جمعه 25 بهمن 1392, 08:23 صبح
من با دوست خوبم grlearn موافقم , من تو همین تالار php با کداگنایتر آشنا شدم 2 روزه که شرو کردم و به نظرم خیلی خوب پیش رفتم ساده ترین فریم ورکیه که من تا به حال دیدم ... از نظر نصب هم که مشکلی نداره ( فقط کپی کردن و ورود اطلاعات دیتا بیس .. و رعایت دوتا نکته امنیتی )