PDA

View Full Version : مبتدی: شروع به کار PHP

javady_joon
دوشنبه 07 بهمن 1392, 01:07 صبح
باسلام
دوستان خواهش میکنم برای من توضیح بدین که من میخوام شروع کنم به کار در PHP باید چه
نرم افزار هایی رو نصب کنم؟؟ ویندوز مورد استفاده 7
ممنون

mohamadali1374
دوشنبه 07 بهمن 1392, 08:02 صبح
برای نوشتن یا ویرایش کدها :rapid php
وبرای سرور مجازی (اجرای کد های php): میتونید از: xampp
البته نرم افزار های بالا پیشنهاد منه ولی نرم افزار های زیاد دیگه ای هم وجود داره اصلا شما می تونید از note pad برای ویرایشگر استفاده کنید ولی برای راحتی کار از نرم افزاری که گفتم یا نرم افزار های مشابه استفاده کنید.

javady_joon
دوشنبه 07 بهمن 1392, 19:18 عصر
من هم اموزشی که دارم از note pad استفاده میکنه ولی حالا من این کد رو نوشتم چطور میتونم اجراش کنم تستش کنم
مثلا وقتی با فرمت HTML ذخیره میکنم به شکل اینترنت اکسپلورر میشه و با کلیک روش میتونم ببینم چه Page درست کردم
ولی برای PHP اینطور نیست وقتی ایجادش کردم چطور باید ببینم که محتواتش چیه یعنی چطور میتونم اجراش کنم با xamp میتونم ببینم؟
میشه دانلودش کرد؟

foreach
دوشنبه 07 بهمن 1392, 19:43 عصر
من هم اموزشی که دارم از note pad استفاده میکنه ولی حالا من این کد رو نوشتم چطور میتونم اجراش کنم تستش کنم
مثلا وقتی با فرمت HTML ذخیره میکنم به شکل اینترنت اکسپلورر میشه و با کلیک روش میتونم ببینم چه Page درست کردم
ولی برای PHP اینطور نیست وقتی ایجادش کردم چطور باید ببینم که محتواتش چیه یعنی چطور میتونم اجراش کنم با xamp میتونم ببینم؟
میشه دانلودش کرد؟
بله , میتونید wamp یا xxamp رو به دلخواه دانلود و نصب کنید تا براتون mysql,php,apache رو راه اندازی کنند
در صورتی که از wamp استفاده کردید باید فایل های پی اچ پی در مسیر www/ و اگه از xxamp استفاده کردید در مسیر htdocs/ برای اجرا بگذارید
برای اجرا هم با مروگر آدرس localhost/ و یا 127.0.0.1 رو باید باز کنید

javady_joon
سه شنبه 08 بهمن 1392, 00:02 صبح
خوب من الان xampp رو دانلود نصب کردم چطور میتونم فایل PHP کنم؟؟ خیلی سعی کردم ولی نشد.
الان این برنامه ی xampp کجاش فایل php ام رو قرار بدم؟
http://upload7.ir/imgs/2014-01/59762318970383042143.jpg (http://upload7.ir/)

اون ادرس هم در مرورگر زدم اتفاقی نیافتاد درضمن فایل PHP رو بردم جایی که همین برنامه نصب شده و داخل پوشه ی htdocs قرار دادم
من مبتدی هستم میشه بهتر و واضح تر توضیح بدین؟ که من الان چطور PHP رو اجرا کنم؟؟

foreach
سه شنبه 08 بهمن 1392, 08:54 صبح
تو همین عکسی که دادید اول باید Apache و MySQL رو Start کنید و بعد در مروگر localhost رو وارد کنید

sadegh1362
سه شنبه 08 بهمن 1392, 10:18 صبح
سلام
برای استفاده از php در ویندوز بهتره از نرم افزار wamp استفاده بشه چون این نرم افزار با ویندوز سازگارتره .
wamp به معنای windows apache mysql php هستش

lamp به معنای Linux apache mysql php هستش

mamp به معنای Mac apache mysql php هستش

xampp هم به این معناست که در هر محیطی این سه نرم افزار رو نصب می کنه البته برای linux یک نسخه جداگانه داره

بنابراین من پیشنهاد می کنم چون از windows استفاده می کنین از نرم افزار wamp استفاده می کنید .

javady_joon
سه شنبه 08 بهمن 1392, 14:34 عصر
تو همین عکسی که دادید اول باید Apache و MySQL رو Start کنید و بعد در مروگر localhost رو وارد کنید

این کارو کردم وقتی آدرس جایی که php رو قرار دادم رو توی مرورگر میزنم فایل php باز میشه اما کد php رو میبینم نه عملی که کد انجام میده اونم بدون اینکه XAMMP اجرا باشه
وایی دیوانه دشم

javady_joon
سه شنبه 08 بهمن 1392, 14:34 عصر
سلام
برای استفاده از php در ویندوز بهتره از نرم افزار wamp استفاده بشه چون این نرم افزار با ویندوز سازگارتره .
wamp به معنای windows apache mysql php هستش

lamp به معنای Linux apache mysql php هستش

mamp به معنای Mac apache mysql php هستش

xampp هم به این معناست که در هر محیطی این سه نرم افزار رو نصب می کنه البته برای linux یک نسخه جداگانه داره

بنابراین من پیشنهاد می کنم چون از windows استفاده می کنین از نرم افزار wamp استفاده می کنید .

ممنون از شما حتما این نرم افزار را امتحان میکنم

bobSilon
سه شنبه 08 بهمن 1392, 15:18 عصر
سلام، فایلتون رو باید داخل مسیر زیر بگذارید:

C:\xampp\htdocs
اگر هم یک پوشه مثلا test یا هر اسم دیگه ای که دوست داشتید داخل htdocs بسازید و فایلتون رو تو اون بزارید هم دیگه چه بهتر.
حالا بعد از start کردن آپاچی از داخل کنترل پنل Xampp، میتونید تو مرورگرتون این آدرس رو بدید:

localhost/test/myfile.php
myfile.php رو همینطوری نوشتم، شما اسم فایلتون هرچی بود همون رو بزنید.

موفقباشید

javady_joon
سه شنبه 08 بهمن 1392, 16:00 عصر
وقتی آپاچی رو start میکنم یک لحظه start میشه و بازهم به حالت stop برمیگرده!!!!
توی مرورگز هم این رو میزنم بازهم error 404 میده....
گیری افتادیما..........
چیکار کنم دیگه

Mahdi.Victory
سه شنبه 08 بهمن 1392, 16:01 عصر
سلام
واقعا دست همه درد نکنه که اینقدر با حوصله جواب می دهند,دمتئنم گرم:لبخند:

دوست من شما اگه بتونی فیلمهای آموزشی رو هم دانلود کنی خیلی بت کمک میکنه,سایت دانشجویار فیلم اموزشی زیادی داره و بیشترش هم رایگان
من خودم پروژه دانشجویی خودم رو با همین فیلمهای آموزشی و کمک خیلی از بچه های این سایت انجام دادم

اولش سخته با این روش شروع ولی بعدش که راه بیوفتی تازه میفهمی چه حالی میده :بامزه:
موفق باشی

Mahdi.Victory
سه شنبه 08 بهمن 1392, 16:09 عصر
وقتی آپاچی رو start میکنم یک لحظه start میشه و بازهم به حالت stop برمیگرده!!!!
توی مرورگز هم این رو میزنم بازهم error 404 میده....
گیری افتادیما..........
چیکار کنم دیگه

من اینجوری که شد همون اول ویندوزمو عوض کردم خودمو راحت کردم

javady_joon
سه شنبه 08 بهمن 1392, 16:13 عصر
الان یکی بیاد قشنگ و واضح بگه باید چیکار کنم خیلی سخته؟
من همیشه سعی میکنم به بقیه خیلی ساده و روان پاسخ بدم ولی مثل اینکه بقیه دوستان اینطور نیستند

danial.saeedi
سه شنبه 08 بهمن 1392, 16:25 عصر
سلام میگه پورتتون اشغال شده،ممکنه از ویژال استدیو استفاده کنید.(بعضی وقتا اسکایپ اونو اشغال می کنه!)
برای رفع مشکل ویژال استدیو برو به محل حذف برنامه ها turn windows featrues on or off و سپس پورتی که ویژال استدیو اشغال کرده رو حذفش کن.
اگه اسکایپ داری باید اسکایپو logout کنید و دوباره برنامه را نصب کنید.(بعد از نصب اسکایپ رو ان کنید!برای من این مشکل پیش اومده بود.)

bobSilon
سه شنبه 08 بهمن 1392, 17:20 عصر
قبلا iis ویندوز رو فعال کرده بودی؟
--------------------
از داخل مسیر C:\xampp\apache\conf فایل httpd.conf رو پیدا کن و با notepad++ یا هرچیز دیگه‏ای بازش کن
و داخل تو خط شماره 58 احتمالا همچنین نوشته ای رو میبنی "Listen 80" ، شایدم تو خط های دیگه باشه
به هر حال پیداش کن و شماره پرتش رو که 80 هست رو عوض کن؛ مثلا 81 یا هر چیز دیگه

امیدوارم کارساز باشه

javady_joon
سه شنبه 08 بهمن 1392, 20:54 عصر
خوب ببخشید مزاحم میشم از خیر XAMMP گذشتم مثل اینکه ازین آبی گرم نمیشه
WAMP رو دانلود کردم با این یکی میشه کاری کرد؟؟ میشه کمکم کنید؟

javady_joon
سه شنبه 08 بهمن 1392, 20:56 عصر
فقط من نمیدونم این Error 404 واسه چیه؟

javady_joon
سه شنبه 08 بهمن 1392, 21:54 عصر
من فایل رو داخل C:\wamp\www قرار دادم برنامه ی Wamp هم در حال اجراست
دیگه باید چیکار کنم؟؟؟ خووووااااهش میکنم کمکم کنید

hamedarian2009
سه شنبه 08 بهمن 1392, 22:17 عصر
من فایل رو داخل C:\wamp\www قرار دادم برنامه ی Wamp هم در حال اجراست
دیگه باید چیکار کنم؟؟؟ خووووااااهش میکنم کمکم کنید
اگه رنگ آیکن ومپ سبزه یعنی همه چی درسته و تو مرورگر بنویسی localhost باید صفحه اولیه ومپ بیاد که بعدش میتونید وارد فایل هایی که توپوشه www قرار دادین بشین و اگه ومپ نارنجیه احتمالش زیاده که پورت 80 سیستمتون توسط برنامه دیگه مثل MS SQL Server و skype اشغال باشه

javady_joon
سه شنبه 08 بهمن 1392, 22:49 عصر
دمت گرم ایول آره نارنجیه یکی دیگه هم همین حرف رو بهم زد الان چیکار کنم آزاد شه؟؟

javady_joon
سه شنبه 08 بهمن 1392, 23:23 عصر
میشه به من بگید چیکار کنم که پورت رو به Wamp اختصاص بدم؟؟

sadegh1362
سه شنبه 08 بهمن 1392, 23:33 عصر
باید اول xampp رو پاک کنی تا port 80 آزاد بشه .
بعد wamp رو restart all کن.

javady_joon
سه شنبه 08 بهمن 1392, 23:35 عصر
خوب من اینکارو کردم ولی بازهم WAMP نارنجیه روی سیستمم SQL و ویژوآل هست ولی Skyp ندارم

danial.saeedi
سه شنبه 08 بهمن 1392, 23:47 عصر
سلام میگه پورتتون اشغال شده،ممکنه از ویژال استدیو استفاده کنید.(بعضی وقتا اسکایپ اونو اشغال می کنه!)
برای رفع مشکل ویژال استدیو برو به محل حذف برنامه ها turn windows featrues on or off و سپس پورتی که ویژال استدیو اشغال کرده رو حذفش کن.
اگه اسکایپ داری باید اسکایپو logout کنید و دوباره برنامه را نصب کنید.(بعد از نصب اسکایپ رو ان کنید!برای من این مشکل پیش اومده بود.)

turn windows featrues on or off اینو باز کنید و SQL را حذف کنید.

javady_joon
سه شنبه 08 بهمن 1392, 23:57 عصر
دستتون درد نکنه بلاخره موفق شدم واقعا از همه تون متشکرم
برنامه ی XAMMP رو حذف کردم
رفتم C:\wamp\bin\apache\apache2.2.6\conf و فایل httpd.conf را با برنامهNotepad باز کردم و در این فایل کلمه Listen را پیدا کردم پ.رتش رو 8080
تغییر دادم.
و WAMP رو All restart کردم
بلاخره WAMP سبز شد
توی مروگر هم نوشتم http://localhost:8080/1.php و فایلم اجرا شد
البته اینکارو من انجام ندادم بلکه هرکدومش تیکه از راهنماییهای دوستان بود من جمع بندیش کردم
واقعا از همه ممنون.