PDA

View Full Version : سوال: فایل های لازم جهت انتقال پایگاه داده

pinar.n
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 20:15 عصر
سلام

برنامه ایی نوشته ام که برای پایگاه داده اش از اوراکل استفاده کردم. البته تمام کارهای مربوط به پایگاه داده را تو محیط sqlpus در cmd نوشتم و الان میخواستم این برنامه رو به انضمام پایگاه داده اش برای استادم ارسال کنم ولی چون مبتدی ام نمیدونستم که برای پایگاه داده ام دقیقا چه فایل هایی رو باید براش بفرستم و این کلا این اطلاعات رو چجوری مهیا کنم
از ویندوز 7 استفاده میکنم.

با تشکر

رسول_57
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 21:36 عصر
پایگاه داده را با داده هاش می خواهی بدی و یا فقط طراحی آن را ؟ پروسیژر و فانکشن هم دارد یا نه ؟ در هر صورت هم می توان اسکریپت اس کیو ال مورد نظر را ساخت . هم داده ها را نیز با استفاده از اکسپورت منتقل نمود و ... . دقیق بفرمایید .

pinar.n
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 21:42 عصر
میخواستم تا تمام جداول و محتویات و تریگرهای مربوط به یک یوزر رو بفرستم که در واقع میشه تمام پایگاه داده ایی که به برنامه ام متصل! و تو برنامه با این پایگاه داده کانکشن دارم رو بفرستم در سمت دیتا بیس فانکشنی ندارم!
با استفاده از دستورات exp در cmd یک بک آپ از یوز گرفتم اما خب نمیدونم بعد این هم آیا نیازی هست من کاری بکنم یا همین رو میشه در سمت گیرنده import کرد
با تشکر

رسول_57
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 22:22 عصر
با سلام

احتمالا شما می خواهید اسکیمایتان را منتقل کنید نه دیتابیس را ، هر چند ممکن است فکر کنید این دو یکسانند ولی تفاوتی عظیم دارند . اگر نسخه های هر دو طرف یکسان باشد بهتر است . حق دسترسی به اجزای اسکیمایتان را به یوزر مربوطه بدهید . البته اولویت اوراکل استفاده از بک آپ و ریکاوری استاندارد است ولی بعید است مشکلی پیش بیاید .

بک آپ کپی دیتا فایل ها است ولی اکسپورت کپی دیتا سگمنت هاست .

Maryam mohseni
دوشنبه 14 بهمن 1392, 08:02 صبح
سلام
چطور میتونم بک آپ اراکل 12c رو روی express 11xe برگردانم؟؟
شنیدم که دستور imp یک پارامتر برای این کار دارهنمیدونم درسته یا نه.

رسول_57
دوشنبه 14 بهمن 1392, 21:04 عصر
با سلام

معمولا از ورژن قبلی به بعدی به سختی ایمپورت و اکسپورت سازگار می گردد اما همین کار از بعدی به قبلی معمولا ساده تر است چون در نسخه های جدید معمولا مشکلات اینچنینی دیده شده است . در ضمن شما باید از دستورات دیتا پامپ یعنی expdp , Impdp استفاده کنید و از متغیر پارامتر در هنگام Export مانند مثال زیر استفاده کنید . در این مثال می خواهیم از ورژن 11 به 10 ایمپورت انجام بدهیم پس ابتدا اکسپورت میکنیم . به متغیر Version دقت کنید :

expdp hr/hr TABLES=hr.employees2 VERSION=10.2 DIRECTORY=data_pump_dir DUMPFILE=emp2.dmp LOGFILE=emp2.log

حالا دستور ایمپورت :

impdp hr/hr TABLES=hr.employees2 DIRECTORY=data_pump_dir DUMPFILE=emp2.dmp LOGFILE=emp2_imp.log