PDA

View Full Version : کمک در استفاده از Radio Buton list در وب سایت

amir-m
چهارشنبه 16 بهمن 1392, 20:37 عصر
سلام دوستان. شاید سوالم از نظر اساتید محترم خیلی ساده باشه اما چون من با vb خیلی کار نکردم واقعاً به مشکل برخوردم چون رویدادهای onchanged نمی دونم چرا جواب نمیده.مشکل اینه که فرض کنید می خواهیم دو گزینه ی: مجرد و متاهل را برای تعیین وضعیت تاهل کاربران یک صفحه ی وب (در ویژوال استودیو با vb.net کار می کنم) روی صفحه بگذاریم. هر کاربری که متاهل را انتخاب کرد یک textbox براش ظاهر بشه که تاریخ عقدش را تو اون تایپ کنه و با انتخاب مجرد هم اون textbox ناپدید بشه.من یه RadioButtonList گذاشتم رو صفحه و دو گزینه ی مجرد و متاهل را به آیتم های اضافه کردم و value یکی را 0 و اون یکی را 1 گذاشتم.چطوری کدش را بنویسم که اگه کاربر گزینه مجرد را انتخاب کرد textbox1.visible=false بشه و اگه متاهل را انتخاب کرد textbox1.visible=true بشه (ظاهراً برای تحویل فرم به سرور یه جایی اش هم باید Postback برابر True بشه که با انتخاب هر گزینه بره سمت سرور تا شرط ها چک بشه و برگرده)اگه ممکنه لطفاً راهنمایی کنید

Majid.Stu66
چهارشنبه 16 بهمن 1392, 21:50 عصر
با سلام
خاصیت AutoPostBack از RadioButtonList رو برابر با True قرار بده و کد زیر رو در رویداد RadioButtonList1_SelectedIndexChanged بنویس

Protected Sub RadioButtonList1_SelectedIndexChanged(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles RadioButtonList1.SelectedIndexChanged

If RadioButtonList1.SelectedIndex = 0 Then
TextBox1.Visible = False
Else
TextBox1.Visible = True
End If

End Sub

amir-m
چهارشنبه 16 بهمن 1392, 22:11 عصر
داش مجید تشکر. حل شد

Majid.Stu66
چهارشنبه 16 بهمن 1392, 22:15 عصر
:لبخندساده: