PDA

View Full Version : سوال: آرایه یا ثابت ها ؟؟؟

navid3d_69
شنبه 05 بهمن 1392, 17:35 عصر
سلام

به نظر شما برای لود کردن تنظیمات (config) برای پروژه از آرایه استفاده بشه بهتر هست یا ثابت ها؟

مثلا آرایه به صورت

return array(
'type' => 'mysql',
'host' => '127.0.0.1',
'database' => '',
'username' => '',
'password' => ''
);

و این آرایه رو با یک کلاس به صورتی که بخوایم لود کنیم و بخونیم

یا اینکه از ثابت ها استفاده کنیم

define('DB_TYPE','mysql');

من یه سرچ کردم دیدم بیشتر جاها نوشته بود که اگر نمی خوای config رو توی اجرای خود برنامه تغییر بدی بهتر هست که از ثابت ها استفاده کنی چون مثل اینکه بهینه تر هست ولی اگر می خوای توی اجرای برنامه تغییر بدی باید از آرایه استفاده بشه

من می خوان نظر شماره بدونم

colors
شنبه 05 بهمن 1392, 17:43 عصر
به نظر من خیلی مهم نیست که بخوای از کدوم استفاده کنی, بهتره اول راحتی و خوانایی کد رو در نظر بگیری و بعد پرفورمنس و ...

تنظیمات برنامه بسته به نوع برنامه میتونه تو ثابت یا آرایه باشه, حتی میتونه تو متغییر هم باشه ولی نهایتا بحث اصلی راحتی, خوانایی و توسعه اون هست.
معمولا ثابت هارو بیشتر برای همچین مواردی گذاشتن. وقتی که بخوای تنظیمات رو فراخوانی کنی, مطمئنی که باید با یه ثابت سرو کار داشته باشی و یه جورایی تنظیمات رو از متغییر و آرایه های برنامه جدا میکنی.

sh.n.n786
شنبه 05 بهمن 1392, 18:08 عصر
درود و ...
فکر نمیکنم فرق خیلی زیادی داشته باشه آرایه یکم راحتتر هست.
آرایه داخل رم ذخیره میشه اما ثابت روی هارد بعد مفسر PHP میاد از ثابت ها یک TMP میسازه و برای هر در خواست از اون استفاده میکنه اما آرایه به این شکل نیست برای هر کاربری که جدا این صفحه را باز میکنه یک آرایه رو دوباره به رم اضافه میکنه (فکر کنم دلیل Performance همین باشه) ثابت ها سریع تر و کم تر حافظه رو میگیره TMP هم تو رم ساخته میشه تا سرعت لودش بیشتر باشه.
البته من به میلی ثانیه تست کردم آرایه یکم کند تر بود.