PDA

View Full Version : انتقال فایل به سرور

rezaee2
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 09:43 صبح
سلام و وقت بخیر

یه نرم افزار تحت شبکه دارم مینویسم و نیاز دارم که برای یکسری اطلاعات، (مثلا برای هرکاربر) تعدادی فایل بصورت تصویری ذخیره بشه.
برای ذخیره فایلها به روی سرور چه کاری باید انجام داد. امنیت هم مهم هست.

تنها نکته اینه:
هنوز تصمیم نگرفتم که این نرم افزار روی تک تک کلاینتها نصب بشه یا بصورت شورت کات روی دسکتاپ کاربرا ایکن نرم افزار رو بزارم (که از روی سرور اجرابشه، چون تعداد کاربرها که همزمان به سیستم وصل میشن کم هست)

برای ذخیره فایلها از چه روشی استفاده کنم.
آیا سرور اجازه انتقال فایل رو میده؟
چه کدی باید بنویسم.
امنیت چی میشه؟

rezaee2
دوشنبه 07 بهمن 1392, 13:10 عصر
عزیزان پیشنهادی نداشتید؟

salehsam
دوشنبه 07 بهمن 1392, 13:17 عصر
سلام دوست عزیز
من اینجوری کدمو نوشتم

Directory.CreateDirectory(@"\\192.168.1.101\d\madarek\" + nid);
path = @"\\192.168.1.101\d\madarek\" + nid;
pictureBox1.Image.Save(path + "\\" + comboBox1.Text + "-" + txt_description.Text + ".jpg", System.Drawing.Imaging.ImageFormat.Jpeg);

فایل ها توی درایو d و فولدر madarek که به صورت دستی درست کردم و در زیر فولدری با کد ملی هر شخص یعنی متغیرnid ذخیره میشه
نام هر فایل هم متناسب با متن انتخاب شده کمبو باکس و توضیحات اضافی تکست باکس تعیین میشه
آی پی سرور هم 192.168.1.101 تعیین شده!
موفق باشید

rezaee2
سه شنبه 08 بهمن 1392, 07:29 صبح
تشکر دوست عزیز

کسی نکته در ارتباط با امنیت فایلها به ذهنش میرسه که اگه روی سرور اعمال بشه احتمال سرقت این تصاویر کمتر بشه؟

mhsmity
جمعه 11 بهمن 1392, 22:41 عصر
سلام
خوب وقتی شما شرتکات برنامه را روی کلاینت ها قرار می دهی پوشه نرم افزار خود را روی سرور شیر کردین .
درسته ؟
حالا وقتی شیر کردین تیک Allow رو هم زدین؟

الان شما می تونید از سمت کلاینت عکس مورد نظر خود رو روی سرور ذخیره کنید ولی به قول خودتون امنیت فولدر نرم افزار روی سرور به خطر افتاده است.

اگه تصاویر خودون رو داخل یه بانک ذخیره کنید مشکل شما حل نمیشه؟

rezaee2
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 13:21 عصر
سلام
مشکل امنیت میشه اما مشکل حجم دیتابیس که میره بالا بوجود میاد..

mhsmity
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 18:12 عصر
سلام
مشکل امنیت میشه اما مشکل حجم دیتابیس که میره بالا بوجود میاد..

من خیلی دنبال این قضیه بودم که بشه تصاویر رو از سمت کلاینت ها بدونه تیک سطح دسترسی ذخیره کرد
راهی نداشت
به غیر از این که بری سراغ برنامه نویسی سوکت که من دیگه نمی دونم اونجا چه طوری و چگونه هستش