PDA

View Full Version : سوال: ضرب دو عدد در فرم در صورت وجود شرط

cab1234
جمعه 04 بهمن 1392, 16:07 عصر
با سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز
بنده ی جدول مالیات درست کردم و توی اون ی فیلد به اسم مثلا(X) که نوع داده (data type ) از نوع YES/NO هست و ی فیلد به اسم مثلا(Y) از نوع NUMBER . حالا می خوام تو ی فرم بگم اگه مقدار YES ، X (به صورت تیک) بود مقدار Y ضربدر ی عدد دلخواه بشه و اگر مقدارش NO بود ضرب انجام نشود حالا از استاتید محترم خواهش می کنم کمک کنند. اگه امکان داره نمونه ام قرار بدید

reza_1199
جمعه 04 بهمن 1392, 20:31 عصر
دوست عزیز میتونی در خاصیت کلیک مربوط به فیلد x یا در open مربوط به فرم بنویسی
if x=true then
y=y.text1
else
me.text1.SetFocus
end if
که در اینجا منظور از text1 یک عدد در داخل تکست است اگر در خاصیت کلیک فیلدت بنویسی به محض تائید چک باکی این عمل ضرب انجام میشه ولی در open فرم به محض باز شده فرم صورت میگیرد.
امیدوارم این روش بدردت بخوره

cab1234
جمعه 04 بهمن 1392, 21:44 عصر
داداش حل شد مرسی از جوابتون حالا میتونم کاری کنم اگه فیلد x مقدارش true بود فیلد فرضی a ، مقدار بپذیره اگر false بود مقدار نپذیره؟؟؟

hasanhzd
جمعه 04 بهمن 1392, 22:23 عصر
درود
البته این موضوع رو باید در رویدادی بزارید که منطقی باشه و نظر شمارو تامین کنه
البته یکی از کارهای ممکنه
if x=true then
y.locked=true
end if

cab1234
شنبه 05 بهمن 1392, 10:18 صبح
با سلام من هر کار کردم نتونستم می خوام توی فرم اگه وضعیت مالیات trueبود بتونم درصد مالیات وارد کنم اگه false بود نتونم درصدی بهش بدم نمونه رو میزارم امکان داره اصلاحش کنید ممنون از لطفتون

reza_1199
شنبه 05 بهمن 1392, 10:57 صبح
دوست عزیز من چون با 2003 کار می کنم نتونستم فایلتو باز کنم به فرض شما یه وضعیت مالیات به نام check0 از نوع بلی / خیر و یک تکست به نام text 2 دارید که در صد مالیات درش اعمال میشه شما میتونید در خاصیت load فرمتون بنویسید
Private Sub Form_Load()
If Me.Check0 = True Then
Me.Text2.Enabled = True
Else
Me.Text2.Enabled = False
End If
End Sub
که در این حالت در هنگام باز شدن فرم اگر وضعیت مالیات تیک داشت تکست مربوط به درصد مالیات فعال میشه در غیر اینصورت غیر فعاله امیدوارم کارتون رو راه بیندازه

cab1234
شنبه 05 بهمن 1392, 11:33 صبح
فایل 2003 رو گذاشتم لطفا بررسی کنید من هر کار کردم نتونستم انجام بدم