PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد در اینترنت قرار دادن لوکال هاست

r_cyber2001
جمعه 11 بهمن 1392, 11:25 صبح
سلام
دوتا سیستم از طریق مودم وایرلس به اینترنت وصل هستند.
وقتی توی اینترنت تو سایت http://whatsmyrealip.com میرم ip من رو میگه, حالا سوال من اینه که با این ip چیکار میتونم بکنم؟
اگه من روی سیستم خونه لینوکس داشته باشم, میتونم از محل کارم با ssh به ip خونه وصل بشم (همین ip که از اون سایت گرفتم) یا مثلا روی لوکال خونه یه وب سرور راه بندازم و با زدن ip روی هر سیستم دیگه, سایت رو ببینم؟

خواستم تو گوگل سرچ کنم, اما نمیدونستم چی سرچ کنم!
اگه منبعی دارین لطفا معرفی کنین.

razeghi_loved
شنبه 12 بهمن 1392, 08:31 صبح
اول ای پی که در سایت می بینی مربوط به ای پی ISP و اینترنت دهنده شما هست از بیرون نمی تونی به خانه وصل شوی
چند صورت می تونی این کار را انجام بدی
یا اینکه از ISP یک ای پی استاتیک درخواست بدی که ماهی از 7 هزار تومان تا 17 هزار تومان هزینه داره و می تونی اون وقت علاوه بر اینکه هاست راه اندازی کنی قابلیت ریموت شدن به سیستم خودت را داشته باشی
یا اینکه از نرم افزارهایی مثل team viewer استفاده کنی که فقط قابلیت ریموت دسکتاپ را بهتون می ده
یا اینکه از سرویس DDNS استفاده کنی ... برای اطلاعات بیشتر تو گوگل تایپ کن" ddns سرویس"

Identifier
یک شنبه 13 بهمن 1392, 07:28 صبح
اول ای پی که در سایت می بینی مربوط به ای پی ISP و اینترنت دهنده شما هست از بیرون نمی تونی به خانه وصل شوی
موافق نیستم و چون که ISP ممکنه IP پابلیک اما به صورت داینامیک به کاربر اختصاص بده و از طرفی همونطور که خودتون هم اشاره کردید DDNS کارشون را راه میندازه اما بسته به شرایط مختلف ممکنه نیاز به استفاده از NAT و یا Mapping هم باشه.

razeghi_loved
یک شنبه 13 بهمن 1392, 08:12 صبح
من هم تو شاتل کار کردم هم تو آسیا تک . همه اینها قرارداد دارند که ای پی را به صورت نت به کاربر بدهند و در غیر این صورت کارشون غیر مجاز می باشد. در ضمن مگر ISP پول زیادی داره که به کار ای پی پاپلیک بده.
این حرف شما زمان صدق می کرد که هنوز ملت داشتند از دایال آپ استفاده می کردند و کسی هنوز نمی دونست NAT چیه و IP هنوز کلی مونده بود.

Identifier
یک شنبه 13 بهمن 1392, 09:06 صبح
من هم تو شاتل کار کردم هم تو آسیا تک . همه اینها قرارداد دارند که ای پی را به صورت نت به کاربر بدهند و در غیر این صورت کارشون غیر مجاز می باشد. در ضمن مگر ISP پول زیادی داره که به کار ای پی پاپلیک بده.
ببین دوست عزیز ، اینی که دو تا شرکت این کار رو میکنن دلیلی بر این نمیشه که تعمیم داد و به طور قطعی گفت

اول ای پی که در سایت می بینی مربوط به ای پی ISP و اینترنت دهنده شما هست از بیرون نمی تونی به خانه وصل شو

و همون طوری که خودتون هم اطلاع دارید این موضوع کاملا وابسته به ISP و محدودیت های اون هست و گرنه DDNS بی معنی بود.

ضمناً حال جر و دعوا ندارم مخلص شما هم هستیم.