PDA

View Full Version : سوال: مدیریت محتوا صفحه از طریق پاگاه داده

rezabehboodi0098
دوشنبه 07 بهمن 1392, 00:29 صبح
سلام دوستان

من میخام محتوای صفحمو از طریق پایگاه داده کنترل کنم مثل گالری تصاویر
میشه یه روش یا راهکار بگین که چطور باید این کارو انجام بدم (اگه کلی هم بگین ممنون میشم)

EnKamran
دوشنبه 07 بهمن 1392, 00:38 صبح
دوست من سول شما خیلی کلی هست.
ابتدا شما باید یک جدول درست کنید
بعد درج/ویرابش/واکشی/حذف رو یاد بگیرید
بعد توسط واکشی اطلاعات جدول رو به گرید بایند کنید
ببخشید کلی گفتم، فقط تیتر وار چیزای لازم رو گفتم شما باید آموزشات رو پیدا کنید.

rezabehboodi0098
دوشنبه 07 بهمن 1392, 01:08 صبح
ممنون از پاسختون کامران جان من با sql کار کردم با c# هم کار کردم
و میدونم که مثلا باید ادرس تصویرو تو دیتابیس نگه دارم ولی سوال
من اینه که من نمیخام از ابزار asp.net برای نمایش تصاویر استفاده کنم مثل grid view
میشه یه مثال دیگه زد اسلایدر های سایتو چطور میشه تصاویرشو مدیریت کرد
امیدوارم منظورمو رسونده باشم

EnKamran
دوشنبه 07 بهمن 1392, 08:40 صبح
خوب اسلایدر هم از ریپیتر استفاده میکنه، اگر شما داری با ASP.NET کار میکنی خوب باید از ابزارهاش هم استفاده کنی، اگر درست متوجه شده باشم فکر کنم MVC بیشتر به کار شما بیاد، اونجا کنترل ASP.NET دیگه نداریم.
جالا تو همین Webforms هم بخواید بدون گرید کار کنید خوب یا باید یک گرید بسازید یا دونه دونه لود کنید.
میشه دلیلتون رو بگید؟ شاید راه حل دیگه ای هم باشه.

rezabehboodi0098
دوشنبه 07 بهمن 1392, 16:23 عصر
کامران جان این گالری تصاویری که تو وب سایتها استفاده میکنن از دیتا بیس کنترلش میکنن دیگه درسته؟
از هیچ ابزار اماده asp.net هم استفاده نمیکنن میخاستم بدونم اون کارو چطور انجام میدن ... یا مثلا میخام
کاربر امکان اضافه کردن منو داشته باشه

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 07 بهمن 1392, 17:25 عصر
کامران جان این گالری تصاویری که تو وب سایتها استفاده میکنن از دیتا بیس کنترلش میکنن دیگه درسته؟
از هیچ ابزار اماده asp.net هم استفاده نمیکنن میخاستم بدونم اون کارو چطور انجام میدن ... یا مثلا میخام
کاربر امکان اضافه کردن منو داشته باشه

چرا از ابزار asp استفاده میکنن مثل دیتالیست و و اما چجوری زیبا هستن میان با جی کووری واسش کد مینویسن مثلا وقتی روش کلیک شد بزرگ بشه ولی تو خود اون صفحه
نحوه درست کردنش هم اینجوری هستش که که میان عکس رو از دیتابیس خونده و به دیتاست میریزن و میان از کدهای آماده که در اینترنت منتشر شده رو برمیدارن (جی کوئری و سی اس اس ) و فقط به عکس کلاس اضافه میشه
در منو هم تو خود سایت سرچ کنی حتمت به نتیجه میرسی
متوجه نشدی بگو تا نمونه بذارم برات
تمام

rezabehboodi0098
دوشنبه 07 بهمن 1392, 18:12 عصر
چرا از ابزار asp استفاده میکنن مثل دیتالیست و و اما چجوری زیبا هستن میان با جی کووری واسش کد مینویسن مثلا وقتی روش کلیک شد بزرگ بشه ولی تو خود اون صفحه
نحوه درست کردنش هم اینجوری هستش که که میان عکس رو از دیتابیس خونده و به دیتاست میریزن و میان از کدهای آماده که در اینترنت منتشر شده رو برمیدارن (جی کوئری و سی اس اس ) و فقط به عکس کلاس اضافه میشه
در منو هم تو خود سایت سرچ کنی حتمت به نتیجه میرسی
متوجه نشدی بگو تا نمونه بذارم برات
تمام
ممنون از پاسختون میشه یه نمونه هم بزارین