PDA

View Full Version : سوال: خطا در حذف رکورد!

vbblog
جمعه 11 بهمن 1392, 18:37 عصر
سلام به دوستان عزیز.
من تو برنامم میخوام به وسیله دکمه Delete یک رکورد رو حذف کنم ولی خطای زیر رو میده.

Private Sub ButtonX8_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles ButtonX8.Click
If Me.DataGridViewX1.RowCount = 0 Then
MsgBox("کاربر گرامی: سوالی برای حذف شدن وجود ندارد", MsgBoxStyle.Critical + MsgBoxStyle.OkOnly, "خطا")
Else
If MsgBox("آیا از حذف این سوال مطمئن هستید؟", MsgBoxStyle.Question + MsgBoxStyle.YesNo, "حذف سوال") = MsgBoxResult.Yes Then
Me.JkhBindingSource.RemoveCurrent()
Me.JkhBindingSource.EndEdit()
Me.JkhTableAdapter.Update(Me.DS1.Jkh)

End If
End If
End Sub
116240

vbblog
شنبه 12 بهمن 1392, 09:37 صبح
دوستان لطفا کمک کنید.

h_jafarnezhad
شنبه 12 بهمن 1392, 11:22 صبح
سلام
حتما توي جدولت كليد اصلي داري ؟
ميتوني مقدار كليد اصلي سطر جاري رو بگيري و با توجه به اون دستور دليت رو بنويسي و در اخر گريدت رو پر كني

vbblog
شنبه 12 بهمن 1392, 17:49 عصر
سلام
حتما توي جدولت كليد اصلي داري ؟
ميتوني مقدار كليد اصلي سطر جاري رو بگيري و با توجه به اون دستور دليت رو بنويسي و در اخر گريدت رو پر كني
ممنون دوست عزیز از راهنماییتون ولی من کلید اصلی ندارم تو جداولم.
لطفا دوستان کمک کنن.

vbblog
شنبه 12 بهمن 1392, 22:55 عصر
سلام به دوستان عزیز.
من تو برنامم میخوام به وسیله دکمه Delete یک رکورد رو حذف کنم ولی خطای زیر رو میده.

Private Sub ButtonX8_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles ButtonX8.Click
If Me.DataGridViewX1.RowCount = 0 Then
MsgBox("کاربر گرامی: سوالی برای حذف شدن وجود ندارد", MsgBoxStyle.Critical + MsgBoxStyle.OkOnly, "خطا")
Else
If MsgBox("آیا از حذف این سوال مطمئن هستید؟", MsgBoxStyle.Question + MsgBoxStyle.YesNo, "حذف سوال") = MsgBoxResult.Yes Then
Me.JkhBindingSource.RemoveCurrent()
Me.JkhBindingSource.EndEdit()
Me.JkhTableAdapter.Update(Me.DS1.Jkh)

End If
End If
End Sub
116240
دوستان، کسی نیست کمک کنه؟

Naghibi
یک شنبه 13 بهمن 1392, 08:29 صبح
با سلام
اگر شما توی جدول کلید اصلی نداشته باشین نمیتونین با استفاده از Bindingsource.removecurrent سطر رو حذف کنید. بنابراین یا کلید اصلی تعریف کنید برای جدول یا تو این حالت می تونین از SQLCommand یا OLEDBCommand (با توجه به نوع دیتابیس) استفاده کنید و دستور delete رو خودتون بنویسین.