PDA

View Full Version : سوال: تغییر مسیر کانکشن در entity framework ?

Fartaj
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 22:33 عصر
سلام خدمت دوستان

من تو نسخه کلاینت یک برنامه باید کاری کنم که کاربر بتونه ip تنظیم کنه برای همین از ini اشتفاده کردم :

public static string ip = new AMS.Profile.Ini(Application.StartupPath + "\\config\\config.ini").GetValue("database", "host").ToString();

public static string enconnection = @"metadata=res://*/tabanEnModel.csdl|res://*/tabanEnModel.ssdl|res://*/tabanEnModel.msl;provider=System.Data.SqlClient;pr ovider connection string="data source="+ ip +";initial catalog=taban;Persist Security Info=True;User ID:taban;Password=taban@1368;MultipleActiveResultS ets=True"";

حالا entity رو چطور تغییر بدم که کانکشن رو از کلاس بخوته ؟

ژیار رحیمی
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 04:59 صبح
کانکشن استرینگ تو فایل app.config ذخیره میشه که یه فایل xml هست بهتره بصورت کد نویسی یا دستی موقع نصب تغیرش دهی.تو پروژه کامپایل شده در فولدر bin با فایلی بنام
projectname.exe.config ذخیره میشه که میتونی با notePad بازش کنی و کانکشن رو بصورت دستی یا بصورت کدنویسی تو برنامه ات اصلاحش کنی

Fartaj
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 05:54 صبح
کانکشن استرینگ تو فایل app.config ذخیره میشه که یه فایل xml هست بهتره بصورت کد نویسی یا دستی موقع نصب تغیرش دهی.تو پروژه کامپایل شده در فولدر bin با فایلی بنام
projectname.exe.config ذخیره میشه که میتونی با notePad بازش کنی و کانکشن رو بصورت دستی یا بصورت کدنویسی تو برنامه ات اصلاحش کنی

ببینید من چون تو کانکشن باید موقعی که برنامه نصب شد روی سیستم کاربر اون ip سیستم به کانکشن داده بشه برای همین من از فایل ini استفاده کردم که کاربر آی پی رو تو اون بزاره و خود کانکشن رو تو یک کلاس گذاشتم تا بتونم از اون ini بخونم و به کانکشن اضافه کنم حالا راهی نیست که خود entity به جای اینکه از app.config بخونه بره از کلاس ما بخونه ؟