PDA

View Full Version : درخواست نظر دوستان در مورد سیستم

keyhan.taktaz
شنبه 05 بهمن 1392, 09:14 صبح
سلام
دوستان خوبم خوبید؟
همونجور که مطلع هستید ما یه سیستم بورن سپاری پروژه ها تحت عنوان توشکا راه اندازی کردیم
از دوستای خوبم میخوام در این نظر سنجی شرکت کنند.
به کسایی که نظرات سازنده بدن همینجا شارژ اهدا میکنم
tooshka.ir

Jarvis
شنبه 05 بهمن 1392, 09:30 صبح
من میگم شما که پتانسیل و نیروی پیاده سازی چنین سیستمی رو دارید ، بهتر بود روی ایده کار می کردید
نه این سیستم که الان توی کشور چندین مدلش رو داریم ...
الان خودتون برای خودتون به این سوالات پاسخ بدید :
1- مزیت این سیستم نسبت به بقیه ی سیستم های مشابه مثل پونیشا و... چیه ؟ ( چه چیزی رو ارائه می دهید که پونیشا و امثالهم ارائه نمیدن ؟ )
2- چه دلیلی داره که منه نوعی به جای استفاده از یه سیستم قوی تری مثل پونیشا بیام از سیستم شما استفاده کنم؟
و...

خدای نکرده قصد نا امید کردن و ناراحت کردن ندارم .. ولی آدم وقتی یه چرخی رو دوباره اختراع میکنه باید یه مزیتی نسبت به بقیه ی چرخ ها داشته باشه ... وگرنه بدرد نمیخوره!!
البته من خودم کلا با نحوه ی کارکرد این نوع سیستم ها کاملا مخالفم ... چون دارن گند میزنن تو بازار برنامه نویسی ایران!

روز خوش

keyhan.taktaz
شنبه 05 بهمن 1392, 09:34 صبح
ما الان در حال آماده سازی تور هستیم.
توی تور همه چی رو نوشتیم
تنها مزیت پونیشا نصبت به سیستم ما اسمشه که 2 ساله داره کار میکنه.
امکانات ما قابل مقایسه با مال اون نیست.
مثلا ما اصلا کمیسیون دریافت نمیکنیم
آزمون آنلاین داریم واسه تایید صلاحیت پیمانکارا که دیگه کارفرما خیالش راحت باشه
اس ام اس api داریم یعنی اینکه تمامی اعلانات به موبایل کاربران ارسال میشه
کاربر میتونه سیستم خودشو با پیامک مدیریت کنه ، با پیامک پیشنهاد بده ، با پیامک پروژه ایجاد کنه
کاربرا خیلی راحت بدون هیچ محدودیتی میتونن با هم در ارتباط باشن و به قولی در حصار نیستند.
سیستم کاملا به صورت آژاکس طراحی شده.
شما حتی میتونید زمانی که کاربر در سایت نیست باهاش ارتباط برقرار کنید از طریق sms API موجود در سایت
پشتیبانی 24 ساعته هست که تا حداکثر 3 ساعت وجه درخواستی به حساب کاربر واریز میشه.
البته الان داریم نسخه اندرویدشو هم تولید میکنیم.
اساس سیستم هرکی هرکی نیست،یعنی کسی که عضو میشه شماره موبایلش تو سیسیتم موجوده ، زمانی که می خواد به سطح تایید شده برسونه خودشو ،کارت ملیشم برامون ارسال میکنه

masiha68
شنبه 05 بهمن 1392, 12:49 عصر
با این حساب باید چیزی جالبی باشه ولی فک کنم یه مورد رو از قلم انداختین ... قیمت گزاری
باید یه فرمولی واسه قیمت گزاری باشه که هرکی هر قیمتی نتونه بده و هرکی هم با هر قیمتی که خواست نتونه کار کنه ....

masiha68
شنبه 05 بهمن 1392, 12:54 عصر
و اینکه تبلیغات ندارین ... وقتی پونیشا دست به کار شد همه جا تبلیغاتشو می دیدم ولی سیستم شما با دو سال سابقه هنوز اسم و رسمی نداره ... بدون تبلیغات نه پروژه میاد تو سیستم و نه کسی میاد اونجا کار بگیره .....

keyhan.taktaz
شنبه 05 بهمن 1392, 13:04 عصر
نه دوست عزیز ما فقط 8 روزه افتتاح کردیم سایت رو نه دو سال.
واقعا بحث قیمت گذاری خیلی عالیه ، اگه توضیح میتونی بدی ازت حمایت میکنیم ما
میتونی ID منو اد کنی : keyhan.taktaz[AT]yahoo.com
نه تنها شما ، بلکه هرکسی ایده داشت ما ازش حمایت میکنیم

navid3d_69
شنبه 05 بهمن 1392, 13:05 عصر
اگر قرار باشه باز هم پروژه های 100 و 200 تومانی و اینجور چیز ها توش باشه اینم بعد از 1 ماه میشه مثل دیگر سایت ها که حرفه ای ها توش نیستند!

Jarvis
شنبه 05 بهمن 1392, 13:05 عصر
حالا با تمام تفاسیر ... چرا این ایده ؟
این ایده مشابه پونیشا و پارس کدرز و ... هست و به نظر من نمیتونه دوام و درآمد مناسبی برای صاحبانش به وجود بیاره... یعنی اونقدر که باید داشته باشه نداره ..
شما می تونستید بشینید ایده سازی بکنید .. فکر بکنید ... نیاز امروز وب ایران و یا حتی جهان رو بسنجید .. و از اون طریق ایده ای رو پیاده کنید .. ایده ای که اگه کسی هم اومد خواست کپی بزنه نتونه بازارش رو به دست بگیره ...
منظورم اینه که ایده باید مث پونیشا طوری باشه که دیگران در تلاش کپی زدن باشن ... وقتی دیگران تلاش میکنن از ایده شما کپی بزنن این یعنی ایده ناب بوده و اونا میخوان از ایده سود ببرن!
البته پونیشا ایده ی خوبیه از نظر درآمدی وگرنه همونطور که گفتم داره گند میزنه به بازار برنامه نویسی و گرافیک و در کل IT !! ( کاش سرورش منفجر میشد راحت میشدیم :| )

توی بعضی کشور ها بعضی شرکت ها میان پول میدن به افراد خلاق که این افراد فقط فکر کنن و نیازسنجی کنن و راهکار بدن به اون شرکت و اون شرکت هم با توجه به راهکارهای داده شده بیاد یه محصول تولید بکنه
شما اگه 6 ماه فقط تلاش کنید که یه ایده ی ناب بسازید ... یه نیاز مبرم رو به خوبی بسنجید .. بهتر از اینه که 1 سال - 2 سال روی یه سیستمی کار بکنید .. آخرش هم معلوم نباشه که درآمد لازم رو داره یا نه !!
به نظر من با وجود پونیشا ، حتی اگه قابلیت های جدیدی رو هم به سیستم خودتون اضافه کنید ، شاید درآمد داشته باشید ولی آخرش اون درآمد مناسب رو نخواهید داشت... چون ایده قبلا پیاده سازی شده.

ما الان خودمون توی شرکت تازه تاسیس خودمون ایده هایی رو ساختیم که بعضی هاشون توی کشور میتونن مطرح بشن ... بعضی هاشون هم میتونن دامنه ی مانور جهانی داشته باشن و مستقیما وارد بازار جهانی بشن
این ایده هایی که میگم روشون بحث شده .. فکر شده .. حساب کتاب شده ... دنبال نمونه های مشابهشون گشتیم .. الان که مطمئن شدیم که ایده هامون قبلا پیاده سازی نشدن ، قصد داریم اونها رو پیاده کنیم

وگرنه برای یه تیم قوی مث شما و یا ما ! کاری نداره پونیشا و فریلنسر پیاده کنیم ...

masiha68
شنبه 05 بهمن 1392, 13:10 عصر
یه فرمول قیمت گزاری مثلا هر پیج 20 تومن .. لایگن و چند کابره بودن 100+ و چند زبانه بود +50 ... الخ
یعنی خود سیستم به کارفرما اجازه بده که سیستمی رو که می خواد انتخاب کنه و در اخر هم قیمت اون سیستمی انتخابی رو به کارفرما بگه که دیگه میاد تو نگه اقا من بیشتر از 100ت واسه سایت نمی دم و منم بگم 500 ت و یکی بیاد یگه من با 80 ت واست می سازم و معامله انجام بشه مثل همین پونیشا ....

keyhan.taktaz
شنبه 05 بهمن 1392, 13:12 عصر
بلی دوست عزیز فرمایشات شما خیلی متین.
به هر حال چه اشتباه ، چه درست ،وقت گذاشته شده و این سیستم طراحی شده طی 5 ماه و الان نمیشه از نصف راه برگشت.
همینجور که شما فرمودید ایده تکراری هست ،ولی هدف ما بیشتر تکمیل ایده هست،ما یک هسته ایده داریم که میخوایم اونو گسترش بدیم ، نمیدونم چقدر بتونیم روش مانور بدیم اما الان کلی نا امید شدم :D

keyhan.taktaz
شنبه 05 بهمن 1392, 13:14 عصر
یه فرمول قیمت گزاری مثلا هر پیج 20 تومن .. لایگن و چند کابره بودن 100+ و چند زبانه بود +50 ... الخ
یعنی خود سیستم به کارفرما اجازه بده که سیستمی رو که می خواد انتخاب کنه و در اخر هم قیمت اون سیستمی انتخابی رو به کارفرما بگه که دیگه میاد تو نگه اقا من بیشتر از 100ت واسه سایت نمی دم و منم بگم 500 ت و یکی بیاد یگه من با 80 ت واست می سازم و معامله انجام بشه مثل همین پونیشا ....
این سیستم که میفرمایید خوبه ولی یه نقص که داره اینه که فقط طراحی سایت نیست ، یه عالم پروژه هست که نمیشه واسه تک تکشون مبنای قیمتی گذاشت ،
حدودا 200 تا

Jarvis
شنبه 05 بهمن 1392, 13:48 عصر
البته اینم مد نظر داشته باشید که همه ی پروژه ها صرفا طراحی وب نیستن .. پروژه های گرافیک هم داریم .. شاید یه نفر بخواد نرم افزار حسابداری سفارش بده...

keyhan.taktaz
شنبه 05 بهمن 1392, 13:52 عصر
این میتونه اینجور باشه که ما خودمون بعد از اینکه کاربر پروژه رو گذاشت محدوده قیمت رو بهش بگیم و انخاب کنه و پروژه درج بشه ، جور دیگه نمیشه.
من بازم میگم که اگه کسی هست که میدونه میتونه سیستم مارو با ایده هاش مزین کنه ، ما ایده هاشو حاظریم بخریم.

Jarvis
شنبه 05 بهمن 1392, 13:57 عصر
بلی دوست عزیز فرمایشات شما خیلی متین.
به هر حال چه اشتباه ، چه درست ،وقت گذاشته شده و این سیستم طراحی شده طی 5 ماه و الان نمیشه از نصف راه برگشت.
همینجور که شما فرمودید ایده تکراری هست ،ولی هدف ما بیشتر تکمیل ایده هست،ما یک هسته ایده داریم که میخوایم اونو گسترش بدیم ، نمیدونم چقدر بتونیم روش مانور بدیم اما الان کلی نا امید شدم :D
خب شما طبق گفته ی خودتون 5 ماه وقت صرف کردید و زحمت کشیدید این سیستم رو طراحی کردید ... حالا دیگه با این اوصاف بهترین راه همون راهی هست که خودتون انتخاب کردید : تکمیل ایده!
یکی از اساتیدم همیشه بهم میگفت : هیچ چیزی اونقدر پیشرفته نیست که نشه پیشرفته ترش کرد! ... مثال : بخاری های قدیم .. بخاری های امروزی .. بخاری های هوشمند آینده و...

مطمئنا هر ایده ای هر چقدر هم کامل و خوب باشه جا برای کامل شدن داره .. درست مثل انسان!
قصد نداشتم ناامیدتون کنم ... به همین خاطر میگم حالا که یه زحمتی کشیدید برای این که بی ارج نشه همین مسیر تکمیل ایده رو پیش برید...
فقط در بین این مسیر می تونید در مورد هر بخش نظرخواهی جداگانه بزارید ... سعی کنید این رو بسنجید که کاربر کدوم مورد رو می پسنده .. با کدوم مورد حال میکنه...
اینا نکاتی هست که با توجه بهشون میشه یه محصول بهتر تولید کرد
حتی میتونید از کاربران سایت فریلنسر هم نظرخواهی کنید .. ازشون بخواید کمبودهای این سیستم رو بهتون بگن .. این که دوست دارن این سیستم علاوه بر امکانات موجود چیا داشته باشه ..

من شخصا دوست دارم افرادی مث شما که توانایی کار در این زمینه رو دارن ، به موفقیت برسن
گر چه خودم از همه بی سواد ترم ...

keyhan.taktaz
شنبه 05 بهمن 1392, 14:00 عصر
خب شما طبق گفته ی خودتون 5 ماه وقت صرف کردید و زحمت کشیدید این سیستم رو طراحی کردید ... حالا دیگه با این اوصاف بهترین راه همون راهی هست که خودتون انتخاب کردید : تکمیل ایده!
یکی از اساتیدم همیشه بهم میگفت : هیچ چیزی اونقدر پیشرفته نیست که نشه پیشرفته ترش کرد! ... مثال : بخاری های قدیم .. بخاری های امروزی .. بخاری های هوشمند آینده و...

مطمئنا هر ایده ای هر چقدر هم کامل و خوب باشه جا برای کامل شدن داره .. درست مثل انسان!
قصد نداشتم ناامیدتون کنم ... به همین خاطر میگم حالا که یه زحمتی کشیدید برای این که بی ارج نشه همین مسیر تکمیل ایده رو پیش برید...
فقط در بین این مسیر می تونید در مورد هر بخش نظرخواهی جداگانه بزارید ... سعی کنید این رو بسنجید که کاربر کدوم مورد رو می پسنده .. با کدوم مورد حال میکنه...
اینا نکاتی هست که با توجه بهشون میشه یه محصول بهتر تولید کرد
حتی میتونید از کاربران سایت فریلنسر هم نظرخواهی کنید .. ازشون بخواید کمبودهای این سیستم رو بهتون بگن .. این که دوست دارن این سیستم علاوه بر امکانات موجود چیا داشته باشه ..

من شخصا دوست دارم افرادی مث شما که توانایی کار در این زمینه رو دارن ، به موفقیت برسن
گر چه خودم از همه بی سواد ترم ...
شما استاد مایید.
ممنون از نظرات خوب دوستان.
موفق باشید

masiha68
شنبه 05 بهمن 1392, 14:03 عصر
در کل گفتم واینکه می شه واسه طراحی وب اون کارو انجام داد
واسه بقیه ی کارا هم میشه سیستم مشابهی پیاده کرد شاید 200 تا کار توی اون سیات انجام بشه ولی نهایتا 10-20 تاشون کاربردی و پر مصرف هستن و می شه واسه اونا این سیستم رو گذاشت
و یا اینکه یه گروهی باشه که روی قیمت گذاری نظارت کنه بعنوان داور ...من روی این قیمت گذاری خیلی حساسم چون سایت هایی مثل پونیشا الان دیگه رسما دارن بازار رو خراب می کنن تا به جای اینکه بیان به برنامه نویس کمک کنن ... یه نفر تازه یاد گرفته میره اونجا پروؤه بر می داره بعد 4 روز هک می کنن ابروی بقیه ی برنامه نویس ها هم میره
به نظرم اگه این سیستم رو با سیستم اقای شهرکی (http://barnamenevis.org/showthread.php?397617-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86) ترکیب کنن یه سایت عالی و بی نظیر می شه

Jarvis
شنبه 05 بهمن 1392, 14:09 عصر
به نظرم اگه این سیستم رو با سیستم اقای شهرکی (http://barnamenevis.org/showthread.php?397617-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86) ترکیب کنن یه سایت عالی و بی نظیر می شه
نه من چون خودم عضو هیئت مدیره ی ایران نهاد هستم با این مورد مخالفم چون ایران نهاد خیلی بزرگتر و گسترده تر این حرفا هستش ... اصن سیستم توزیع پروژه توی ایران نهاد کلا با پونیشا فرق داره
نمیشه با اینجور چیزا ترکیبش کرد!

keyhan.taktaz
یک شنبه 06 بهمن 1392, 07:13 صبح
up..............

keyhan.taktaz
یک شنبه 06 بهمن 1392, 12:06 عصر
دوستان به زودی کلاس های آموزش مجازی نیز به سیتسم اضافی خواهد شد
وعده => تا 1 ماه

keyhan.taktaz
سه شنبه 08 بهمن 1392, 11:54 صبح
up................