PDA

View Full Version : مشکل با datagrid 2005

golagha_program
یک شنبه 03 اردیبهشت 1385, 10:51 صبح
سلام دوستان
من تازه با vb.net 2005 شروع به کار کردم و از امکانات قدرتمند آن طوری شگفت زده شدم که داغون شدم
northwind را در نظر بگیرید من با دیتا گرید به جدول orderdetails متصل شدم می خواهم کالا ها را بگیرم و ذخیره کنم کالا ها بر اساس orderid ذخیره می شوند.می خواهم یک ستون دیتا گرید من combo box باشد و در آن نام تمام کالا ها از جدول product را نمایش دهد.
ساده تر بگم می خواهم به جای آنکه کد کالا وارد کنم نام آن را انتخب کنم و اطلاعات رو ذخیره کنم
بسیار ممنون می شوم از کمکتون.

behzad_gh
دوشنبه 04 اردیبهشت 1385, 19:01 عصر
سلام
شما وقتی که به کنترل دیتا گرید ویو یک ستون اضافه می‌کنید می‌تونید نوع اون رو Combobox قرار دهید . و با اسمی که برای Combobox هنگام ایجاد ستون تعیین کرده اید مانند یک کنترل اضافه شده به فرم به اون دسترسی دارید و می‌تونید اون Combobox رو با اطلاعات مورد نیاز همانند Combobox های معمولی پر کنید.

ali_kolahdoozan
دوشنبه 04 اردیبهشت 1385, 20:14 عصر
به نظر من کمترین از کامپوننتهای جانوس استفاده کنید

niloufar
سه شنبه 05 اردیبهشت 1385, 10:16 صبح
به نظر من کمترین از کامپوننتهای جانوس استفاده کنید
سلام
لطفا تا یانوس برای 2005 رو فول و با ... پیدا نکردید، اینقدر توصیه به یانوس نکنید. دوران 2003 خیلی وقته سر اومده.

ali_kolahdoozan
سه شنبه 05 اردیبهشت 1385, 11:25 صبح
همون ورژن 2 در 2005 کار می کنه عالی هم هست . دوست دارید استفاده نکنید .

golagha_program
سه شنبه 05 اردیبهشت 1385, 11:40 صبح
سلام دوستان برنامه نویس خوبم.از کمک هاتون متشکرم.
خودم به این ترتیب مشکل رو حل کردم.
datagride من که شامل جدول orderdetails بود را روی فرم گذاشتم به بخش editcolumn درdatagrid رفتم روی ستون product id در قسمت column tupe گزینه datagridcombo را انتخاب کردم .در قسمت datasource جدول product را انتخاب کردم displaymember را روی productname گذاشتم وvaluemember را به product id گذاشتم جوا کار عالی بود.
باز هم از کمکها و راهنماییهاتون تشکر میکنم.

niloufar
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1385, 16:35 عصر
همون ورژن 2 در 2005 کار می کنه عالی هم هست . دوست دارید استفاده نکنید .
سلام
دوست داریم استفاده کنیم ولی یه چیز سبب ترس میشه و اون اینکه اگه یانوس برای 2003 کامل و بدون باگ در 2005 کار میکرد، چرا حضرات برنامه نویس این شرکت رو وادار کرده که نسخه مخصوص 2005 ایجاد کنند؟

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1385, 19:39 عصر
چون اون رو من گرفتم اون خیلی چیزها بیشتر داره ولی این دلیل نمیشه قیلی توی 2005 کار نده من دوست دارم بدونم شما سالم و درست بودن یک کامپوننت در چی می دونید . بگید تا ماها هم بدونیم