PDA

View Full Version : ادغام کردن چند جدول در ادامه همدیگر

salsabil.xoops
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 14:39 عصر
سلام خسته نباشید
من یه پایگاه داده بعنوان نمونه درست کردم که بتونم سوالم رو راحت تر و واضح تر ازتون بپرسم.
توی این پایگاه داده من 5 جدول دارم . چهار جدول با مقادیر متفاوت، و جدول پنجم که ادغام شده ی اون چهار جدول هست . در واقع جدول پنجم رو ایجاد کردم تا بتونم سوالم رو واضحتر بپرسم.
در 4 جدول (Table1 Table2 ......) رکوردهای متفاوت هست. اصولا این چهار جدول هیچ ربطی به هم ندارن بغیر از اینکه ستون های مشابهی دارن.

حالا سوال من اینه:
چجوری میشه بدون کپی پیست کردن هر چهار جدول رو در یک کوئری به نمایش در آورد، جوری که شبیه جدول پنجم بشه؟

115816

hasanhzd
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 18:47 عصر
درود
بعید میدونم کسی بتونه جوابتونو بده

باید ساختار عوض کنید . معنی نداره 4 جدول یکسان داشته باشیم
میشه یک جدول داشته باشیم بایک فیلد اضافی

Abbas Amiri
جمعه 04 بهمن 1392, 11:39 صبح
سلام خسته نباشید
من یه پایگاه داده بعنوان نمونه درست کردم که بتونم سوالم رو راحت تر و واضح تر ازتون بپرسم.
توی این پایگاه داده من 5 جدول دارم . چهار جدول با مقادیر متفاوت، و جدول پنجم که ادغام شده ی اون چهار جدول هست . در واقع جدول پنجم رو ایجاد کردم تا بتونم سوالم رو واضحتر بپرسم.
در 4 جدول (Table1 Table2 ......) رکوردهای متفاوت هست. اصولا این چهار جدول هیچ ربطی به هم ندارن بغیر از اینکه ستون های مشابهی دارن.

حالا سوال من اینه:
چجوری میشه بدون کپی پیست کردن هر چهار جدول رو در یک کوئری به نمایش در آورد، جوری که شبیه جدول پنجم بشه؟

115816

با آقای حسن زاد در اینکه کار شما با یک جدول و یک فیلد اضافی که مشخص کننده اختلاف رکوردها است ، حل میشود موافقم و بهترین کار هم همین است

اما می توانید با کوئری UNION همه آنها را دریک کوئری نمایش دهید

SELECT * FROM Table1
UNION ALL
SELECT * FROM Table2
UNION ALL
SELECT * FROM Table3
UNION ALL
SELECT * FROM Table4