PDA

View Full Version : فارسی ساز پرنیان

mostafa_zamani
دوشنبه 07 بهمن 1392, 02:52 صبح
سلام
فارسی ساز پرنیان تاریخ شمسی را به مجموعه آفیس و همچنین اکسس اضافه می کنه .
رایگان هم هست !
کسی تا حالا استفاده کرده ؟
خوب جواب می ده ؟

http://www.parnian7.com/office/features/

mostafa_zamani
جمعه 11 بهمن 1392, 19:32 عصر
از همکاران گرام خصوصا دوستان با تجربه خواهشمندم در مورد این نرم افزار نظر بدهند!

saeed1234n
جمعه 11 بهمن 1392, 21:40 عصر
با سلام
دوست خوبم
فارسی نویسهای دیگری هم موجود هستند که استفاده از آنها نیز خیلی ساده میباشد
و اکثر دوستان نیز از آنها استفاده میکنند چه اصراری دارید از پرنیان استفاده کنید .

محمد رضا فاطمی
شنبه 12 بهمن 1392, 06:01 صبح
سلام
فارسی ساز پرنیان تاریخ شمسی را به مجموعه آفیس و همچنین اکسس اضافه می کنه .
رایگان هم هست !
کسی تا حالا استفاده کرده ؟
خوب جواب می ده ؟
http://www.parnian7.com/office/features/

سلام دوست من
من استفاده کردم و بسیار هم راضی هستم.
خصوصا که مشکل گزارش گیری بر اساس تاریخ شمسی داشتم که با این نرم افزار حل شد.

rohamn
یک شنبه 13 بهمن 1392, 13:05 عصر
سلام. من جز برنامه نویسای این پروژه هستم. خودم تو اوت لوک و ویندوز ازش استفاده می‌کنم.
نصبش کنید خودتون تست کنید بسته به کاری که نیاز دارید و اصلاً نگران نباشید چون به طور کامل آن‌اینستال می‌شه اگه نخواستید.
ضمناً اینکه چون به عنوان یه ادآن آفیس نصب می‌شه. اثری رو سرعت اجرا نمی‌ذاره. و روش استانداردی استفاده شده.

abdoreza57
یک شنبه 13 بهمن 1392, 18:36 عصر
سلام

خوشبختانه این برنامه تو حالت رایگان طراحی شده ولی نمیدونم تو ورژن 2003 هم کار میکنه یا نه ؟ اساس کار مشابه همون آفیس MRT هست که تقویم هجری تو منوهاش اضافه میشه یعنی کاربر را ملزم به استفاده از همون ورژن آفیس دستکاری شده میکنه !

من هم از آفیس 2003 Mrt استفاده میکردم ولی چون ایجاد محدودیت میکنه منصرف شدم ...

تو نمونه پرنیان هم چون یه برنامه جانبی هست که و دوباره باید نصبید به نظر کاربر پسند نمیاد .
تو این پایه میشه از مبدلهای قدرتمند PDC نام بردکه در نوع خود بی نظیر هست چون با یه رجستر کردن dll که با نصاب برنامه میشه به اون اضافه کرد از همه امکانات دیگه اون از جمله توابع مهمش میشه استفاده کرد .

به هر حال انتخاب با برنامه نویس هست ولی چون من از آفیس MRT استفاده کرده بودم گفتم دوستان هم بدونند .

موفق باشید .

New Account
یک شنبه 13 بهمن 1392, 22:09 عصر
سلام. من جز برنامه نویسای این پروژه هستم. خودم تو اوت لوک و ویندوز ازش استفاده می‌کنم.
نصبش کنید خودتون تست کنید بسته به کاری که نیاز دارید و اصلاً نگران نباشید چون به طور کامل آن‌اینستال می‌شه اگه نخواستید.
ضمناً اینکه چون به عنوان یه ادآن آفیس نصب می‌شه. اثری رو سرعت اجرا نمی‌ذاره. و روش استانداردی استفاده شده.

سلام rohamn

چون فرمودید جزو برنامه نویسهای این پروژه هستید خدمت شما عرض کنم

قبلا نسخه 6 رو دیده بودم ولی در نسخه 7 احتمالا تغییراتی دادید که منجر به باگ شده

به تصور زیر نگاه کنید :

116324

در حالت یک , Tooltip موجود بر روی آیکون مقداری متمایز از تاریخ Calendar رو نشون میده و ضمنا تقویم هم شمسی نیست و فارسی ساز در حافظه لود شده ولیکن عملیات تغییر تقویم رو انجام نداده

در حالت دوم مشکل رفع شد ( با باز و بسته کردن مجدد پرنیان )

116325

تصور میکنم که روش مورد استفاده شما در تغییر مقادیر لود شده در حافظه دارای باگ هستش

متاسفانه در برخی مواقع تغییر محتویات حافظه به صورت Runtime ممکنه توسط آنتی ویروسها بلاک بشه ( البته در خصوص این مشکلی که بنده به اون اشاره کردم آنتی ویروس بنده دخیل نبوده , احتمالا مشکل از جایی دیگه هستش )

در مجموع محصولاتی مثل این جهت کاربردهای استاندارد و در حالتی که قصد توسعه نرم افزار نهایی رو ندارید ، خیلی مناسبه چرا که امکان استفاده از توابع داخلی خود آفیس رو میده ( هر چند این توابع محدود هستند )

موفق باشید

rohamn
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 23:48 عصر
New Account من تشکر می کنم.

پرنیان 7 نسبت به پرنیان 6 تغییرات اساسی داره. اتفاقاً همین قسمت نمایش تقویم رو من روش کار کردم ولی مشکل باید جای دیگه ای باشه. من حتماً پیگیری می کنم و نتیجه رو اینجا می نویسم.

rohamn
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 23:55 عصر
یعنی کاربر را ملزم به استفاده از همون ورژن آفیس دستکاری شده میکنه !

این در مورد پرنیان درست نیست. شما با خارج شدن از برنامه پرنیان همه چیز رو به حالت نرمال بر می گردونید. اساساً پرنیان تغییرات رو در زمان اجرا و روی مموری انجام میده. در حالی که شما از پرنیان خارج بشید. برنامه به صورت معمول کار می کنه.