PDA

View Full Version : فروش نرم افزار

Navid Asadi
یک شنبه 06 بهمن 1392, 07:31 صبح
سلام
میدونم این تاپیک بی ربط به VB هست ولی خوب بخش های دیگه سایت خیلی فعال نیست.
من دانشجوی مکانیک هستم ولی سالهاست برنامه نویسی میکنم
حالا یه برنامه بزرگ نوشتم و میخوام به صورت گسترده بفروشم
اگه شرکت تاسیس کنم چون مدرک کارشناسی ندارم با شورای صنفی به مشکل میخورم
با مالیات هم مشکل ندارم
راه قانونی فروشش به چه صورت هستش؟
سایت softreg.ir هم مصدود شده! اصلا متولی این چیزا تو کشور چه ارگانیه؟؟؟

damanpak
یک شنبه 06 بهمن 1392, 19:42 عصر
سلام
کاش میگفتی برنامه ات در چه موردی هست
اگه نمیتونی به هر دلیلی شرکت تاسیس کنی بنظر من سه تا کار بیشتر نمیتونی انجام بدی
1-با یک شرکت صحبت کن و درصدی از فروش نرم افزار رو بهش بده و ازش بخواه به نام شرکت خودش فروش نرم افزار رو انجام بدی(که این راه از نظر برنامه نویسان زیاد خوشایند نیست که یک برنامه رو که روش زحمت کشیدی به نام یکی دیگه بفروشی)
2-صبر کن تا مدرک کارشناسی بگیری و بعدش شرکت تاسیس کن و نرم افزارت رو بفروش(که این راه هم مدت زمان طولانی میخواد و از طرفی ممکنه یکی دیگه این نرم افزارت رو در طی این مدت طراحی کنه و شما نتونی نرم افزارت رو بموقع بفروشی)
3-سورس نرم افزارت رو به یک شرکت بفروش(که اگه من بجای شما باشم این کار رو میکنم)
نظرهای بالا نظر شخصی بنده و نسبت به موقعیتی که دارم بود
انشاالله که دوستان هم نظر بدن و از نظراتشون بهره ببرید.

behrooz69
یک شنبه 06 بهمن 1392, 22:18 عصر
1 راه پیشنهادی و بهتر . بیا گرگان . با مدرک من شرکت بزنیم .
واسه فروششم آشنا دارم .
50 - 50 ؟

behrooz69
یک شنبه 06 بهمن 1392, 22:22 عصر
واسه فروششم آشنا دارم .
50 - 50 ؟

behrooz69
یک شنبه 06 بهمن 1392, 22:24 عصر
واسه فروششم آشنا دارم .
50 - 50 ؟

Navid Asadi
یک شنبه 06 بهمن 1392, 22:55 عصر
مرسی دوستان
برنامه ام رو اگه بخواک بفروشم حدود 200 تا 300 میلون میتونم ازش در بیارم ولی نمیتونم نصف این هم سورس رو بفروشم :(
راجع به شرکت های فن آور و پارک علم و فن آوری کسی اطلاع ای نداره؟

Mani_rf
یک شنبه 06 بهمن 1392, 23:46 عصر
حالا چه اصراری داری که شرکت تاسیس کنی برای فروشش؟
قانون نرم افزار کشور میگه که شخص حقیقی هم میتونه مالک نرم افزار باشه و به اسم خودش ثبت کنه و از پدید آورنده اثر بگی نگی حمایت میشه. در نتیجه شما میتونید برنامتون رو ثبت و خودتون اقدام به فروش کنید. بدون نیاز به شرکت، قرارداد فروش نرم افزار رو هم میشه مابین شخص حقیقی و .... بست و هیچ مانعی وجود نداره.
فقط پورسانت ما یادتون نره :چشمک:

واسه فروششم آشنا دارم .
50 - 50 ؟

برای چنین مشارکت هایی معمولا بین 15 تا 25 درصد از درآمد یا بهتره بگم سود خالص نصیب بازاریاب یا شرکت واسط میشه بسته به توافق طرفین. گرون حساب نکن با مردم

برنامه ام رو اگه بخواک بفروشم حدود 200 تا 300 میلون میتونم ازش در بیارم ولی نمیتونم نصف این هم سورس رو بفروشم :(
سورس برنامه ای رو که میشه با این مقدار بازگشت سرمایه (البته اگر واقعا حقیقت داشته باشه) فروخت رو میشه به راحتی یک میلیارد تومن قیمت گذاشت و شرکت هایی هستند که میخرن، چون اونها بهتر میتونن بفروشن و تغییر بدن بفروشن و ... و مطمعنا چند میلیارد ازش میکشن بیرون(به شخصه به چشم دیدم). ولی این چیزی که شما میگید 1کم بعیده چون (نمیتونم بگم با کدوم اورگان دولتی کار میکنیم ولی) قرارداد هایی که شرکت میبنده و در حد کل کشور و پشتیبانی 24ساعته و بستر شبکه میلیارد تومنی و... اجرا میشه با این قیمت بسته میشه که معمولا تعداد زیادی برنامه نویس خبره داره.
فکر کنم بهتره یک تجدید نظری بکنی. یا اینکه یک سرنخ به ما بدی که موضوع برنامه و کیفیت اجرا در چه حدی هست، اگر واقعا چیزی شبیه به نو آوری باشه میشه ثبتش کرد و با دولت قرار داد بست و ...

mobinsaffarpour
دوشنبه 07 بهمن 1392, 16:14 عصر
این برنامه ای که200 - 300 میلیون هزینش هست . خودت تنها نوشتیش

behrooz69
سه شنبه 08 بهمن 1392, 01:28 صبح
داداش Mani من شوخی کردم.

دادا 200 ؟؟ 300 ؟؟ میلیون ؟؟ جوری حرف میزنی که انگار 200 300 هزار تومنه . بینشون 100 میلیون فرقه .

خودت تنها واسش همه کار بکن بعد بیا بفروشش . خودت مشتریشو پیدا کن خودتم بفروش .

ولی 1 دست کجا و کارخانه دست سازی کجا . گرفتی چی میگم ؟؟؟

آمار نرم افزارتو بده که بشه روش نظر داد

farhad85
سه شنبه 08 بهمن 1392, 18:18 عصر
قرارداد با خود اون ارگان ببند

mobinsaffarpour
سه شنبه 08 بهمن 1392, 19:19 عصر
جسارت نباشه اما این آقا حتی نمیگه اسم این برنامش چیه که ببینیم چقدر ارزش ریالی داره و اینکه شاید هم داره دنبال یک برنامه میگرده که قیمتش 200-300 میلیون باشه . نکنه از سری برنامه های MIS هست ؟ ؟ ؟

hamiddowlat
سه شنبه 08 بهمن 1392, 21:57 عصر
سرکاریه :لبخند: :)
منم یه برنامه نوشتم 1 میلیارد قیمتشه (محاسبه جمع چندین عدد :قهقهه:)

Mani_rf
سه شنبه 08 بهمن 1392, 23:02 عصر
داداش Mani من شوخی کردم.

بخش اول رو من نوشتم که عرف مشارکت رو بدونه، اما منم اون قسمت گرون حساب نکن با مردم رو شوخو کردم، اگر لحنم گویای این موضوع نبود عذر میخوام.

جسارت نباشه اما این آقا حتی نمیگه اسم این برنامش چیه که ببینیم چقدر ارزش ریالی داره و اینکه شاید هم داره دنبال یک برنامه میگرده که قیمتش 200-300 میلیون باشه . نکنه از سری برنامه های MIS هست ؟ ؟ ؟

بابا بزارید بنده خدا 1سری به تاپیک بزنه تا بقیشو بگه خب! شاید 1 مشکلی براش پیش اومده نمیتونه سر بزنه، یا اصلا طرح خلی جدیده نمیخاد توضیح بده! ای بابا زورکی که نیست!

behrooz69
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 01:37 صبح
اشکال نداره مانی تو منو که میشناسی که :لبخندساده: جنبم بالاست :لبخند:

Navid Asadi
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 08:32 صبح
این برنامه مربوط به بیمه میشه
خود این برنامه 200 300 میلیون نمی ارزه!
چون تو کشور 27000 شعبه وجود داره و فروش حد اقل 300 نسخه تضمین شده هست میشه حد اقل 200 میلیون تومان

یه زمانی سایت softreg بود و نرم افزار رو ثبت میکردی توش و یه جرفایی از حمایت بود! الآن ثبت نرم افزار چطوریه؟ حمایتش چطوریه؟

Mani_rf
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 11:29 صبح
این برنامه مربوط به بیمه میشه
خود این برنامه 200 300 میلیون نمی ارزه!
چون تو کشور 27000 شعبه وجود داره و فروش حد اقل 300 نسخه تضمین شده هست میشه حد اقل 200 میلیون تومان

یه زمانی سایت softreg بود و نرم افزار رو ثبت میکردی توش و یه جرفایی از حمایت بود! الآن ثبت نرم افزار چطوریه؟ حمایتش چطوریه؟

اگر منظورت از برنامه بیمه همون برنامه ایه که تامین اجتماعی به شرکت ها میده که باهاش لیست ماهانه بسازن (که البته بعید میدونم که منظورت اون باشه) :

اولا که بسیار کار خوبی کردی چون واقعا برنامه بیمه داغونه. من خودم به شخصه چند بار رفتم تو سایتشون شکایت کردم از روند کاری برنامه و حتی بهشون گفتم که حاضرم بیام باهاتون قرار داد ببندم و سرورس VB6 که دارید و ولکنشم نیستید رو به .Net تبدیل کنم و یک سری امکانات بهش اضافه کنم که شبیه به یک برنامه کاربردی بشه و جوابی ندادن.
دوما که اونا خودشون (البته فکر میکنن) تیم برنامه نویسی دارن و روش کار میکنن؛ البته این اصلا به این معنا نیست که شما نمیتونید برنامه خودتون رو بهشون بفروشید.

آما!
اگر این برنامه مربوط میشه به دفاتر بیمه ای که به صورت خصوصی تاسیس شدن و با شرکت ها قرار داد میبندن تا کار حساب کتاب بیمه رو براشون انجام بدن و پورسانت میگیرن:
بازم
اولا که کار بسیار خوبی کردی چون میدونم که اون ها هم هیچ چیز جامعی ندارن و با اکسل و این برنامه ها کار میکنن.
دوما که من جای شما این کار رو میکنم:
برو تو این سایت (http://46.36.112.145/Pages/default.aspx)برنامه رو ثبت کن؛ به عنوان شخص حقیقی؛ بعد برو یکی یا دوتا تا از این دفتر ها و طرح دوستی بریز و یک نسخه رایگان غیر قابل کپی شدن، بهشون بده با آموزش رایگان، هی هم برو سر بزن بازخورد بگیر ببین با توجه به این که من میدونم که معمولا سطح سواد کامپیوتریشون خیلی پایینه چقدر میتونن باهاش کنار بیان.
بعد که به این نتیجه رسیدی و رسیدن کاربردیه و ازش رضایت دارن و کارشون رو راحت کرده بگو قیمت این برنامه X تونم هست اما این نسخه هدیه من به شما، به هرکس از همکاراتون هم که معرفی کنید و بخرن مثلا 5% به شما میدم. خودت هم میتونی بازاریابی کنی. شرکت هم لازم نداری.
این یعنی :
بیخیال شدن در آمد حاصل از یک یا دو نسخه از طرف شما
و در ازای اون :
تست مجانی نرم افزار
پیشنهاد برای ارتقای کیفیت مجانی از سوی کاربر برای شما
تبلیغ و بازاریابی با درصد کم از سمت مشتری
سریعتر فروش رفتن برنامه

باز بگید مانی بده :لبخند:

sagggad
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 11:47 صبح
جناب Mani_rf این سوالو رو حساب این که تجربه دارید میپرسم:
الان مثلا خوب همه ی برنامه ها اینجوری مثل برنامه ی این آقا سنگین و گرون نیست که...
یه سری برنامه هایی ممکنه ماها بنویسیم از قبیل برنامه حسابداری و این ها ...
حالا آیا الان تو این بازار این مدل نرم افزار هارو میشه فروخت؟؟
جایی هست تو اینترنت که بشه ثبتش کرد؟؟
همین سایتی که شما آدرس دادید آیا نرم افزارهای ساده تر مثل نرم افزارهای حسابداری و دیکشنری و این قبیل برنامه ها رو هم ثبت میکنه؟؟!
اصلا الان برای ما بهترین مرجع برای فروش برنامه های کاربردی که روش وقت گذاشتیم واقعا چیه؟؟
چه طور میتونیم وارد بازار بشیم؟؟
ممنونم مانی جان (مدیر بخش عزیزمون):لبخندساده:

Navid Asadi
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 21:13 عصر
مانی جان دمت گرم
فقط یه سوال!
این سایت رو دیدم این بقایای همون softreg هست
به نظرت این سامانه که دامین اصلی و با معنیش رو از دست داده هنوز واقعا فعال هست؟

راجع به بازار یابی هم همون کاری رو که گفتی من از زمان شروع به نوشتن برنامه ام انجام دادم و تا حالا جوابش رو پس داده و از سیستم خودشون خیلی خیلی بهتره
معذرت میخوام که توضیح کامل نمیدم

Mani_rf
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 23:51 عصر
مانی جان دمت گرم
فقط یه سوال!
این سایت رو دیدم این بقایای همون softreg هست
به نظرت این سامانه که دامین اصلی و با معنیش رو از دست داده هنوز واقعا فعال هست؟

راجع به بازار یابی هم همون کاری رو که گفتی من از زمان شروع به نوشتن برنامه ام انجام دادم و تا حالا جوابش رو پس داده و از سیستم خودشون خیلی خیلی بهتره
معذرت میخوام که توضیح کامل نمیدم

راستش نمیدونم من هم ، سرچ کردم پیدا کردم، اما اگر ازت سورس نمیخوان به ریسکش می ارزه.
درباره برنامه هم چون با دفتر های بیمه کار کردم میدونم که چی نوشتی و کاملا بهت حق میدم که توضیح ندی.

سجاد جان سر وقت برات توضیح میدم الان یکم وقتم تنگه، فعلا منو ببخش

sagggad
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 06:18 صبح
راستش نمیدونم من هم ، سرچ کردم پیدا کردم، اما اگر ازت سورس نمیخوان به ریسکش می ارزه.
درباره برنامه هم چون با دفتر های بیمه کار کردم میدونم که چی نوشتی و کاملا بهت حق میدم که توضیح ندی.

سجاد جان سر وقت برات توضیح میدم الان یکم وقتم تنگه، فعلا منو ببخش
باشه پس هروقت تونستی
ممنون