PDA

View Full Version : مشورت در مورد انتخاب زبان

aminbrleevb
دوشنبه 07 بهمن 1392, 11:26 صبح
سلام خدمت همه دوستان
من می خوام یک پروژه مثلا آژانس بنویسم حال موندم که از c .net# استفاده کنم یا از vb.net
سوال دیگه هم اینکه sql استفاده کنم یا اکسس
لطفا راهنمایی بفرمایید و مزایا و معایب هر کدوم رو هم در طی این پروژه ذکر کنید
دوستان عزیز یکی از مشکلات من با .net قابلیت اجرای اون برنامه در کامپیوتر های دیگر هم هست ممنون میشم در این مورد هم توضیح بدین.مرسی

hessam2003
دوشنبه 07 بهمن 1392, 11:28 صبح
سلام.
اول اینکه بگید شما به کدام یک از این زبانها مسلط ترید؟

vb6vb6
دوشنبه 07 بهمن 1392, 12:43 عصر
باسلام منم یک سوال مشابه داشتم
اگر بگم باهاش انواع و اقسام برنامه های کاربردی سیستمی مدیریتی کتابخانه ای و ..(سطح پایین و بالا)تولید کنم چی؟
اگر بگم vb6 البته بدون کامپنت چی؟
اگر بگم به برنامه ای بدون فریم ورک و سورس باز و بدون احتمال وجود کتابخانه ها و اکتیویکسهای و چیزهای دیگر جاسوسی در آن ide علاقه دارم چی؟
اگر بگم به برنامه کرس پلتفرم یعنی قابل اجرا در تمام سیستم عامل ها مثل ویندوز لینوکس اندروید سیمبین نیاز و علاقه دارم چی؟
اگر بگم حاضر نیستم عمرم برای برنامه نویسی هر سیستم عامل به نحو جدا جدا با کدنویسی مختلف هدربدم چی؟
اگر بگم می خوام هم تو دستکتاب باهاش کد بزنم هم تو وب چی؟
اگر بگم شاید بحث بازارش در حال حاضر و هم در آینده ایران و جهان برام مهمه که تا چند سال دیگه که حرفه ای شدم بتونم تجاری(حالا قابل توجه یا خرد) هم تولید داشته باشم چی؟
اصلا زمان کم برای حرفه ای شدن در آن زبان برام مهم باشه چی؟
اگر بگم می خوام در آینده باهاش هسته لینوکس را ادیت کنم یا ویندوز بنویسم چی؟
باتشکر

aminbrleevb
دوشنبه 07 بهمن 1392, 18:24 عصر
hessam2003 (http://barnamenevis.org/member.php?134205-hessam2003) جان فرقی نداره من با همه زبان ها مثل هم کار کار میکنم . 1 یا 2 روز قبل از کد نویسی تو یک خلسه میرم و مسیر کار رو مشخص میکنم و بعدش شروع میکنم به کد نویسی
تو کد نویسی هم اصلا نمیام توابع رو حفظ کنم چون بالاخره بعضی از چیزها فراموش میشن که در همچین مواقعی هم یک سرچ کوچیک مشکل رو حل میکنه.
با تحقیقاتی که قبلا انجام دادم c# با SQl بهترین ترکیب هست.