PDA

View Full Version : برنامه ای برای نابود کردن برنامه های جاسوس

amin panahi
پنج شنبه 04 دی 1382, 11:20 صبح
سلام . بابا یکی به داد من برسه . ما این جا تو دانشکده چیزی در حدود 20 کامپیوتر داریم که به اینترنت وصل هستند . جدیدا از طریق منابع موثقی 8) خبر دار شدم که یه بنده خدایی روی کامپیوتر ها برنامه های جاسوس نصب کرده ( البته زیاد هنر بزرگی نکرده چون کافی برین تو google و تایپ کنین key board monitor یا از این حرف ها ) حالا من چه جوری میتونم اون شخص نامرد !!! رو پیدا کنم ؟ و حالا پیدا نشد هم نشد . برنامه ای سراغ ندارید که جلوی فعالیت همه این برنامه ها را بگیرد ؟. در ضمن اگر شد خودش هم مخفی باشد . اگه کسی خواست از این کارها بکند زمان استفاده وی از اینترنت را در یک فایل ذخیره کند یا به ایمیل من بفرستد و . . .. . هر چی امکانات دیگه که پیدا می شه .

jirjirakk
پنج شنبه 04 دی 1382, 23:40 عصر
1- استفاده از آنتی ویروس روی کلاینت
2- جلوی اجرا کردن روی کلاینت ها با بعضی نرم افزار ها بگیری مثل سکوریتی اجنت ( : دسترسی کاربران به قسمت های مختلف رو محدود کنی : )
3- اون تروجان اطلاعات لاگ شده رو یا به میل میرفسته یا روی یه اف تی پی آپ لود میکنه :: > که در این صورت یه فایروال روی سرور که بعضی از این پورت ها رو که احتیاج ندارین ببندین که اون برنامه نتونه به آدرس مورد نظرش کانکت شه

amin panahi
جمعه 05 دی 1382, 18:36 عصر
نه جیرجیرک جون فکر نکنم از این راه هایی که گفتی بشه کاری کرد مثلا برنامه keylog monitor در هر صورت اجرا می شه و خروجی اش هم یک فایل متنی است(علاوه بر خروجی های دیگر) پس برنامه می تونه به جایی هم کانکت نشه . در باره گزینه اول هم کدوم آنتی ویروس رو میشناسی که بخوبی از عهده این کار بر بیا د؟ ( من که نمیشناسم ) راه حل دومت هم که فکر نکنم اصلا موفقیت آمیز باشه چون کاربر که از قسمت هاصی یا درایو خاصی که استفاده نمی کنه که من اونو محدود کنم .

majid_n
جمعه 05 دی 1382, 21:24 عصر
آقای امین پناهی نمی شه از روی تاریخ و ساعت نصب و به وجود آمدن فایل های برنامه مورد نظر به ساعت اینترنت شخص استفاده کننده پی برد ؟؟؟؟ :?: :roll:

nematia
شنبه 06 دی 1382, 10:32 صبح
keylog monitor
یه وقتی برنامه ای دیدم که کارش تشخیص فعال بودن این نوع نرم افزارها بود. (شبیه anti key logger or spy software detector)
ولی فکر میکنم برای این کارها 3 Monitor Software مناسبتر باشه.

nematia
شنبه 06 دی 1382, 10:35 صبح
ببخشید که بر عکس شد . اسم درستش هست:
Three Monitor Software

jirjirakk
شنبه 06 دی 1382, 21:25 عصر
درسته اون طوری باید دوباره بیاد پشت سیستم بشینه و لگ ها رو نیگاه کنه :!: از آنتی کی لاگر استفاده هم میتونی استفاده کنی.
من فقط این آنتی کی لاگر رو شنیدم تستش نکردم ببینم اون ها کار میکنن یا نه :?:
اگه من باشم :
1- دسترسی ها به سیستم رو کم میکردم

amin panahi
شنبه 06 دی 1382, 22:05 عصر
آقای امین پناهی نمی شه از روی تاریخ و ساعت نصب و به وجود آمدن فایل های برنامه مورد نظر به ساعت اینترنت شخص استفاده کننده پی برد ؟؟؟؟ :?: :roll:
آره میشه ولی در اون صورت باید از صبح تا شب بشینم و همه درایوا رو چک کنم که کی چی ریخته و کی چی نریخته :lol:

amin panahi
شنبه 06 دی 1382, 22:11 عصر
با تشکر از آقایان و خانم ها: نعمتی و جیرجیرک و مجید . رفتیم که برنامه ها رو تست کنیم نتیجه رو هم بعدا اطلاع مید م :mrgreen:

houshmand
شنبه 06 دی 1382, 22:21 عصر
معمولا اگه win XP باشه با زدن ctrl + alt + delete چنانچه یک برنامه جدید اضافه شده باشد نشان میدهد
(( سعی کن لیست برنامه هایی که در لیست باید باشند را یاد بگیرید تا متوجه اضافه شدن برنامه بشوی))
//*************************
درست است یک سری برنامه ها ممکن است وجود داشته باشند که spy های معروف را نشان بدهند
ولی چون نوشتن اینگونه برنامه ها آسان است ممکن است هر کسی برای خودش نیز بنویسد

jirjirakk
شنبه 06 دی 1382, 22:57 عصر
علی رضا اگه یکی نوشت و اسمشم مثل یکی از سرویس ها گذاشت و یه کاری که که اند پروسس نشه چی :mrgreen:

amin panahi
سه شنبه 09 دی 1382, 12:13 عصر
نه . این جوری فایده ای نداره . اولا زیاد نوشتن این جور برنامه ها کاری نداره و ثانیا تو اینترنت پره از این آت و آشغال ها . به نظر من بهترین راه اینه که یه برنامه ای رو کامپیوتر نصب کنیم که کارهای مشکوکی رو که کاربران انجام می دن رو ثبت کنه . حالا چه برنامه ای ؟

houshmand
سه شنبه 09 دی 1382, 12:21 عصر
http://www.topshareware.com/007-Spy-Software-transfer-7719.htm
این بد برنامه ای نیست :evil2: فقط اگه نسخه کاملش را پیدا کردی ((اینجا نسخه 15 روزه اش وجود دارد ))
به من هم بگو ـــ یا شماره سریالش

007 Spy Software Description from the Publisher:
007 Spy Software can secretly track computer user's activity and automatically deliver logs to you via Email or FTP, including keystrokes, emails, online chat, files operation, Web site visited, and take snapshot of the entire desktop like a surveillance camera. Features include start and stop scheduling, logs remote delivery, stealth mode, user filter, password protection, suspend on idle, HTML report, logs sorting and searching, and much more!

Inprise
سه شنبه 09 دی 1382, 12:36 عصر
برنامه ای سراغ ندارید که جلوی فعالیت همه این برنامه ها را بگیرد ؟

به نظر من بهترین راه اینه که یه برنامه ای رو کامپیوتر نصب کنیم که کارهای مشکوکی رو که کاربران انجام می دن رو ثبت کنه . حالا چه برنامه ای ؟

الف . یک راه به صرفه و مناسب استفاده از Performance Monitor ویندوز 2000 یا 2003 در بستر اکتیو دایرکتوری و برای تمام اعضای دامنه است . بدین ترتیب میتوانید با تعریف اشیاء مورد نظرتان ( مثلا فایل سیستم یا اتصال شبکه ) جزء به جزء رفتار کاربران را در هر لحظه بررسی کنید ضمن اینکه از آنها یک لاگ هم داشته باشید . یقینا" بررسی این اطلاعات میتواند شما را به مقصود برساند ( خیالتان تخت ، ویندوز همانقدر که مشکل دارد همانقدر هم کامل است )

ب. استفاده از نرم افزارهای جانبی مثل : User Logger

http://chemware.co.nz/usrlogshot4.gif

http://chemware.co.nz/usrlogshot.gif

خوش باشید

amin panahi
پنج شنبه 18 دی 1382, 10:16 صبح
نظرتون راجع به این برنامه چیه ؟
spy cleaner 7.1