PDA

View Full Version : سوال: مشکل در تبادل اطلاعات در برنامه نویسی سوکت

pouriam2
سه شنبه 08 بهمن 1392, 18:34 عصر
سلام خدمت همه دوستان.

ما قراره که یک برنامه به صورت کلاینت - سرور بنویسیم که تعدادی بسته (Packet) رو در فرستنده تولید میکنه (مثل بسته های IP در مباحث شبکه ای) و به گیرنده میفرسته تا یک سری آمارگیری ها رو فرستنده در مورد بسته های موفق و ناموفق بگیریم.

قالب بسته رو به صورت یک "کلاس" نوشتیم. حالا مشکلمون فرستادن اشیا گرفته شده از این کلاس بین دوتا برنامه س(دوتا کامپیوتره). سوال اصلی اینه که چطور با سوکت پروگرمینگ میشه یک "شی" رو از سرور به کلاینت فرستاد؟

با استفاده از سوکت مثلا به راحتی میشه که جریانی از رشته هارو انتقال داد، چطور یک شی رو بفرستیم؟ آیا اصلا شدنیه؟

ممنون میشم که هر چی به ذهنتون میرسه بهم بگید. حتی اگر پیشنهادی در عوض کردن رویکرد کلی هم داشتید بگید ممنون میشم. مثلا آیا قالب بسته رو میشه به روش دیگه ای نوشت؟ و این نوع پیشنهادات.

از همتون ممنونم.

silsin
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 00:08 صبح
چرا از متد sendfile مربوط به سوکت استفاده نمی کنین ؟

pouriam2
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 10:49 صبح
ممنون از توجهتون.
من میخوام که یک شی رو منتقل کنم، نه یک فایل. در واقع دنبال روشی میگردم که شی رو تبدیل به یک استریم مثل رشته کنم که با سوکت قابل انتقال باشه....

negative60
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 11:34 صبح
همچين کاری منطقی نيست مشخصات شی رو ارسال کنيد مثل اندازه و متن و مختصات و...

Vitallity
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 11:45 صبح
C#‎ یه نوع کلی(Generic type) داره که Object هست که با کمک اون و با استفاده از Serialize در شبکه می‌تونی هر شی رو ارسال یا دریافت کنی... این کار خیلی معمول و بهینه است. نمونه کد زیر رو ببین:

Stream stream = new MemoryStream();
BinaryFormatter formatter = new BinaryFormatter();
formatter.Serialize( stream, your_object);