PDA

View Full Version : حرفه ای: ثبت رسمی یک اسکریپت PHP

abolfazl-z
سه شنبه 01 بهمن 1392, 12:38 عصر
سلام دوستان

چند وقتی هست که این مسئله فکر من رو درگیر کرده.

چطوری؟ کجا ! با چه مدرکی ثابت کنیم که این اسکریپت ساخته شده مال ماست نه مال تو :لبخند:

و همچنین اسکریپت هم لایسنس GPL / GNU دارد.

یعنی توی یک سایت بزرگ ثبت بشه و یک سایت برای خودش داشته باشه و قانون کپی رایت هم داشته باشه کفایت می کند؟

با تشکر

ravand
سه شنبه 01 بهمن 1392, 21:37 عصر
فکر میکنم میشه از این سایت کمک گرفت:http://nashr.saramad.ir/fa/home

abolfazl-z
سه شنبه 01 بهمن 1392, 21:45 عصر
فکر میکنم میشه از این سایت کمک گرفت:http://nashr.saramad.ir/fa/home

سایت اش امن هست ؟

نظرتون درباره این چیست ؟
iripo.ssaa.ir/Default.aspx?tabid=3585

abolfazl-z
سه شنبه 01 بهمن 1392, 21:53 عصر
در sourceforge.net ثبت کنیم کفایت می کنه دیگه ؟

ravand
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 09:13 صبح
این سایتی که من بهتون معرفی کردم دولتی هست و مخصوص ثبت نرم افزار هست. این سایتی که شما معرفی کردی فکر میکنم برای ثبت اختراعات غیر از نرم افزار هست.

MMSHFE
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 09:17 صبح
در sourceforge.net ثبت کنیم کفایت می کنه دیگه ؟
sf.net اصلاً مورد تأیید ایران نیست چون هر از گاهی هوس میکنه ایران رو تحریم کنه. راه حلش مراجعه به همون بنیاد ثبت اختراعات و اکتشافات و... است منتها همونطور که قبلاً توی پیام خصوصی گفتم، حضوری مراجعه کنید و مکالمه رو هم با MP3 Recorder یا هر روش دیگه ضبط کنید تا یکوقت با سرقت ایده اونم بصورت رسمی و قانونی و احیاناً دولتی مواجه نشین (بارها برای دوستانم پیش اومده).

abolfazl-z
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 10:12 صبح
sf.net اصلاً مورد تأیید ایران نیست چون هر از گاهی هوس میکنه ایران رو تحریم کنه. راه حلش مراجعه به همون بنیاد ثبت اختراعات و اکتشافات و... است منتها همونطور که قبلاً توی پیام خصوصی گفتم، حضوری مراجعه کنید و مکالمه رو هم با MP3 Recorder یا هر روش دیگه ضبط کنید تا یکوقت با سرقت ایده اونم بصورت رسمی و قانونی و احیاناً دولتی مواجه نشین (بارها برای دوستانم پیش اومده).

ممنون از پاسختون.
ایده نیست محصول هست.

Veteran
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 10:23 صبح
مهندس یادته اومدم اصفهان،گفتم ی ایده دارم،واسم Bussines Plan بنویسید و .... بقیه ماجرا.
باور کنید تمام مستندات انجام کار اماده اس.ی ایده ایی که در جهان تا حالا پیاده سازی نشده.
حتی من به صورت عملی تست کردم و جواب گرفتم.
اما از ترس اینکه به سرقت بره،هنوز نتونستم به جایی برسم.یعنی اصلا نمیدونم چیکار کنم !

MMSHFE
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 20:29 عصر
اگه تمایل دارین، ایده رو به اتاق فکر نهاد منتقل کنید. از منتشر شدن ایده نترسین. ایده مهم نیست. مهم اجرا شدنشه. مطمئن باشین ایده شما همزمان به ذهن چند نفر دیگه هم رسیده. مهم اینه که شما پیاده سازیش رو هم میدونید چطوره و براش برنامه دارین. ایران نهاد هم قرار نیست حق مالکیت ایده افراد رو نادیده بگیره.

Veteran
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 23:31 عصر
به حوضه it مربوط نمیشه!

abolfazl-z
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 23:48 عصر
اگه تمایل دارین، ایده رو به اتاق فکر نهاد منتقل کنید. از منتشر شدن ایده نترسین. ایده مهم نیست. مهم اجرا شدنشه. مطمئن باشین ایده شما همزمان به ذهن چند نفر دیگه هم رسیده. مهم اینه که شما پیاده سازیش رو هم میدونید چطوره و براش برنامه دارین. ایران نهاد هم قرار نیست حق مالکیت ایده افراد رو نادیده بگیره.

من به یک وکیل ایمیل زدم .
اگر توسنتم اطلاعاتی بیشتری بدست بیارم حتما در جریان میزارمتون.