PDA

View Full Version : سوال: مشکل با رفرنس های برنامه

forodo
یک شنبه 13 بهمن 1392, 20:50 عصر
سلام
من برنامه ام رو از کامپیوتری که باهاش اون رو نوشتم به یه کامپیوتر دیگه انتقال دادم.
ولی چون از کامپوننت های تلریک استفاده کردم یه ستاپ از برنامه ام ساختم تا dllهای مورد نیاز رو بهم بده.
وقتی که برنامه رو کامپیوتر دیگه ای گذاشتم dll هارو کنار exe برنامه انداختم و برنامه رو با ویژوال استودیو باز کردم. ولی رفرنس های زیر رو ایراد داره و به همین دلیل نمی تونم روی کنترلهام کنترل داشته باشم.
116322
اینم dllهایی که ستاپ برام انداخته:
116323

fmehrvarzi
یک شنبه 13 بهمن 1392, 22:49 عصر
سلام
من برنامه ام رو از کامپیوتری که باهاش اون رو نوشتم به یه کامپیوتر دیگه انتقال دادم.
ولی چون از کامپوننت های تلریک استفاده کردم یه ستاپ از برنامه ام ساختم تا dllهای مورد نیاز رو بهم بده.
وقتی که برنامه رو کامپیوتر دیگه ای گذاشتم dll هارو کنار exe برنامه انداختم و برنامه رو با ویژوال استودیو باز کردم. ولی رفرنس های زیر رو ایراد داره و به همین دلیل نمی تونم روی کنترلهام کنترل داشته باشم.
116322
اینم dllهایی که ستاپ برام انداخته:
116323

برای خروجی گرفتن، release را به جای debug امتحان کردید؟
البته خودش اتوماتیک dll های لارم را در کنار فایل قرار میدهد.

mortezasar
یک شنبه 13 بهمن 1392, 23:28 عصر
سلام دی ال ال ها رو انتخاب کن و بعد پروپرتیس کپی تو لوکال رو فعال کن درست میشه

kc1860
دوشنبه 14 بهمن 1392, 02:43 صبح
ببینید، دقیقا فقط همون هایی رو که کپی نکردید داره خطا میده. شما از این dll هایی که داره خطا میده هم به شکل مستقیم یا غیر مستقیم دارید تو برنامه تون استفاده می کنید، پس حتما باید این ها رو هم کنار برنامتون داشته باشید. احتمالا به صورت دستی هم میتونید اون ها رو کنار فایل exe قرار بدید.

forodo
دوشنبه 14 بهمن 1392, 09:10 صبح
سلام دی ال ال ها رو انتخاب کن و بعد پروپرتیس کپی تو لوکال رو فعال کن درست میشه
منظورتون رو متوجه نشدم.
چی رو کجا کپی کنم؟

ببینید، دقیقا فقط همون هایی رو که کپی نکردید داره خطا میده. شما از این dll هایی که داره خطا میده هم به شکل مستقیم یا غیر مستقیم دارید تو برنامه تون استفاده می کنید، پس حتما باید این ها رو هم کنار برنامتون داشته باشید. احتمالا به صورت دستی هم میتونید اون ها رو کنار فایل exe قرار بدید.
اون dllهارو از کجا گیربیارم؟

kc1860
دوشنبه 14 بهمن 1392, 11:26 صبح
منظورتون رو متوجه نشدم.
چی رو کجا کپی کنم؟

اون dllهارو از کجا گیربیارم؟
توی همون سیستم که Telerik نصب هستش، اون dll ها موجودن، و باید از روی همون سیستم کپی بشن که البته ممکنه که این راه حل جواب نده. باید امتحان کنید.
اما در مورد روشی که اون دوست دیگر پیشنهاد داده بودن: احتمالا منظورشون اینه که روی همون سیستمی که Telerik نصب هستش و پروژه رو روش نوشتید، فایل پروژه رو باز کنید و بعد از پانل Solution Explorer روی referenes کلیک کنید (مثل همین عکسی که گذاشتید) بعد روی reference هایی که می دونید تو سیستم جدید خطا میدن کلیک کنید، با اینکار پانل Properties مربوط به اون reference فعال میشه، حالا اگر از تو پانل properties گزینه ی Copy Local رو True کنید، اون dll در کنار فایل exe به صورت اتوماتیک کپی میشه.