PDA

View Full Version : مبتدی: جلوگیری از مقداد دهی متغیر ها از طریق URL

drsina
چهارشنبه 16 بهمن 1392, 19:11 عصر
سلام .
ببخشید اگه تکراریه ، گشتم تو انجمن پیدا نکردم .

اگه میشه یه مثال ساده از جلوگیری مقدار دهی متغیر ها به وسیله آدرس url به من بدید .
ممنون .

drsina
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 12:42 عصر
سلام .
کسی اطلاعاتی نداره !؟

desatir7316
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 13:07 عصر
یعنی چی؟ کامل توضیح بده ببینم چیه؟
می خواس از post به جای get استفاده کن

drsina
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 13:55 عصر
سلام .

اگه دیده باشی از طریق آدرس وب میشه به متغیر ها مقدار داد :
چه کار کنم که اینجوری نشه .
مثلا : site.com/a.php?value =xxx

sadegh1362
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 14:39 عصر
سلام
خوب از طریق post بدید ، و اگه منظورتون اینه که می خواید امنیت سایت رو تامین کنید که هک نشید اون راه های دیگری هم داره مثل استفاده از pdo برای دیتابیس .

drsina
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 14:46 عصر
نه اصلان کاری با دیتابیس ندارم .

برای درگاه آنلاین یه سری پک تعریف کردم و مقادیر رو به صورت دیفالت برای هر پک مشخص کردم .
حالا اگه یه نفر یه پک رو انتخاب کنه که مثلا مبلغش 50 هزار تومان هست ، اگه از طریق آدرس مبلغ رو تغییر بده ، که داغون میشه !!!!!

من بیشتر با ای اس پی کار کردم ولی اگه منظورتون از post ارسال اطلاعات از یک فایل پی اچ پی به فایل دیگر است ، مشکلی دیگه پیدا نمیشه ؟!

sadegh1362
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 14:50 عصر
اصلا مقدار post برای امنیت اطلاعاته که کاربر از طریق اون اطلاعات رو بفرسته . و شما دریافت کنید . اگر از url اطلاعات رو بفرستید همیشه قابل تغییر است . و هرکس هر چیو بخواد تغییر می ده . بهتر از post استفاده کنید مخصوصا که شما دارید از درگاه هم استفاده می کنید .

mbf5923
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 14:51 عصر
با post هم اطلاعات قابل تغییر هستش
درگاه های آنلاین معمولا خودشون ماژول دارن که اگه از خود اونها استفاده کنید مشکلی نخواهید داشت.
در ضمن شما بعد از واریز وجه باز هم چک میکنید مبلغی که پرداخت شده چقدر بوده

desatir7316
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 15:06 عصر
با post هم اطلاعات قابل تغییر هستش
چطوری؟ مثال بزنی ممنون می شم

drsina
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 15:12 عصر
116458سلام .
بحث من اینه که ماژول هم مشکل داره !!!

اینم فایل هاشه !!!

mbf5923
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 15:20 عصر
چطوری؟ مثال بزنی ممنون می شم
ارسال مقادیر با post توسط هدر انجام میشه که شما میتونید هدر رو بازنویسی و ارسال کنید.در کل تمام اطلاعاتی که از سمت کاربر دارن ارسال میشن قابل تغییر هستن

بحث من اینه که ماژول هم مشکل داره !!!
مگه ماژول رو از خود بانک دریافت نکردین؟

drsina
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 15:22 عصر
نه !!! ماژول بانک نیست . ماله پارس پال هست !
الان به نظرت این مشکل داره ؟

desatir7316
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 17:30 عصر
شما میتونید هدر رو بازنویسی و ارسال کنید.
از جه طریقی؟
مثال و نمونه نداری که این کار رو انجام بده؟

drsina
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 21:54 عصر
کلا asp .net خیلی بهتره از پی اچ پی هست .
حالا اگه از طریق url بشه متغیر هارو تغییر داد ، کار بد میشه .

دوستان هم اکنون نیاز مند راهنماییتان هستیم :|

nsco_nsco
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 23:33 عصر
سلام شما باید متغییر های خود را کد کنید و بعد ارسال که به راحتی قابل خوندن نباشد بعد در صفحه مقصد اون رو دیکد کنید و بعد استفاده کنید در زمان دیکد هم چک کنید که ایا مقدار مشابه و صحیح هست برای استفاده یا نه موفق باشید .

drsina
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 23:38 عصر
سلام شما باید متغییر های خود را کد کنید و بعد ارسال که به راحتی قابل خوندن نباشد بعد در صفحه مقصد اون رو دیکد کنید و بعد استفاده کنید در زمان دیکد هم چک کنید که ایا مقدار مشابه و صحیح هست برای استفاده یا نه موفق باشید .

نه ! آخه برای بانک که نمی تونم کد شده بفرستم !!!!

nsco_nsco
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 23:51 عصر
سلام چرا این کار را با طراحی صفحه واسط می تونید انجام دهید .

drsina
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 23:57 عصر
طراحی واسط رو ندیدم ...
میشه بیشتر توضیح بدید ؟!

nsco_nsco
جمعه 18 بهمن 1392, 00:01 صبح
دوباره کل پست ها رو خوندم فکر کنم منظور من رو نفهمیدی اول از همه تو باید با تابع پست کار کنی بعدش تو هرچیزی رو به درگاه می خوای بفرستی قبل از ارسال که از طرف کاربر می خواد ارسال بشه چکش کن و بعد بفرست بعد از این که جوابش از درگاه اومد باز مبلغ را با سیشن که از قبل مبلغ دادی از صفحه قبل ارسال مقایسه کن و بعد عملیاتت رو انجام بده تا اینجا مشکلی نیست اما اگر وسواس داری سیشن رو کد کن و ارسال کن و در دریافت دی کد کن به همین راحتی این بهترین راه است موفق باشی .

nsco_nsco
جمعه 18 بهمن 1392, 00:06 صبح
راستی یک چیزی یادم رفت گفتید ای اس پی بهتر از پی اچ پی هست باید یک چیزی بگم ای اس پی اومده شمارو در یک چارت خاص قرار د اده و شما برنامه می نویسید پس از بنیان برنامه را نمینویسین اما پی اچ پی از اول تا اخرش خودتی برای همینه که بعضی ها فکر میکنن چون اون راحتره پس بهتره به امید موفقیت شما یاعلی

drsina
جمعه 18 بهمن 1392, 00:06 صبح
دوباره کل پست ها رو خوندم فکر کنم منظور من رو نفهمیدی اول از همه تو باید با تابع پست کار کنی بعدش تو هرچیزی رو به درگاه می خوای بفرستی قبل از ارسال که از طرف کاربر می خواد ارسال بشه چکش کن و بعد بفرست بعد از این که جوابش از درگاه اومد باز مبلغ را با سیشن که از قبل مبلغ دادی از صفحه قبل ارسال مقایسه کن و بعد عملیاتت رو انجام بده تا اینجا مشکلی نیست اما اگر وسواس داری سیشن رو کد کن و ارسال کن و در دریافت دی کد کن به همین راحتی این بهترین راه است موفق باشی .

هان !!! ای ول ! چرا این به فکر خودم نرسید ، من قبل از ارسال به بانک یه چک می کنم ببینم متغیر ها در مقدار پک ها موجود هستند یا نه ، بعد ارسال می کنم .
ای ول دمت گرم

nsco_nsco
جمعه 18 بهمن 1392, 00:08 صبح
خواهش می کنم دوست من یک چیزی اگر قرار بود هر چیزی به فکر همه برسه اون موقع همه مثل هم بودن :چشمک: موفق باشید دوست عزیز

mbf5923
جمعه 18 بهمن 1392, 11:11 صبح
مثال و نمونه نداری که این کار رو انجام بده؟
مثال خاصی مد نظرم نیست.
شما فرض کنید دقیقا همین شرایط رو دارین حالا من میام و یک هدر مجازی (curl) ایجاد میکنم و به آدرسی که شما دارید یه مقدار رو پست میکنید پست میکنم و بقیه مراحل رو دقیقا طبق الگوریتم تعریف شده شما پیش میبرم خوب چه اتفاقی میفته؟پروسه با مقدار ارسال شده توسط من انجام میشه نه اون چیزی که شما انتظار دارید.