PDA

View Full Version : سوال: مشکل در اجرای برنامه ها روی سیستم های دیگر

inscrutable
شنبه 05 بهمن 1392, 10:02 صبح
با سلام
من با ویژوال استدیو 2010 برنامه c++ مینویسم.مشکلی که دارم اینه که وقتی فایل exe برنامه را روی سیستم دیگه میبرم برنامه ارور میده . اول یه ارور dll میده وقتی تمام dll ها رو میریزم در آخر یه ارور بدون معنی میده . حتی روی سیستم های دیگه .net رو نصب کردم اما بازم کار نمیده . فقط برنامه ها در صورتی کار میده که روی سیستم مقصد یه پروژه جدید بسازم و سورسو روی اون دوباره کامپایل کنم .exe که VS میسازه روی اون سیستم کار میده .
حالا میخوام ببینم مشکل کار کجاست؟
ممنون

کامبیز اسدزاده
شنبه 05 بهمن 1392, 10:29 صبح
شما اول مشخص کنید برنامتون Native هست یا Managed بعد راهنماییتون کنیم!!!

inscrutable
شنبه 05 بهمن 1392, 18:05 عصر
والا نمیدونم دقیقا تفاوت اینا چیه .
برنامه هام پروژه های دانشگاهیمه و چیز خاصی نیست !
نهایت کارم کار کردن با اشاره گر ها هست.

ayub_coder
شنبه 05 بهمن 1392, 18:17 عصر
برنامه تون را با Win32 ساختید یا با MFC یا WindowsForm?

inscrutable
شنبه 05 بهمن 1392, 18:19 عصر
win32 Console

کامبیز اسدزاده
شنبه 05 بهمن 1392, 18:53 عصر
شما از نوع Native دارید استفاده میکنید و لزومی برای نصب .NET نداره فقط کافیه برنامه رو درست نوشته باشید و در سیستم دیگه برای اجراش vc++ redistributable رو باید نصب کنید همین کافیه.

inscrutable
شنبه 05 بهمن 1392, 20:08 عصر
برنامه که درسته چون حتی اگه 2 با 2 رو هم جمع کنم و بخوام چاپ کنه بازم روی یه سیستم دیگه ارور میده.
این vC++‎ redistributable هم فکر کنم نصب باشه! چون همون طور که گفتم اگه روی سیستم مقصد سورس را توی یه پروژه جدید کپی کنم و کامپایل کنم exe جواب میده. الان با این وضعیت چی کار کنم؟موقع ساخت پروژه تنظیمات خاصی نباید اعمال کنم؟

کامبیز اسدزاده
شنبه 05 بهمن 1392, 20:44 عصر
برنامه که درسته چون حتی اگه 2 با 2 رو هم جمع کنم و بخوام چاپ کنه بازم روی یه سیستم دیگه ارور میده.
این vC++‎‎ redistributable هم فکر کنم نصب باشه! چون همون طور که گفتم اگه روی سیستم مقصد سورس را توی یه پروژه جدید کپی کنم و کامپایل کنم exe جواب میده. الان با این وضعیت چی کار کنم؟موقع ساخت پروژه تنظیمات خاصی نباید اعمال کنم؟

مشکل جالبیه ! دقیقا خطایی که میده رو برام بفرستید و اگه میتونید خود پروژه بفرستید تا ببینم واسه چی اینهمه ناراحته.

inscrutable
شنبه 05 بهمن 1392, 21:15 عصر
اروری که میده اینه :
The program can't start because MSVCP100D.dll is missing from your computer.try reinstalling the program to fix this problem
اما حتی اگه اون dll رو هم بریزم بازم یه ارور دیگه میده که توی اون فقط یه عدد مینویسه.
برنامه زیر یه نمونه که همین مشکلو داره

// jam.cpp : Defines the entry point for the console application.
//
#include "stdafx.h"
#include <iostream>

using namespace std;

int _tmain(int argc, _TCHAR* argv[])
{
int a;
a=2+2;
cout<<a;
getchar();
getchar();
return 0;
}

در صورتی هم که exe لازمه ،بفرستم.

کامبیز اسدزاده
شنبه 05 بهمن 1392, 21:26 عصر
اروری که میده اینه :
The program can't start because MSVCP100D.dll is missing from your computer.try reinstalling the program to fix this problem
اما حتی اگه اون dll رو هم بریزم بازم یه ارور دیگه میده که توی اون فقط یه عدد مینویسه.
برنامه زیر یه نمونه که همین مشکلو داره

// jam.cpp : Defines the entry point for the console application.
//
#include "stdafx.h"
#include <iostream>

using namespace std;

int _tmain(int argc, _TCHAR* argv[])
{
int a;
a=2+2;
cout<<a;
getchar();
getchar();
return 0;
}

در صورتی هم که exe لازمه ،بفرستم.

پروژه شما فکر کنم Win32 هست ! و این خطاها عادیه توی ویندوز...

از این دوتا یکیرو دانلود و تستش کن :

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=5555
http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=14632

البته بر اساس نسخه C++ خودتون باید دریافت کنید بالایی مابه VS2010 و لینک زیر برای VS2012 هستش.

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30679