PDA

View Full Version : گفتگو: برای کوچ کردن از #C به ++C باید در چه حد اطلاعات داشته باشیم؟

sagggad
جمعه 11 بهمن 1392, 16:59 عصر
سلام دوستان
برای کوچ کردن از #C به ++C باید در چه حد اطلاعات داشته باشیم؟
اصلا آیا من که در حد 70 درصد سی شارپ و وی بی دات نت بلدم خوب هست برم سراغ میکروکنترلر یا ++C ؟
آیا باید در چه حد باشم؟
دوستانی که اطلاع دارید نظر بدید لطفا . . .
ممنون

mthreat.info
جمعه 11 بهمن 1392, 18:32 عصر
سلام ، شما پشته و ساختمان داده ها و عدم مشکل در نوشتن زیاد کد (یا داشتن IDE که کد نمایش و ست کردن مختصات و ... رو خودش بنویسه ) ، دونستن یک سری الگوریتم های معمولی (مثل bubble sort و ... ) راحت میتونید سویچ کنید فقط بگم که در مورد فریم ورک هاش هم یک نگاهی بندازید که عالی میشه و دست شما باز تر کلا ( البته اینا نظر من بود شاید علمی نباشه ) ، ولی چون شما C# و VB.net کار کردید یکمی اذیت می شید ولی مطمئن باشید اگر خوب کار کنید هیچ برنامه ای نیست که بشه با C++ پیاده سازیش نکرد

sagggad
جمعه 11 بهمن 1392, 18:38 عصر
سلام ، شما پشته و ساختمان داده ها و عدم مشکل در نوشتن زیاد کد (یا داشتن IDE که کد نمایش و ست کردن مختصات و ... رو خودش بنویسه ) ، دونستن یک سری الگوریتم های معمولی (مثل bubble sort و ... ) راحت میتونید سویچ کنید فقط بگم که در مورد فریم ورک هاش هم یک نگاهی بندازید که عالی میشه و دست شما باز تر کلا ( البته اینا نظر من بود شاید علمی نباشه ) ، ولی چون شما C# و VB.net کار کردید یکمی اذیت می شید ولی مطمئن باشید اگر خوب کار کنید هیچ برنامه ای نیست که بشه با C++ پیاده سازیش نکرد
ممنون عزیزم :لبخندساده:
فقط من اصلا هیچی از ++C نمیدونم
مثلا:
چرا اول کار پروژه هاش فقط یه Console هستش؟
مگه نباید فرم باشه؟
به خاطر شی گرا نبودنش هست؟

mthreat.info
جمعه 11 بهمن 1392, 18:47 عصر
1-بخاطر IDE
2-فریم ورک
3-نوشتن و اجرا روی همه ی سیستم ها
4-باز بودن دست برنامه نویس (کاملا Customize )
دیلیل های دیکه هم داره که من نمیدونم :D

amirreza_.net
جمعه 11 بهمن 1392, 19:17 عصر
اکثرا تو محیط کنسوله تا قواعد کار دستت بیاد (مثله کار با سیتم و فایلهاش و گرافیک)
اگر هم می خوای توی ++C شی گرا کار کنی فریم ورک QT خیلی عالی هست.
خودمم دارم Qt یاد می گیرم و خیلی لذت بخش هست.
دانلود QT از اینجا (http://qt-project.org/downloads)

sagggad
جمعه 11 بهمن 1392, 19:21 عصر
خب بعد با نصب این چه کار میشه؟
شی گرا میشه؟
محیط طراحی داره؟

mansour01
جمعه 11 بهمن 1392, 19:55 عصر
مطمئنی 70% مباحث این دو زبون (وی بی و سی شارپ ) رو بلدی ؟!
اینکه با یک مبحث آشنا باشی با اینکه بتونی بطور عملی اون رو کاملا در اختیار خودت بگیری زمین تا آسمون فرق داره ، فرق بین برنامه نویس ها هم در همینجاست .
گام بعدی این هست که ببینی به دنبال چی هستی ، چون سی شارپ بیشتر چیزهایی که یک برنامه نویسی بخواد رو در اختیارت میذاره ، این که صرفا اسم یک زبان برنامه نویسی گنده هست دلیل بر سوئیچ کردن به اون نمیشه .

پیشنهاد من اینه با c++ آشنایی پیدا کنی ، از اونجایی که سی شارپ کار کردی کارت اونقدرها سخت نیست . با مباحث ریزتری آشنا میشی و میتونی درک کامل تری از پشت صحنه دات نت داشته باشی ، اما در مورد سوئیچ کردن ، شاید وقتی واقعا به 70% دات نت مسلط شدی بعدا بتونی در موردش فکر کنی .

amirreza_.net
جمعه 11 بهمن 1392, 20:01 عصر
خب بعد با نصب این چه کار میشه؟
شی گرا میشه؟
محیط طراحی داره؟
بله شی کرا میشه
محیط طراحی داره.
البته آقا منصور هم راست می گن کلا C++ رو از پایه یاد بگیر

sagggad
جمعه 11 بهمن 1392, 20:18 عصر
مطمئنی 70% مباحث این دو زبون (وی بی و سی شارپ ) رو بلدی ؟!
اینکه با یک مبحث آشنا باشی با اینکه بتونی بطور عملی اون رو کاملا در اختیار خودت بگیری زمین تا آسمون فرق داره ، فرق بین برنامه نویس ها هم در همینجاست .
گام بعدی این هست که ببینی به دنبال چی هستی ، چون سی شارپ بیشتر چیزهایی که یک برنامه نویسی بخواد رو در اختیارت میذاره ، این که صرفا اسم یک زبان برنامه نویسی گنده هست دلیل بر سوئیچ کردن به اون نمیشه .

پیشنهاد من اینه با C++‎ آشنایی پیدا کنی ، از اونجایی که سی شارپ کار کردی کارت اونقدرها سخت نیست . با مباحث ریزتری آشنا میشی و میتونی درک کامل تری از پشت صحنه دات نت داشته باشی ، اما در مورد سوئیچ کردن ، شاید وقتی واقعا به 70% دات نت مسلط شدی بعدا بتونی در موردش فکر کنی .
ممنون
راستش 2 سال میشه با زبان های شی گرا کار میکنم
اگه دقت کرده باشید هم صبح تا شب تو سایت آنلاین هستم و در حال تحقیق و برنامه نویسی هستم
چون سنم زیاد برام درگیری نداره . . .
ببینید الان من در حدی هستم که بتونم یه برنامه حسابداری نیمه حرفه ای بنویسم
این سطح من هست
ببینید:
API تقریبا بلدم
VB6 کار کردم
VB.NET کار کردم
#C کار کردم
تقریبا با مباحث بانک های اطلاعاتی آشنایی دارم
برنامه های گرافیکی میتونم بسازم
فتوشاپ کار کردم اما نسبتا کم
بیشتر برنامه های تحلیلی و تودرتو مینویسم
ضمنا:بیشتر از سی شارپ با VB.NET کار میکنم
حالا به نظرتون من برم سراغ ++C یا نه؟؟
خستم نمیکنه؟

sagggad
جمعه 11 بهمن 1392, 20:22 عصر
بله شی کرا میشه
محیط طراحی داره.
البته آقا منصور هم راست می گن کلا C++ رو از پایه یاد بگیر
بعد نرم افزار طراحی داره؟
مثل ویژوال استودیو؟؟

amirreza_.net
جمعه 11 بهمن 1392, 20:46 عصر
بعد نرم افزار طراحی داره؟
مثل ویژوال استودیو؟؟
بله
اینم نمونه عکساش
http://upload7.ir/imgs/2014-01/04871284035007592205.png
http://upload7.ir/imgs/2014-01/63086341529325038022.png

mansour01
جمعه 11 بهمن 1392, 20:51 عصر
ممنون
اگه دقت کرده باشید هم صبح تا شب تو سایت آنلاین هستم و در حال تحقیق و برنامه نویسی هستم
این سطح من هست
ببینید:
API تقریبا بلدم
VB6 کار کردم
VB.NET کار کردم
#C کار کردم
خستم نمیکنه؟
نگاه کن دوست من ، من کاملا درکت می کنم ، و این چند وقت که کمی وقت می کنم سری به فروم ها بزنم می بینم که دوست داری استعدادهات رو بکار بگیری .
تلاش میکنی ، سورس هات رو به اشتراک میذاری ، به سوالات دیگران پاسخ میدی و همه رو داری با صداقت مربوط به سنت انجام میدی و خوبه .

جایی که الآن هستی جایی نیست که بشه گفت متخصص هستی ! در حقیقت چیزهایی که نوشتی اون 70% دات نت نیست ، بیشتر شبیه ماجراجویی های درون کدهای دیگه هست ، مباحث درونی تری هم هست .
من هر روز که میگذره چیزهایی جدیدی تو دات نت یاد میگیرم ، گوشه هایی رو میبینم که بهشون توجه نمی کردم . صرفا آشنایی با دستورات مهم نیست ، فهم درست از دات نت هست که میتونه تو رو موفق کنه .

چیزی که میخوام بگم اینه که این شاخه به اون شاخه نکن ، دات نت رو تا همون 70% یاد بگیر و سایر زبون ها رو در راستای دات نت یاد بگیر . اگر میری دنبال سی ++ باید به فکر این باشی چی میتونی ازش در دات نت در بیاری !مثلا اینکه یک کامپوننت مشترک با C#بنویسی و رو C++ اشتراک بذاری !

اینکه میگی محیط C++ چرا کنسولی هست خودش یعنی شما در محیط کنسولی C# یا VB اونقدر کار نکردی ! که این یعنی یک گام به کسانی که من بهشون میگم "کدچین ها" نزدیک تر میشی و از برنامه نویس های خلاق فاصله میگیری ، چون محیط کنسولی یکی از بهترین محیط ها برای ایجاد کلاس بر اساس دانش و خلاقیت هست ( تا سالها خود من از این محیط میترسیدم ) .

مایکروسافت برای افراد جوونی مثل شما آینده بزرگی داره ، میتونی با یاد گیری کامل و حرفه ای شدن در اکثر تکنولوژی هاش آیندت رو در ایران یا خارج از ایران تضمین کنی ، مهندس مایکروسافت بشی ، مدرس مایکروسافت بشی ، بازی بسازی ! در زمینه امنیتی فعالیت کنی ! کلود رو پیش ببری ! راس گروه ها توسعه باشی ! و وقتی تو دات نت حرفه ای بشی و فهم کاملی ازش پیدا کنی ، اونوقت به راحتی میتونی زبون های دیگه مثل جاوا اسکریپت ، PHP ، روبی ، C++ و ... رو یاد بگیری !

پیشنهاد دیگه من اینه که همین امشب با وی بی خداحافظی کن ، همین که صرفا بلد باشی تا در کارهای گروهی دستت باز باشه کفایت میکنه ، C# رو ادامه بده و کامل یاد بگیر .

sagggad
جمعه 11 بهمن 1392, 21:01 عصر
نگاه کن دوست من ، من کاملا درکت می کنم ، و این چند وقت که کمی وقت می کنم سری به فروم ها بزنم می بینم که دوست داری استعدادهات رو بکار بگیری .
تلاش میکنی ، سورس هات رو به اشتراک میذاری ، به سوالات دیگران پاسخ میدی و همه رو داری با صداقت مربوط به سنت انجام میدی و خوبه .

جایی که الآن هستی جایی نیست که بشه گفت متخصص هستی ! در حقیقت چیزهایی که نوشتی اون 70% دات نت نیست ، بیشتر شبیه ماجراجویی های درون کدهای دیگه هست ، مباحث درونی تری هم هست .
من هر روز که میگذره چیزهایی جدیدی تو دات نت یاد میگیرم ، گوشه هایی رو میبینم که بهشون توجه نمی کردم . صرفا آشنایی با دستورات مهم نیست ، فهم درست از دات نت هست که میتونه تو رو موفق کنه .

چیزی که میخوام بگم اینه که این شاخه به اون شاخه نکن ، دات نت رو تا همون 70% یاد بگیر و سایر زبون ها رو در راستای دات نت یاد بگیر . اگر میری دنبال سی ++ باید به فکر این باشی چی میتونی ازش در دات نت در بیاری !مثلا اینکه یک کامپوننت مشترک با C#بنویسی و رو C++ اشتراک بذاری !

اینکه میگی محیط C++ چرا کنسولی هست خودش یعنی شما در محیط کنسولی C# یا VB اونقدر کار نکردی ! که این یعنی یک گام به کسانی که من بهشون میگم "کدچین ها" نزدیک تر میشی و از برنامه نویس های خلاق فاصله میگیری ، چون محیط کنسولی یکی از بهترین محیط ها برای ایجاد کلاس بر اساس دانش و خلاقیت هست ( تا سالها خود من از این محیط میترسیدم ) .

مایکروسافت برای افراد جوونی مثل شما آینده بزرگی داره ، میتونی با یاد گیری کامل و حرفه ای شدن در اکثر تکنولوژی هاش آیندت رو در ایران یا خارج از ایران تضمین کنی ، مهندس مایکروسافت بشی ، مدرس مایکروسافت بشی ، بازی بسازی ! در زمینه امنیتی فعالیت کنی ! کلود رو پیش ببری ! راس گروه ها توسعه باشی ! و وقتی تو دات نت حرفه ای بشی و فهم کاملی ازش پیدا کنی ، اونوقت به راحتی میتونی زبون های دیگه مثل جاوا اسکریپت ، PHP ، روبی ، C++ و ... رو یاد بگیری !

پیشنهاد دیگه من اینه که همین امشب با وی بی خداحافظی کن ، همین که صرفا بلد باشی تا در کارهای گروهی دستت باز باشه کفایت میکنه ، C# رو ادامه بده و کامل یاد بگیر .
ممنون که وقت میذارید
من متوجه نشدم الان سراغ ++C نرم اصلا؟؟
ضمنا آخه من با VB.NET خیلی راحتم چرا برم سی شارپ؟

sagggad
جمعه 11 بهمن 1392, 21:02 عصر
بله
اینم نمونه عکساش
http://upload7.ir/imgs/2014-01/04871284035007592205.png
http://upload7.ir/imgs/2014-01/63086341529325038022.png
از شما هم واقعا ممنون
این نرم افزار چیز جدایی از Qt FrameWork هست دیگه؟

mthreat.info
جمعه 11 بهمن 1392, 21:03 عصر
منم با Senior شدن شما موافقم ، وقتی من Senior شدم میخوام برم سر زبون دیگه مگر اینکه مجبور بشم تو یه محیط دیگه کد بزنم ،همین که انرژی که شما میزارید هم خوبه هم بد ، بدیش اینه که بیشتر چیزا تکراری و سطح بقیه پایین میان براتون و بحث های تکراری عصاب خرد کن برای شما یا ... ، خوبیش هم که معلومه "بدیش" :D ، پیشنهادم اینه که شما یک برنامه ی مدیریت پسورد بنویسید (با قابیلت تعامل با مرورگر ها) این طوری نقاط ضعف تون مشخص میشه و ما شاید ترقی بیش از پیش شما خواهیم بود

amirreza_.net
جمعه 11 بهمن 1392, 21:06 عصر
Qt Framework هم همراه با این نصب میشه !
عین ویزوال استودیو که دات نت هم باهاش نصب میشه !

sagggad
جمعه 11 بهمن 1392, 21:10 عصر
Qt Framework هم همراه با این نصب میشه !
عین ویزوال استودیو که دات نت هم باهاش نصب میشه !
اسم برنامش چیه دوست من؟

amirreza_.net
جمعه 11 بهمن 1392, 21:16 عصر
ببینید سی پلاس پلاس زبان خیلی قدرتمندی هست و از اون خیلی برای نوشتن برنامه هایی مثله حساب داری یا ... استفاده نمی کنن و از اون برای استفاده های بزرگ مثل درایور های کامپیوتر ،گرافیک و بازی سازی،نرم افزار های سیستمی ، هکینگ و... استفاده می کنن
شما سی پلاس پلاس رو آروم آروم یاد بگیر
مثلا نوشتن برنامه ی حساب داری در سی پلاس پلاس خیلی وقت گیره هم کدش خیلی زیاد میشه!
من جای شما بودم ویژوال بیسیک رو ادامه نمی دادم ! نمی گم باهاش برنامه نویسی نکنین ولی دیگه یادگیریش رو ادامه ندین
الان شما برو لینوکس یاد بگیر تو همون محیط هم سی پلاس پلاس
سی پلاس پلاس برای حجم کد بیشتر و زمانی که می گیره اکثرا به صورت گروهی استفاده میشه ولی سی شارپ کارو راحت کرده

mansour01
جمعه 11 بهمن 1392, 21:23 عصر
ممنون که وقت میذارید
من متوجه نشدم الان سراغ ++C نرم اصلا؟؟
ضمنا آخه من با VB.NET خیلی راحتم چرا برم سی شارپ؟
خواهش می کنم
اول دات نت رو کامل یاد بگیر ، بعد در کنارش C++ رو یاد بگیر . ضمن اینکه آینده C++ در ویندوز هم ظاهرا روی دات نت و CLR هست .
میخوام بگم اونقدر در دات نت مباحث جالبی هست که بخوای برای اونها وقت بذاری و حرفه ای بشی ، در کنارش میتونی C++ هم کار کنی ، وقتت رو الآن صرف یادگیری حرفه ای دات نت کن .

نمیخوام بگم وی بی زبون بدی هست ، اما حقیقت اینجاست که مزایای C# و آینده اون کاملا اون رو نسبت به وی بی برتر میکنه ، شما با یادگیری صحیح C# در حقیقت یک گام خودت رو به زبون های C Syntax نزدیک کردی ، مفهوم دقیق شی گرایی رو میتونی تو سی شارپ راحت تر درک کنی ، و خوندن پروژه های ایجاد شده به زبان C# بسیار راحت تر از VB هست ، مطمئنا دونستن وی بی در حد متوسط یک امتیاز محسوب میشه ولی خب زیبایی C# غیر قابل مقایسه هست .

ayat_tanavar
جمعه 11 بهمن 1392, 23:11 عصر
سلام دوستان

اصلا آیا من که در حد 70 درصد سی شارپ و وی بی دات نت بلدم خوب هست برم سراغ میکروکنترلر یا ++C ؟

ممنون

شرافتا با چی اندازه گرفتی . منم می خوام بگیرم.

sagggad
شنبه 12 بهمن 1392, 07:40 صبح
شرافتا با چی اندازه گرفتی . منم می خوام بگیرم.
ای بابا حالا چرا همه به این گیر دادین؟!:متعجب:

Boy_nn
شنبه 12 بهمن 1392, 11:06 صبح
سلام سجاد
چند تا نکته رو مي خوام بگم که آقاي منصور هم چند جا بهش اشاره کرد
1- اولا" مطمئن باش هر چی C#‎ بلد باشی بازم کمه
2- زبون برنامه نويسي vb رو کلا" ول کن (به احتمال زياد به زودي شروع ميکني به ياد گيري زبون هايي مثل javascript,java,jQuery , php و .... که چون همه اين زبانها synax مثل C#‎ هست )(در کل الان دوره برنامه نويسي زبان هاي برنامه نويسي C Syntax هست و جا براي vb خيلي کمه)
3- C++‎ زبان برنامه نويسي قدرتمندي هست ولي تو ايران کاربردش کمه مخصوصا تو بخش تجاري -- اولا چرا مي خواي بري سمتش
4- با توجه به سن کمت برو سمت وب ، سمت فضاي ابري برو سراغ تکنولوژي هاي روز

sagggad
شنبه 12 بهمن 1392, 11:21 صبح
سلام سجاد
چند تا نکته رو مي خوام بگم که آقاي منصور هم چند جا بهش اشاره کرد
1- اولا" مطمئن باش هر چی C#‎ بلد باشی بازم کمه
2- زبون برنامه نويسي vb رو کلا" ول کن (به احتمال زياد به زودي شروع ميکني به ياد گيري زبون هايي مثل javascript,java,jQuery , php و .... که چون همه اين زبانها synax مثل C#‎ هست )(در کل الان دوره برنامه نويسي زبان هاي برنامه نويسي C Syntax هست و جا براي vb خيلي کمه)
3- C++‎ زبان برنامه نويسي قدرتمندي هست ولي تو ايران کاربردش کمه مخصوصا تو بخش تجاري -- اولا چرا مي خواي بري سمتش
4- با توجه به سن کمت برو سمت وب ، سمت فضاي ابري برو سراغ تکنولوژي هاي روز
من سراغ طراحی وب رفتم
اما متاسفانه نمیدونم از کجا باید شروع کنم
اصلا باید به چه زبانی بنویسم؟
با چه برنامه ای؟

amir200h
شنبه 12 بهمن 1392, 11:25 صبح
ممنون
این سطح من هست
ببینید:
API تقریبا بلدم
VB6 کار کردم
VB.NET کار کردم
#C کار کردم
خستم نمیکنه؟

شما تو این دو سال مثل این میمونه که داشتین از یک شهر به یک شهر دیگه فقط در یک استان کوچ میکردین ولی کوچ از سی شارپ به سی ++ مثل کوچ کردن نه از یک کشور به یکشور دیگه بلکه از یک کره به کره ی دیگه ست.
کوچ کردن از سی ++ به سی شارپ خیلی راحته ولی از سی شارپ به سی ++ نه. کلا افرادی که کوچ میکنن سمت سی ++ یا کلا از برنامه نویسی زده میشن یا نه برنامه نویس های موفقی میشن.
در کل دوست من یاد گرفتن چندین زبان مهم نیست. اینکه بتونی تو ی زبان تخصص داشته باشی و بتونی هر برنامه ای که بهت دادنو پیاده سازی کنی این مهمه. در واقع تخصص داشته باش.
موفق باشی...

sagggad
شنبه 12 بهمن 1392, 11:27 صبح
شما تو این دو سال مثل این میمونه که داشتین از یک شهر به یک شهر دیگه فقط در یک استان کوچ میکردین ولی کوچ از سی شارپ به سی ++ مثل کوچ کردن نه از یک کشور به یکشور دیگه بلکه از یک کره به کره ی دیگه ست.
کوچ کردن از سی ++ به سی شارپ خیلی راحته ولی از سی شارپ به سی ++ نه. کلا افرادی که کوچ میکنن سمت سی ++ یا کلا از برنامه نویسی زده میشن یا نه برنامه نویس های موفقی میشن.
در کل دوست من یاد گرفتن چندین زبان مهم نیست. اینکه بتونی تو ی زبان تخصص داشته باشی و بتونی هر برنامه ای که بهت دادنو پیاده سازی کنی این مهمه. در واقع تخصص داشته باش.
موفق باشی...
خب بالاخره که باید زبان های سطح پایین تر یاد بگیرم؟

amir200h
شنبه 12 بهمن 1392, 11:38 صبح
خب بالاخره که باید زبان های سطح پایین تر یاد بگیرم؟

یاد گرفتنش خیلی هم خوبه. اگه کارت ایجاب میکنه که یاد بگیری حتما برو دنبالش. ولی بایدی در کار نیست :لبخند:
تو ایران این زبان اصلا به کار نمیاد. یجورایی وقت تلف کردنه.

Boy_nn
شنبه 12 بهمن 1392, 11:46 صبح
من سراغ طراحی وب رفتم
اما متاسفانه نمیدونم از کجا باید شروع کنم
اصلا باید به چه زبانی بنویسم؟
با چه برنامه ای؟

برو سراغ mvc تو نت سرچ کن چند تا کتاب آموزش فارسی هست
در ضمن زبانتو تقویت کن برو سراغ کتاب های اصلی

sagggad
شنبه 12 بهمن 1392, 12:29 عصر
برو سراغ mvc تو نت سرچ کن چند تا کتاب آموزش فارسی هست
در ضمن زبانتو تقویت کن برو سراغ کتاب های اصلی
ممنون
نرم افزار طراحی داره؟

Boy_nn
شنبه 12 بهمن 1392, 13:00 عصر
ممنون
نرم افزار طراحی داره؟
visual studio
برو بخون خیلی سخت نیست
از WinForm دل بکن عمرش تموم شده اگه ویندوز می خوای کار کنی برو wpf وب هم فقط mvc

sagggad
شنبه 12 بهمن 1392, 13:27 عصر
visual studio
برو بخون خیلی سخت نیست
از WinForm دل بکن عمرش تموم شده اگه ویندوز می خوای کار کنی برو wpf وب هم فقط mvc
ممنون
آموزش فارسیش رو جایی سراغ داری؟
من هرجا میرم انگلیسیهههههه :افسرده:
برای طراحی قالب وبلاگ هم استفاده میشه؟

Boy_nn
شنبه 12 بهمن 1392, 13:42 عصر
ممنون

https://www.google.com/search?client=firefox-a&hs=mtZ&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=sb&q=%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4+mvc&spell=1&sa=X&ei=7tLsUtHpEcWDtAbk-4HoCA&ved=0CCIQvwUoAA&biw=1173&bih=815

sagggad
شنبه 12 بهمن 1392, 14:54 عصر
https://www.google.com/search?client=firefox-a&hs=mtZ&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=sb&q=%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4+mvc&spell=1&sa=X&ei=7tLsUtHpEcWDtAbk-4HoCA&ved=0CCIQvwUoAA&biw=1173&bih=815
مچکرم :بوس:
فقط نگفتی:
اول باید php بلد باشم؟؟

Mansoor92
شنبه 12 بهمن 1392, 15:29 عصر
مچکرم :بوس:
فقط نگفتی:
اول باید php بلد باشم؟؟

سلام

ببخشید من جواب میدم

خیر لازم به یاد گیری پی اچ پی نیست...mvc برای دات نت هست...

میتونید از جزوه آقای نصیری استفاده کنید....

یاعلی

sagggad
شنبه 12 بهمن 1392, 15:31 عصر
سلام

ببخشید من جواب میدم

یاعلی
سلام
ببخشم؟؟
یعنی چی؟
باید ازت تشکر هم بکنم دوست عزیز
میشه بگی این جزوه رو از کجا بگیرم؟؟

Mansoor92
شنبه 12 بهمن 1392, 15:33 عصر
سلام
ببخشم؟؟
یعنی چی؟
باید ازت تشکر هم بکنم دوست عزیز
میشه بگی این جزوه رو از کجا بگیرم؟؟

توی وب سایت (http://www.dotnettips.info) خودشون هست...

والبته میتونید از لینک زیر هم دانلود کنید

MVC (http://www.papro.blogfa.com/post/101)

سوداگر
شنبه 12 بهمن 1392, 15:48 عصر
سلام
خیر لازم به یاد گیری پی اچ پی نیست...mvc برای دات نت هست...
یاعلی

سلام
mvc تقریباً یه الگوی استاندارد برای تولید نرم افزار توسط زبان های شیء گراست. نه تنها PHP بلکه برنامه های تحت ویندوز هم از مدل MVC استفاده می کنند(فصل 5 کتاب Qt How to programming به همین مبحث پرداخته)

sagggad
شنبه 12 بهمن 1392, 16:01 عصر
سلام
mvc تقریباً یه الگوی استاندارد برای تولید نرم افزار توسط زبان های شیء گراست. نه تنها PHP بلکه برنامه های تحت ویندوز هم از مدل MVC استفاده می کنند(فصل 5 کتاب Qt How to programming به همین مبحث پرداخته)
یعنی کار زبانش چیه؟
طراحی صفحات وب؟

Boy_nn
شنبه 12 بهمن 1392, 16:46 عصر
یعنی کار زبانش چیه؟
طراحی صفحات وب؟
mvc یه الگوی برنامه نویسی هست که بیشتر برای تولید برنامه ها تحت وب کاربرد داره فرقی هم نمی کنه که asp.net یا php
البته تا جایی که من میدونم جدیدترین و جالبترین الگوی برنامه نویسی تحت وب هم هست

sagggad
شنبه 12 بهمن 1392, 16:50 عصر
mvc یه الگوی برنامه نویسی هست که بیشتر برای تولید برنامه ها تحت وب کاربرد داره فرقی هم نمی کنه که asp.net یا php
البته تا جایی که من میدونم جدیدترین و جالبترین الگوی برنامه نویسی تحت وب هم هست
خب من اینارو میدونم
میخوام ببینم باهاش میشه چی طراحی کرد؟؟
صفحات وب؟
تو روخدا دقیق جوابمو بدید

سوداگر
شنبه 12 بهمن 1392, 17:05 عصر
میخوام ببینم باهاش میشه چی طراحی کرد؟؟
صفحات وب؟
MVC زبان برنامه نویسی یا فریم ورک و پلتفرم و ... نیست که باهاش کاری انجام بدین.
----------------------
يكي از الگوهاي طراحي نرم‌افزار MVC نام دارد. MVC روشي مدرن و به‌روز براي معماري نرم‌افزار است. درابتدا توضيح مختصري درباره الگوي معماري نرم‌افزار به روش MVC توضيح داده و در ادامه اشاره‌اي به ASP.net MVC خواهيم داشت.طراحان نرم‌افزار هنگام طراحي معماري سيستم‌هاي نرم‌افزاري، الگوهاي مختلفي را براي پياده‌سازي ساختار نرم‌افزار در پيش مي‌گيرند. يكي از اين الگوهاي معماري نرم افزار MVC يا Model View Controller نام دارد.MVC نرم‌افزار را به سه قسمت Model ، View و Controller تقسيم مي‌كند كه هريك از آنها وظيفه خاصي را در چرخه حيات نرم‌افزار بازي مي‌كنند.

Model (مدل)
مفاهيم استفاده‌شده در نرم‌افزار تحت عنوان مدل‌ها ايجاد مي‌شود. در MVC هريك از كلاس‌هاي ما يك مدل به شمار مي‌رود كه البته در منطق برنامه نقشي را ايفا نمي‌كند. ارتباط با پايگاه‌داده هم در مدل صورت مي‌گيرد و درواقع مي‌توان گفت اين مدل‌ها پل ارتباطي بين نرم‌افزار و پايگاه‌داده نيز است.

View (نما)
نما درواقع رابط كاربري نرم‌افزار است و مي‌توان گفت فرم‌هاي نرم‌افزار و تمام چيزهايي كه كاربر با آنها در ارتباط است، تحت عنوان نما در نرم‌افزار قرار مي‌گيرد. نما نيز همانند مدل هيچ نقشي در منطق كلي نرم‌افزار ندارد و تنها به‌عنوان يك پل ارتباطي بين كاربر و ساير بخش‌هاي نرم‌افزار عمل مي‌كند. درواقع، نما هيچ‌گونه تصميم‌گيري انجام نمي‌دهد و فقط شماي بيروني نرم‌افزار است.

Controller (كنترل‌كننده)
كنترل‌كننده‌ها، قلب تپنده نرم‌افزارهاي MVC محسوب مي‌شوند. تمام تصميم‌گيري‌ها و منطق نرم‌افزار در كنترل‌كننده قرار مي‌گيرد و درواقع پل ارتباطي مدل و نماست. با بياني ساده مي‌توان گفت كنترل‌كننده تصميم مي‌گيرد چه داده‌اي از كدام مدل دريافت و به كدام نما براي نمايش ارسال شود.
اما چرا اين ساختار براي طراحي توسعه برنامه‌هاي وب مناسب بوده و چه مشكلاتي را حل مي‌كند؟
در پاسخ به اين سوال مي‌توان به چند دليل زير اشاره كرد:
MVC توسعه نرم‌افزار را به يك فرآيند بسيار ساده تبديل مي‌كند.
MVC فرآيند آزمون واحدها را بسيار راحت مي‌كند. MVC كار گروهي همزمان را براي تيم طراح و برنامه‌نويس هموار مي‌سازد.
MVC با جدا سازي منطق برنامه از نما و قرار دادن آن در كنترل‌كننده، خوانايي كدها را بسيار بالا مي‌برد.
مهم‌تر از همه اين‌كه MVC به شكل شگفت‌انگيزي حجم كد را كاهش مي‌دهد.
MVC در هر زبان برنامه‌نويسي قابل پياده‌سازي است؛ حتي در جاوااسكريپت. اما هم‌اكنون از اين روش بيشتر براي زبان‌هاي سمت سرور مثل PHP و ASP.net و Ruby استفاده مي‌شود و در كل، MVC روشي بسيار كارا براي تيم‌هاي بزرگ‌تر است. هرچه تيم بزرگ‌تري داشته باشيد مزاياي اين الگو براي شما ملموس‌تر خواهد بود. براساس تجربه، MVC براي پياده‌سازي پروژه‌هاي كوچك توصيه نمي‌شود و استفاده از آن در پروژه‌هاي كوچك به استفاده از پتك براي كشتن پشه تشبيه مي‌شود!

منبع: http://elme1404.loxblog.com/post/3867/%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%D9%8A%20%D8%B7%D8%B1%D8%A 7%D8%AD%D9%8A%20MVC.htm

تفاوت بین MVVM , MVC و دیگر الگو های طراحی نرم افزار (http://blog.efazati.org/post/MVC-MVVM,-MVP-MOVE)

sagggad
شنبه 12 بهمن 1392, 17:08 عصر
يكي از الگوهاي طراحي نرم‌افزار MVC نام دارد. MVC روشي مدرن و به‌روز براي معماري نرم‌افزار است. درابتدا توضيح مختصري درباره الگوي معماري نرم‌افزار به روش MVC توضيح داده و در ادامه اشاره‌اي به ASP.net MVC خواهيم داشت.طراحان نرم‌افزار هنگام طراحي معماري سيستم‌هاي نرم‌افزاري، الگوهاي مختلفي را براي پياده‌سازي ساختار نرم‌افزار در پيش مي‌گيرند. يكي از اين الگوهاي معماري نرم افزار MVC يا Model View Controller نام دارد.MVC نرم‌افزار را به سه قسمت Model ، View و Controller تقسيم مي‌كند كه هريك از آنها وظيفه خاصي را در چرخه حيات نرم‌افزار بازي مي‌كنند.

Model (مدل)
مفاهيم استفاده‌شده در نرم‌افزار تحت عنوان مدل‌ها ايجاد مي‌شود. در MVC هريك از كلاس‌هاي ما يك مدل به شمار مي‌رود كه البته در منطق برنامه نقشي را ايفا نمي‌كند. ارتباط با پايگاه‌داده هم در مدل صورت مي‌گيرد و درواقع مي‌توان گفت اين مدل‌ها پل ارتباطي بين نرم‌افزار و پايگاه‌داده نيز است.

View (نما)
نما درواقع رابط كاربري نرم‌افزار است و مي‌توان گفت فرم‌هاي نرم‌افزار و تمام چيزهايي كه كاربر با آنها در ارتباط است، تحت عنوان نما در نرم‌افزار قرار مي‌گيرد. نما نيز همانند مدل هيچ نقشي در منطق كلي نرم‌افزار ندارد و تنها به‌عنوان يك پل ارتباطي بين كاربر و ساير بخش‌هاي نرم‌افزار عمل مي‌كند. درواقع، نما هيچ‌گونه تصميم‌گيري انجام نمي‌دهد و فقط شماي بيروني نرم‌افزار است.

Controller (كنترل‌كننده)
كنترل‌كننده‌ها، قلب تپنده نرم‌افزارهاي MVC محسوب مي‌شوند. تمام تصميم‌گيري‌ها و منطق نرم‌افزار در كنترل‌كننده قرار مي‌گيرد و درواقع پل ارتباطي مدل و نماست. با بياني ساده مي‌توان گفت كنترل‌كننده تصميم مي‌گيرد چه داده‌اي از كدام مدل دريافت و به كدام نما براي نمايش ارسال شود.
اما چرا اين ساختار براي طراحي توسعه برنامه‌هاي وب مناسب بوده و چه مشكلاتي را حل مي‌كند؟
در پاسخ به اين سوال مي‌توان به چند دليل زير اشاره كرد:
MVC توسعه نرم‌افزار را به يك فرآيند بسيار ساده تبديل مي‌كند.
MVC فرآيند آزمون واحدها را بسيار راحت مي‌كند. MVC كار گروهي همزمان را براي تيم طراح و برنامه‌نويس هموار مي‌سازد.
MVC با جدا سازي منطق برنامه از نما و قرار دادن آن در كنترل‌كننده، خوانايي كدها را بسيار بالا مي‌برد.
مهم‌تر از همه اين‌كه MVC به شكل شگفت‌انگيزي حجم كد را كاهش مي‌دهد.
MVC در هر زبان برنامه‌نويسي قابل پياده‌سازي است؛ حتي در جاوااسكريپت. اما هم‌اكنون از اين روش بيشتر براي زبان‌هاي سمت سرور مثل PHP و ASP.net و Ruby استفاده مي‌شود و در كل، MVC روشي بسيار كارا براي تيم‌هاي بزرگ‌تر است. هرچه تيم بزرگ‌تري داشته باشيد مزاياي اين الگو براي شما ملموس‌تر خواهد بود. براساس تجربه، MVC براي پياده‌سازي پروژه‌هاي كوچك توصيه نمي‌شود و استفاده از آن در پروژه‌هاي كوچك به استفاده از پتك براي كشتن پشه تشبيه مي‌شود!

منبع: http://elme1404.loxblog.com/post/3867/%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%D9%8A%20%D8%B7%D8%B1%D8%A 7%D8%AD%D9%8A%20MVC.htm

تفاوت بین MVVM , MVC و دیگر الگو های طراحی نرم افزار (http://blog.efazati.org/post/MVC-MVVM,-MVP-MOVE)
:عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++:: صبانی++::عصبانی++::عصبانی++::ع بانی++::عصبانی++::عصبانی++::عص انی++::عصبانی++::عصبانی++::عصب نی++::عصبانی++::عصبانی++::عصبا ی++::عصبانی++:

دیوانه شدم

بابا سوال من اینه :

آیا میتوان با Mvc صفحات وب طراحی کرد؟؟یا قالب وبلاگ؟!!!

hamid_hr
شنبه 12 بهمن 1392, 17:10 عصر
يكي از الگوهاي طراحي نرم‌افزار MVC نام دارد. MVC روشي مدرن و به‌روز براي معماري نرم‌افزار است.

MVC فقط یه الگو هستش
برنامه نویسی یا طراحی سایت نیست

sagggad
شنبه 12 بهمن 1392, 17:11 عصر
يكي از الگوهاي طراحي نرم‌افزار MVC نام دارد. MVC روشي مدرن و به‌روز براي معماري نرم‌افزار است.

MVC فقط یه الگو هستش
برنامه نویسی یا طراحی سایت نیست
ممنون
خب کاراییش پس چیه؟؟
خب پس بهتره از ASP.NET استفاده کنم؟

سوداگر
شنبه 12 بهمن 1392, 17:13 عصر
چرا عصبانی شدی برادر، اول خوندم بعدش کپی پیست کردم :لبخندساده:
لطفاً به لغت "الگو" توجه کنید.(Pattern) خود برنامه که به یکی از زبان های سمت سرور نوشته میشه نه اینکه طراحی و یک شیء بصری که قابل دیدن باشه یا اینکه بگه منوها کجا باشه هدر و فوتر و اینها چه جوری طراحی بشه!! معماری خود برنامه رو میگه. Getting?

sagggad
شنبه 12 بهمن 1392, 17:16 عصر
چرا عصبانی شدی برادر، اول خوندم بعدش کپی پیست کردم :لبخندساده:
لطفاً به لغت "الگو" توجه کنید.(Pattern) خود برنامه که به یکی از زبان های سمت سرور نوشته میشه نه اینکه طراحی و یک شیء بصری که قابل دیدن باشه یا اینکه بگه منوها کجا باشه هدر و فوتر و اینها چه جوری طراحی بشه!! معماری خود برنامه رو میگه. Getting?
آهان ممنون الان افتاد . . . !!! فقط من اگه بخوام اول برم سراغ طراحی سایت چی کار کنم؟

hamid_hr
شنبه 12 بهمن 1392, 17:17 عصر
همون asp.net رو یاد بگیر خودت دستت میاد mvc چی هست

sagggad
شنبه 12 بهمن 1392, 17:17 عصر
همون asp.net رو یاد بگیر خودت دستت میاد mvc چی هست
آره نظر خودمم همین هست
حالا برای ASP از کجا شروع کنم؟

plus
شنبه 12 بهمن 1392, 17:20 عصر
ممنون

تا اینجا خوندم از اینجا به بعد نیازی به خوندن نبود.
شما اگه میخوای در زمینه برنامه نویسی یا هر موضوع دیگه ای در IT موفق باشی، در حال حاضر نه نیاز به یادگیری زبان #C داری نه VB نه ++C و نه هیچ کدوم از این ها.شما در اولین قدم باید به زبان انگلیسی مسلط بشی.

sagggad
شنبه 12 بهمن 1392, 17:29 عصر
تا اینجا خوندم از اینجا به بعد نیازی به خوندن نبود.
شما اگه میخوای در زمینه برنامه نویسی یا هر موضوع دیگه ای در IT موفق باشی، در حال حاضر نه نیاز به یادگیری زبان #C داری نه VB نه ++C و نه هیچ کدوم از این ها.شما در اولین قدم باید به زبان انگلیسی مسلط بشی.
بله اما وقتی خیلی فعلا انگلیسیم قوی نیست میتونم از مراجع فارسی استفاده کنم

plus
شنبه 12 بهمن 1392, 17:33 عصر
بله اما وقتی خیلی فعلا انگلیسیم قوی نیست میتونم از مراجع فارسی استفاده کنم
بله خوب میتونید وقتتون رو به از این شاخه به اون شاخه پریدن اون هم بر اساس مراجع فارسی -که قابل مقایسه با مراجع زبان اصلی نیستن- بگذارین و یا اینکه برای یک مدت اکثر وقتتون رو برای یادگیری زبان بگذارین و در کنارش یک موضوع رو -مثلا #C - کم کم از روی مراجع اصلی یاد بگیرین.
در ضمن NET. اوقدر بزرگ هست که اگه به من بگن از الان، با چیزایی که توی چند سال گذشته یاد گرفتم ازش، تا 5 سال دیگه میتونی 70% ش رو یاد بگیری نمیتونم با اطمینان جواب بدم.

sagggad
شنبه 12 بهمن 1392, 17:35 عصر
بله خوب میتونید وقتتون رو به از این شاخه به اون شاخه پریدن اون هم بر اساس مراجع فارسی -که قابل مقایسه با مراجع زبان اصلی نیستن- بگذارین و یا اینکه برای یک مدت اکثر وقتتون رو برای یادگیری زبان بگذارین و در کنارش یک موضوع رو -مثلا #C - کم کم از روی مراجع اصلی یاد بگیرین.
من زبانم الان در حدی است که متوجه متون بشم،برای یادگیری کلمات هم باید همین متن ها رو بخونم و ترجمه کنم
در کل فقط تمرین