PDA

View Full Version : سوال: نرم افزار کارتابل اداری

mohammadkiani
سه شنبه 08 بهمن 1392, 12:10 عصر
سلام دوستان
من در حال نوشتن یک نرم افزار کارتابل اداری با زبان PHP و MySql هست.
من صفحات زیادی دارم که توش query های خاصی انجام میشه. حالا تو هر صفحه باید به صورت دستی لینک صفحات دیگر را قرار بدهم تا کاربر با کلیک روی اون وارد صفحه دیگه ای بشود.
راه حلی می خوام که یک صفحه داشتم باشم تا منو آیتم ها رو وارد کنم و صفحات هم مجزا باشن تا query های خاص توش انجام بشه؟

sadegh1362
سه شنبه 08 بهمن 1392, 16:25 عصر
منظورتون رو واضحتر بگید .
اگر می خواید که فقط اسکریبت ها انجام بشن و نمی خواید به صفحه دیگه منقل بشید از ajax.$ استفاده کنید و لینک هارو بهش بدین در هر صفحه یا به وسیله یک تابع تا اسکریبت انجام بشه و خروجیش رو نمایش بدین به کاربر .

mohammadkiani
سه شنبه 08 بهمن 1392, 21:56 عصر
منوهای من به شرح زیر است:
1- صفحه اصلی:
که توش اطلاعات خاصی نیست و فقط یک عکس هست.

2- تغییر رمز عبور:
که 2 تا فیلد هست و رمز عبور رو تغییر میدی.

3- درخواست مرخصی:
که توش چند تا فیلد برای اطلاعات مرخصی و یک جدول برای مشاهده مرخصی های تایید شده.
و غیره.

حالا تو هر کدوم از صفحه های بالا چندتا textbox و button و کد php و کد jquery هست.
مشکل اینجاست که هر کدوم از این های یک فایل php دارن و من باید دستی تو هر کدوم برم و منو آیتم مورد نظر مثلا صفحه اصلی،تغییر رمز عبور،مرخصی و ... رو بزارم.
چه کنم که این مشکل بر طرف بشه؟

ممنون

sadegh1362
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 16:58 عصر
سلام
فکر کنم منظور شما اینه که منو ها یبرنامه رو چطور در همه صفحه ها یک جا نمایش بدین .
این کار به راحتی انجام می شه . به اینصورتکه شما منو ها و آیتم های منو و لینک هایی که می خواید تو همه صفحه ها نمایش داده بشه رو در یک صفحه php جدا گانه می نویسید . و در قسمتی از صفحه های که می خواید نمایش بدید require می کنید تا بتونید د همه صفحات اون ببینید.
.

mohammadkiani
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 09:27 صبح
ممنون از پاسخ شما
ولی مشکل همین جاست
گاهی اوقات صفحه های من داخل فولدر هستند و باید از علامت /.. استفاده کنم تا به فولدر قبلی برسم و از انجا ادرس بدهم. مثلا:

test1/test1-1/test1-1-1/index.php

test2/test2-2/test2-2-2/index.php

چطور از فولدر اولی به فولدر دوم لینک بدم؟
بعد این لینک ممکن تو یک صفحه دیگه تغییر کنه؟

sadegh1362
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 17:17 عصر
سلم
شما میتونید از متغیر ثابت برا قسمت های تکراری برای آدسدهی استفاده کنید و اون رو به آدرستون بچسبونید.

define('URL', 'http://localhost/yourprioject/');

و مسیر ها رو بهش بچسبونید . ه این شکل

<?php require 'path.php'; ?>
<a href="<?php echo URL;?>/yourfolders/yourfile">link</a>

که در اینجا path.php همون فایلی است که defind رو در اون نوشتید .
باید فایلی که URL رو در اون نوشتید و متغیر ثابت دادید . در هر صفحه که نیاز به آدرس دهی دارید requier تا به متغیر URL دسترسی داشته باشد .
موفق باشید .