PDA

View Full Version : سوال: مدیریت محتوای تگ marqee از database

rezabehboodi0098
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 19:30 عصر
سلام دوستان

من تو وب سایتم یه تگ marquee دارم که اخرین اخبارو نمایش میدم توش
حالا میخام این اخبارو از database بخونه اگه امکانش باشه یه راهنمایی کنین

rezabehboodi0098
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 22:35 عصر
دوستان لطفا یه پاسخی بدین

ZivehDesigne
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 22:49 عصر
سلام دوست عزیز!

از کد زیر استفاده کن:

SqlConnection conn = new SqlConnection(your Connection string);
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter();
da.SelectCommand = new SqlCommand();
da.SelectCommand.Connection = conn;
da.SelectCommand.CommandText = "Select * From yourTable";
DataSet ds = new DataSet();
conn.Open();
da.Fill(ds, "YourTable");
conn.Close();
Response.Write("<marquee>" + ds.Tables["YourTable"].Rows[0]["Your Field"].ToString() + "</marquee>");

بجای Your Connection string آدرس کانکشن استرینگ، بجای Your Table نام جدول و بجای Your Field نام فیلدت رو بنویس... ضمنا عدد نوشته شده جلوی Rows اندیس رکورد مورد نظر است که در اینجا عدد صفر به معنی اولین رکورد است!
موفق باشی!

korosh00
جمعه 11 بهمن 1392, 00:05 صبح
تشکر از این .
فقط یک چیزی رکورد اول را می خونه و بقیه را پشت سرهم نمیاره . فقط رکورد اول را میاره !

rezabehboodi0098
جمعه 11 بهمن 1392, 01:51 صبح
سلام دوست عزیز!

از کد زیر استفاده کن:

SqlConnection conn = new SqlConnection(your Connection string);
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter();
da.SelectCommand = new SqlCommand();
da.SelectCommand.Connection = conn;
da.SelectCommand.CommandText = "Select * From yourTable";
DataSet ds = new DataSet();
conn.Open();
da.Fill(ds, "YourTable");
conn.Close();
Response.Write("<marquee>" + ds.Tables["YourTable"].Rows[0]["Your Field"].ToString() + "</marquee>");

بجای Your Connection string آدرس کانکشن استرینگ، بجای Your Table نام جدول و بجای Your Field نام فیلدت رو بنویس... ضمنا عدد نوشته شده جلوی Rows اندیس رکورد مورد نظر است که در اینجا عدد صفر به معنی اولین رکورد است!
موفق باشی!

ممنون دوست عزیز حالا اگه خاستم بزارمش تو یه div مشخص باید به اون runat server بدم یا اینکه چطور باید این کارو بکنم

ZivehDesigne
جمعه 11 بهمن 1392, 08:29 صبح
با سلام!

دوست من اگه می خوای چندین رکورد رو نمایش بدی و اونو با Div کنترل کنی می تونی اینطوری بنویسی:

Response.Write("<marquee class="Move">" + ds.Tables["YourTable"].Rows[0]["Your Field"].ToString() + "</marquee>");
Response.Write("<marquee class="Move">" + ds.Tables["YourTable"].Rows[1]["Your Field"].ToString() + "</marquee>");
Response.Write("<marquee class="Move">" + ds.Tables["YourTable"].Rows[2]["Your Field"].ToString() + "</marquee>");

برای کنترل با css من اینجا اونو داخل کلاس Move گذاشتم و برای چندین رکورد هم می تونی مثل نمونه کد رو بنویسی و هربار عدد جلوی Row رو به رکورد مورد نظر تغییر بدی که در اینجا رکورد اول و دوم و سوم رو نمایش می ده...

می تونی به این شکل هم بنویسی:

Response.Write("<marquee class="Move">" + ds.Tables["YourTable"].Rows[0]["Your Field"].ToString() + ds.Tables["YourTable"].Rows[1]["Your Field"].ToString() + ds.Tables
["YourTable"].Rows[3]["Your Field"].ToString() "</marquee>");
ضمنا خاصیت runat="server" هم رو نمی خوات اضافه کنی چون Css سمت کلاینت اجرا می شه...
موفق باشی!

korosh00
جمعه 11 بهمن 1392, 13:34 عصر
الان این 3تا خبر را با هم حرکت می ده .درسته ؟
من می خوام الان خبر 1 از راست حرکت کنه به چپ بعد خبر 2 حرکت بکنه و بعد مثلا 3 و دوباره از نو شروع کنه؟

ZivehDesigne
جمعه 11 بهمن 1392, 14:51 عصر
الان این 3تا خبر را با هم حرکت می ده .درسته ؟
من می خوام الان خبر 1 از راست حرکت کنه به چپ بعد خبر 2 حرکت بکنه و بعد مثلا 3 و دوباره از نو شروع کنه؟

شما می تونید برای هر یک از تگ های Marquee کلاس های جداگانه تعریف کنید و با استفاده از jquery این کارو بکنید...

ahmad156
شنبه 12 بهمن 1392, 18:06 عصر
البته توصیه میکنم از marquee استفاده نکنین.دلیلش هم این (http://stackoverflow.com/questions/11520840/marquee-tag-still-works-is-it-okay-to-use-it)و این (http://en.wikipedia.org/wiki/Marquee_element).