PDA

View Full Version : سوال: نمایش محصولات در صفحات اولیه گوگل

bftarane
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 16:10 عصر
سلام.
می دونم که این قضیه مربوط به سئو میشه.
من در سایت جستجو کردم و حدود فکر کنم 15 تا تاپیک در این زمینه رو مطالعه کردم.
مطالبی که دستگیرم شد:
مثلاً:
برای تصاویر alt بزاریم
description صفحه مهمه
یکی دو نفر گفته بودن دیگه keywords اهمیتی نداره (گرچه من شک دارم)
اینکه مطالب تکراری استفاده نشه در سایت (یعنی کپی پیست از سایتهای دیگه)
مطالب مرتب آپدیت بشن
رجیستر کردن سایت در گوگل
و ...
ولی یکی از کاربرای من که تازه سایت رو بهش تحویل دادم از من پرسیده که آیا اگه محصولاتش در گوگل سرچ زده بشه در گوگل بتونه ببینه که حتماً هم انتظار داشته در صفحات اولیه باشه
کارهایی که من انجام دادم:

رجیستر کردن سایت در گوگل (یعنی الان اسم سایت که زده میشه در گوگل لینک صفحه اول سایتم دیده میشه در همون صفحه اول)
برای در صفحه اول نام یه سری از محصولات مهم رو به صورت keywords نشوم می دم و Description هم گذاشتم
برای هر گروه محصول هم به صورت داینامیک امکان اضافه کردن keywords و Description رو هم گذاشتم و برای دو گروه از محصولات اسم محصولات رو برای keywords وارد کردم و Description هم نوشتم برای این دو گروه.
در صفحه جزئیات هر محصول هم عنوان محصول رو به صورت داینامیک keywords در نظر گرفتم و title صفحه رو هم همون اسم محصول گذاشتم

البته می دونم کار زمانبری هست من تازه کار رو تحویل دادم و محصولاتشون رو هم خودم گذاشتم و احتمال خیلی کمی وجود داره که در فواصل زمانی کوتاه سایتشون رو آپدیت کنن گرچه داینامیکه.

حالا من چه کار کنم که اسم محصولات رو که سرچ می زنن در صفحات اولیه بینن؟
فرض کنید اسم یکی از محصولات

TWO SIDE FLEXIBLE BOARD
باشه
الآن من در صفحه جزئیات این محصول این رو دارم
<meta name="keywords" content="TWO SIDE FLEXIBLE BOARD" /></head>
عنوان صفحه هم همین اسم هست
دیگه چی کار می تونم انجام بدم؟ و ظرف چه مدت باید انتظار داشته باشم کارم نتیجه بده؟
راستی من با asp.net کار می کنم نه Php، گفتم شاید لازم باشه بگم.

awznet
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 23:04 عصر
مسئله ای که بهش اشاره نکردید تعداد رقبای سایت هست

به عنوان مثال وقتی عبارت طراحی وب سایت اهواز (http://www.ahvaznet.ir/) رو سرچ کنید رقبا به شرکتهای اهوازی محدود می شه ولی وقتی عبارت طراحی وب سایت رو سرچ می کنید همه طراحان وب ایران می تونن توی نتایج قرار بگیرن و قرار گررفتن در رتبه های اول سخت تر میشه

mehbod.rayaneh
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 23:52 عصر
سلام
چیزی ک ب خودم بسیار کمک کرد مطالعه کتاب 1یا 2001 از آقای مهدی رودکی بود! نسخه قبلیشو رایگان منتشر کرده و نسخه جدیدش توی بازار هست!
مطمئنا کمکتون خواهد کرد.
موفق باشید

bftarane
جمعه 11 بهمن 1392, 10:28 صبح
به عنوان مثال وقتی عبارت طراحی وب سایت اهواز رو سرچ کنید رقبا به شرکتهای اهوازی محدود می شه ولی وقتی عبارت طراحی وب سایت رو سرچ می کنید همه طراحان وب ایران می تونن توی نتایج قرار بگیرن و قرار گررفتن در رتبه های اول سخت تر میشه
منظورتون رو گرفتم که باید غیر تکراری بودن رو رعایت کنیم
ولی متوجه نشدم به چه نحو
مثلاً در کلمات کلیدی این طور بنویسم TWO SIDE FLEXIBLE BOARD تهران،abc تهران،
یا فقط مثلاً تهران رو هم به بقیه کلمات کلیدی اضافه کنم؟ این طوری TWO SIDE FLEXIBLE BOARD،تهران
بعد کاربر موقع جستجو مثلاً سرچ کنه « TWO SIDE FLEXIBLE BOARD، تهران» ؟ منظورتون این بود؟

eidazha
جمعه 11 بهمن 1392, 11:01 صبح
اگه سايتتون تازه تاسيس هست بايد بهش فرصت بديد (حداقل دو ماه)
اگه سايتتون انگليسي هست رقابتتون سخته (با كل دنيا)
اول از همه وب سايتهاي رقيبانتون رو آنلايز كنيد ؛ اونايي كه تو اين زمينه رتبه خوبي دارن رو دقيق آنلايز كنيد
منظور اون دوستمون از اسم شهر محدود كردن جستجو بود و فقط يك مثال بود

bftarane
جمعه 11 بهمن 1392, 18:05 عصر
متوجه شدم فقط یه مثال بود ولی چطور باید برای یه سری محصول که اسامی خاصی دارن و ما که نمی تونیم اسم اونا رو تغییر بدیم این محدودیت رو ایجاد کنیم؟

awznet
شنبه 12 بهمن 1392, 00:11 صبح
متوجه شدم فقط یه مثال بود ولی چطور باید برای یه سری محصول که اسامی خاصی دارن و ما که نمی تونیم اسم اونا رو تغییر بدیم این محدودیت رو ایجاد کنیم؟
باید عناوین صفحات رو توصیفی انتخاب کنید و فقط اسم کالا رو وارد نکنید

به عنوان مثال اسم محصول رو توی یه جمله بکار برید

bftarane
شنبه 12 بهمن 1392, 08:38 صبح
به عنوان مثال اسم محصول رو توی یه جمله بکار برید
ولی من شنیدم کلمات کلیدی نباید طولانی باشن
بچه ها یه اتفاق جالب اومدم به شکل زیر وارد کردم
مدارهای چاپی TWO SIDE FLEXIBLE BOARD اسم محصولم رو در صفحه اول آورد.
آخه من مدارهای چاپی رو هم جزو کلمات کلیدی آورده بودم.
حالا باید محصولات دیگه رو هم امتحان کنم.
ممنون باز اوضاع بهتر شد و با کتابی که معرفی شد در این تاپیک فکر کنم بتونم یه کارایی برای بهبود اوضاع سئو انجام بدم.

awznet
شنبه 12 بهمن 1392, 14:30 عصر
ولی من شنیدم کلمات کلیدی نباید طولانی باشن
مسئله فقط کلمات کلیدی نیست، باید با افزایش تعداد بک لینکها پیج رنک سایت رو افزایش بدید تا بتونید با کلمات کلیدی کوتا در صفحه اول نتایج قرار بگیرید

کلمات طولانی برای سایتهای تازه کار استفاده می شه

shahram176
جمعه 19 دی 1393, 22:15 عصر
برای title,
description,keywords چگونه جدولی در بانک ایجاد کرد؟
(فیلد و نوع فیلد)؟؟