PDA

View Full Version : نمایش فایل های درون پروژه

xminxmin
سه شنبه 08 بهمن 1392, 09:12 صبح
سلام
من می خوام همه فایل های داخل Resources پروژه رو توی ListView لیست کنم. عکس نیست (Doc,PDFوPSD ,...)
هر چی Search کردم به نتیجه نرسیده.

چطور میشه این کارو کرد. اصلا دارم راه رو درست میرم؟ به عبارتی اگر من بخوام یه سری فایل رو درون پروژه ام داشته باشم (Embedded Files) راهش قرار دادن اونا تو Resources هست؟

اگر راه درسته یا راه بهتری وجود داره راهنمایی کنید.

sagggad
سه شنبه 08 بهمن 1392, 10:16 صبح
با عرض سلام
بدست اوردن فایل های موجود در یک پوشه بوسیله ی تابع GetFiles امکان پذیر میباشد
مثال:

For Each i In My.Computer.FileSystem.GetFiles("D:\", FileIO.SearchOption.SearchTopLevelOnly)
ListBox1.Items.Add(i)
Next

این کد تمامی فایل های موجود در داریو D را به شما در یک لیست باکس نمایش میدهد
حالا یک موضوع جالب:
در ویژوال بیسیک گاهی اوقات ما در سیستم خود یک فایل را داریم (مثلا یک موسیقی) و میخواهیم این فایل به صورت موزیک متن برنامه اجرا شود
حالا این فایل آیا بر روی سیستم مشتری هست؟؟
طبیعتا جواب منفی است...
حالا حتی ما فرض را بر این میگیریم که این فایل در یک قسمت از سیستم مشتری موجود است ، اما آیا آدرس دقیق آن مشخص است؟؟
خیر معلوم نیست
در این جور مواقع ما مجبوریم یک فایل را همراه برنامه برای کاربر بفرستیم
حالا باز هم ما نمیدانیم کاربر فولدر پروژه را در کجا قرار میدهد؟؟
یعنی مثلا ما به برنامه آدرس داده ایم که به درایو D برو و در فولدر مثلا Windows Application 10 که پوشه ی برنامه است یک فایل موزیک اجرا کن
حالا کاربر ممکن است فولدر برنامه را در روی دسکتاپ قرار دهد
در اینصورت برنامه نمیتواند این فایل را پیدا کند
حالا راه حل:
فایل های لازم را در آدرس پروژه و فولدر Bin>>>Debug قرار میدهیم
آیا میدانید چطور میتوان برنامه را به طور خودکار به پوشه ی Bin>>>>Debug پروژه هدایت کرد؟؟؟؟
این آدرس پوشه ی Bin>>>>>Debug برنامه است:

".\"
با گذاشتن یک نقطه و بعد هم بک اسلش در آدرس برنامه به پوشه ی Debug خود هدایت میشود
حالا نحوه ی استفاده از این کد برای بدست آوردن محتویات پوشه ی Bin>>>Debug :

For Each i In My.Computer.FileSystem.GetFiles(".\", FileIO.SearchOption.SearchTopLevelOnly)
ListBox1.Items.Add(i)
Next

فقط کافیست آدرس پوشه را به برنامه بدهید
امیدوارم مفید بوده باشه
موفق باشید

xminxmin
سه شنبه 08 بهمن 1392, 17:25 عصر
سلام دوست عزیز
:لبخندساده:از وقتگذاری و راهنمایی های شما ممنونم
ولی فرمایشات شما برای زماتی است که فایل روی هارد یا پوشه Debug باشد. به عبارتی بیرون از فایل EXE برنامه.
منظور من لیست شدن فایل هایی است که به پروژه Embedde شده اند. یعنی درون فایل EXE خروجی برنامه. فایل های موجود در Resources پروژه!

یه چیز خارج از بحث:
در امضای شما بهتره بجای نوع داده عبارت Iranian یا Persian استفاده کنید. نوع شما ایرانی هست نه ایران! :بامزه: از لحاظ منطق برنامه نویسی گفنم.

xminxmin
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 07:25 صبح
اساتید کسی نبود؟ :ناراحت:

sagggad
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 07:31 صبح
سلام دوست عزیز
:لبخندساده:از وقتگذاری و راهنمایی های شما ممنونم
ولی فرمایشات شما برای زماتی است که فایل روی هارد یا پوشه Debug باشد. به عبارتی بیرون از فایل EXE برنامه.
منظور من لیست شدن فایل هایی است که به پروژه Embedde شده اند. یعنی درون فایل EXE خروجی برنامه. فایل های موجود در Rresource پروژه!

یه چیز خارج از بحث:
در امضای شما بهتره بجای نوع داده عبارت Iranian یا Persian استفاده کنید. نوع شما ایرانی هست نه ایران! :بامزه: از لحاظ منطق برنامه نویسی گفنم.
من متوجه منظور شما نمیشم
الان فایل های شما دقیقا کجا و در چه پوشه ای هستن؟

Mani_rf
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 09:21 صبح
سلام
من می خوام همه فایل های داخل Resources پروژه رو توی ListView لیست کنم. عکس نیست (Doc,PDFوPSD ,...)
هر چی Search کردم به نتیجه نرسیده.

چطور میشه این کارو کرد. اصلا دارم راه رو درست میرم؟ به عبارتی اگر من بخوام یه سری فایل رو درون پروژه ام داشته باشم (Embedded Files) راهش قرار دادن اونا تو Reasource هست؟

اگر راه درسته یا راه بهتری وجود داره راهنمایی کنید.

ببین دوست عزیز من کاری که میخای بکنی و ابزاری که انتخاب کردی برای این کار باهم همخونی ندارن؛ من بهت پیشنهاد میکنم که فایل های توی Resource رو بخونی و توی یک لیست Object بریزی و توی ListView فقط یک آیکن با اسم از اونها نشون بدی، حالا مثلا روی آیکن که دابل کلیک شد بری Object متناظر با اون را پیدا کنی و به فایل تبدیل میکنی و به کاربر نشون میدی.
این راه رو امتحان کن حتما به جواب میرسی

xminxmin
شنبه 12 بهمن 1392, 07:42 صبح
من متوجه منظور شما نمیشم
الان فایل های شما دقیقا کجا و در چه پوشه ای هستن؟
سلام دوست من
ببین! من یه سری فایل دارم. می خوام تو برنامه ازشون استفاده کنم.
نمی خوام موقع Setup سازی این فایل ها بیرون و قابل دسترس باشه. می خوام جزیی از فایل EXE باشه. تا نتونن کپی کنن و ببرن !
پس مهم نیست الان کجا هستند. فرض کن توی یک درایو فرقی نمی کنه. مهم اینه که برن توی دل فابل EXE و با آدرس داخلی (Resources\..) دسترسی بوجود بیاد.
توضیح: وقتی فایلی رو به برنامه اضافه می کنی میره توی پوشه Resources.
منظورم رو رسوندم؟

xminxmin
شنبه 12 بهمن 1392, 07:47 صبح
ببین دوست عزیز من کاری که میخای بکنی و ابزاری که انتخاب کردی برای این کار باهم همخونی ندارن؛ من بهت پیشنهاد میکنم که فایل های توی Resource رو بخونی و توی یک لیست Object بریزی و توی ListView فقط یک آیکن با اسم از اونها نشون بدی، حالا مثلا روی آیکن که دابل کلیک شد بری Object متناظر با اون را پیدا کنی و به فایل تبدیل میکنی و به کاربر نشون میدی.
این راه رو امتحان کن حتما به جواب میرسی

سلام و ممنون از راهنمایی خوبتون.
خب منم گفتم ListView دیگه. پست اول رو ببینید.
دقیقا توضیحاتی رو که دادید رو می خوام اجرا کنم نمیشه. اصلا سوال من همینه.
نتونستم فایل های توی resource رو لیست کنم. مثلا با For...each
شما کدی دارید بهم بدید؟

xminxmin
یک شنبه 13 بهمن 1392, 08:48 صبح
نبود؟ :متفکر: