PDA

View Full Version : سوال: مشکل ارتباط کمبو باکس و گرید ویو به اکسس با ویزارد

farzadini
جمعه 11 بهمن 1392, 17:28 عصر
دوستان من یک دیتا بیسی تو اکسس دارم که 2 تا جدول داره یکی جدول استان ها دیگری جدول شهر ها
خوب من این جدول ها رو با استفاده ار ویزارد های کمبو باکس و گریدویو به هم اتصال دادم. به این معنی که وقتی فرم اصلی لود میشه توی کمبو باکس لیست استان ها میاد و در گرید ویو هم یک لیستی از شهرها ( به همراه کد شهرها و همچنین کدی که مال جدول استان ها باشه)
تا اینجا با ویزارد کار شده
حالا می خوام با کد نویسی کارو ادامه بدم که شامل استفاده ار رویداد Selected index change کمبو باکس باشه که هر وقت یکی از استان ها انتخاب شد شهرهای اون استان در گریدویو ظاهر بشن.
من با oledbconnection , adaapter اینا یکاری کردم ولی ظاهر ارور های عجیبی میده. مثلا وقتی آدرس دیتابیس رو می خوام بدم مثلا به حرف اول هر فولدر توی آدرس گیرمیده (؟) حتی دیتابیس رو توی روت گذاشتم ولی بازهم ارور میده !
ممکنه از قسمتی که مدنظرم هست یک کمکی برسونید ممنون

maasoomeh
چهارشنبه 16 بهمن 1392, 12:06 عصر
با سلام

اگر ممکنه من رو در اين زمينه راهنمايي کنيد:

مي‌خوام يک combo box در فرمم درست کنم که دو گزينه داشته باشه و با انتخاب هر گزينه و سپس زدن دکمه گزارش اون گزينه را نمايش بده.
امکان همچين کاري وجود داره؟ :متفکر:

يک سوال ديگه هم داشتم:

توي فرمم دو تا combo box دارم که يکي نام شرکت و يکي واحدهاست.
مي‌خوام وقتي که شرکت رو انتخاب مي‌کنم، combo box دوم فقط واحدهاي مربوط به همون شرکتي رو که انتخاب کردم نشون بده و واحدهاي همه شرکت‌ها رو با هم نشون نده. :متفکر:
چند راه کار که توي سايت‌هاي مختلف بود رو انجام دادم، ولي وقتي انجامشون مي‌دم combo box دوم رو خالي نشون مي‌ده. :اشتباه:

با تشکر