PDA

View Full Version : ساخت برنامه کتاب

majid_6830
چهارشنبه 16 بهمن 1392, 21:08 عصر
سلام دوستان و برنامه نویسان عزیز

من خیلی وقته که وقتمو روی آموزش برنامه نویسی اندروید گذاشتم فقط به یه دلیل :

ساخت کتاب اندروید

ولی یه مشکل اساسی دارم

اونم اینکه :
متن و مطالب رو چطوری و توی چه فایلی ( دیتابیس ، فایل txt یا ...) باید ذخیره و بعد نمایش بدم؟؟ و روشش چطوریه؟؟؟

واقعا به راهنماییتون نیازمندم :ناراحت:

majid_6830
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 09:38 صبح
دوستان بنده قصدم ساخت کتاب برای درآمد زایی نیست !

سوال منو درست متوجه نشدید ! بنده نپرسیدم که ساخت کتاب برای اندروید خوب است یا نه و چرا !!!؟؟ :متفکر:

سوال و نیاز مبرم و مهم من اینه که متن یه کتاب پر از صفحه و مطلب رو چطوری ذخیره و تو Eclipse ازشون استفاده کنم؟

در اصل بهترین روش برای ذخیره و نمایش نوشته های طولانی چه روشی هست؟؟

rubiks.kde
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 10:23 صبح
ببین بسته به کاری است که انجام میشه ، چون میخوایید کتاب درست کنید پس حتما میخواهید امکانات مثل سرچ و ... رو هم داشته باشی در کنارش؟
پس در sqlite ذخیره کنید راحتترید ولی برای نمایش اطلاعات مختارید از هر view ایی استفاده کنید.

نوشته ها رو میشه به صورت متن در asset یا جایی دیگه قرار داد ولی مانور زیادی روش نمیشه داد.

majid_6830
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 11:22 صبح
ببین بسته به کاری است که انجام میشه ، چون میخوایید کتاب درست کنید پس حتما میخواهید امکانات مثل سرچ و ... رو هم داشته باشی در کنارش؟

پس در sqlite ذخیره کنید راحتترید

نوشته ها رو میشه به صورت متن در asset یا جایی دیگه قرار داد ولی مانور زیادی روش نمیشه داد.

ممنون دوست عزیز

بله از امکانات سرچ و فهرست بندی و بوکمارک هم میخوام استفاده کنم .

فقط مشکلی که من دارم اینه که نمیدونم ایجاد و مدیریت دیتابیس رو از کجا شروع کنم ، زبان انگیلیسیم هم خوبه

ولی هنوز مقاله یا آموزشی که به زبان ساده و کاربردی و عملی SQLite رو آموزش بده پیدا نکردم :ناراحت:

دوتا درخواست دارم :

1 یه توضیح کوچولو (در حد ایجاد و انتقال اطلاعات به دیتابیس و استفاده از اون در Layout) بدید ، واقعا به این گزینه نیازدارم و خیلی وقته گیر افتادم :گریه:

2 یه مقاله یا مطلب آموزشی که بطور کامل آموزش بده (فقط به زبان ساده و کاربردی)

hamedjj
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 12:04 عصر
http://www.esfandune.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF/

majid_6830
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 16:40 عصر
http://www.esfandune.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF/

چرا مدیرای این انجمن بیکارن و هیچ کسی نیست جواب رو درست بده!؟؟؟

این آقای محترم هم تو همه ی تایپیک و پستا یه پست ارسال کرده و تبلیغ سایت پولیشو کرده !!

اینجا صاحب و مدیر و مدیریت نداره که شده سایت تبلیغات و بازاریابی افرادی که با تبلیغاتشون ارتقاء درجه هم گرفتن!!!

بهتر نیست یکم مدیرا و مسئولای انجمن فقط یکم بیشتر به فکر کیفیت مطالب و فروم باشن تا کمیت و ازدیاد پست!؟؟؟

android69
یک شنبه 20 بهمن 1392, 22:32 عصر
برادر به مدیر توهین نکن مدیر واقعا عالیه قدرشو بدونید

saeed_g21
یک شنبه 20 بهمن 1392, 23:00 عصر
منم تا قسمتی با majid_6830 (http://barnamenevis.org/member.php?228470-majid_6830) موافقم

طرف محل مناسبی برای تبلیغ سایتش پیدا کرده

majid_6830 (http://barnamenevis.org/member.php?228470-majid_6830) گل لطفا دیگه به هیچ یک از کاربران عضو توهین نکن همگی اینجا جمع شدیم تا تبادل اطلاعات کنیم پس خونسردی خود رو حفظ کنیم بهتره

راستش (http://barnamenevis.org/member.php?231180-rubiks.kde)سعید خان مدیر این بخش برای گذاشتن یک لینک یکبار بهم اخطار داده ومیدونم به این کارا خوب رسیدگی میکنه و پیگیر است

abbasalim
یک شنبه 20 بهمن 1392, 23:13 عصر

این آقای محترم هم تو همه ی تایپیک و پستا یه پست ارسال کرده و تبلیغ سایت پولیشو کرده !!

اینجا صاحب و مدیر و مدیریت نداره که شده سایت تبلیغات و بازاریابی افرادی که با تبلیغاتشون ارتقاء درجه هم گرفتن!!!

بهتر نیست یکم مدیرا و مسئولای انجمن فقط یکم بیشتر به فکر کیفیت مطالب و فروم باشن تا کمیت و ازدیاد پست!؟؟؟

داداش اتفاقا مدیر به من تذکر دادن و از اون زمون به بعد من دیگه لینکی به سایتم ندادم الانم این آقا لینک دادن که خوب چه اشکالی داره

rubiks.kde
یک شنبه 20 بهمن 1392, 23:41 عصر
دوستان طی مواردی به همه اعلام شد که از لینک دادن به هر سایتی جداخودداری کنید مگر در صورت توضیح دادن و ارجاع به عنوان مثال.

دوست عزیز مشکل من اینجا بود که باید این پست رو در اول پاک میکردم چون به شدت تکراری هست و پست های مشابه،سوالات مشابه به این هم بارها توسط دوستان پرسیده شده.

بعد از ایجاد تاپیک هم صبر داشته باشید من خودم به شخصه که نمیتونم به تمام سوالات جواب بدم و اونایی که نیاز به مثال و توضیح داره چند روزی طول میکشه

hamedjj
یک شنبه 20 بهمن 1392, 23:42 عصر

این سایت ها که من لینک میدم برای من نیست که همه بهم گیر میدن
گفتین یه منبع برای دیتابیس و کتاب میخواین منم یه لینک دادم و آموزش هاش هم رایگانه.
چند وقت دیگه لینک developer.google.com هم بزارم میگن چرا داری سایتتو تبلیغ میکنی

rubiks.kde
یک شنبه 20 بهمن 1392, 23:48 عصر
این سایت ها که من لینک میدم برای من نیست که همه بهم گیر میدن
گفتین یه منبع برای دیتابیس و کتاب میخواین منم یه لینک دادم و آموزش هاش هم رایگانه.
چند وقت دیگه لینک developer.google.com هم بزارم میگن چرا داری سایتتو تبلیغ میکنی

خوشتون نمیاد

منظور این نیست دوست عزیز ، مهم نیست به چی لینک میدی.مهم اینه که چقد توضیح دادی در اون مورد.
به نظر خودت اگه من بیام زیر سوال تو تنها لینک گوگل بدم و هیچی نگم شما ناراحت نمیشی؟
عموما کسی که سوالی رو مطرح میکنه یا نمیتونه به جوابش در سایتهای دیگه برسه یا گشته و نتیجه ایی نگرفته.

salmanzadehali
پنج شنبه 24 بهمن 1392, 19:16 عصر
سلام علیکم
من تازه برنامه نویسی رو شروع کردم
شما میتونید با استرینگ متون خودتونو ایجاد کنید

<resources>
<string name="txta">A/nAB/nAAA/ndddd</string>
</resources>

و

android:lines="4"

امیدوارم همونی باشه که میخواهید

موفق باشید

یاالله

poorman
جمعه 25 بهمن 1392, 00:51 صبح
من برای استفاده از دیتابیس یک آموزش خیلی ساده گذاشتم براتون ، امیدوارم کمکتون کنه دوست عزیز

http://barnamenevis.org/showthread.php?441406-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%B3-SQLite-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3-DataBaseHelper

majid_6830
جمعه 25 بهمن 1392, 14:02 عصر
دوستان طی مواردی به همه اعلام شد که از لینک دادن به هر سایتی جداخودداری کنید مگر در صورت توضیح دادن و ارجاع به عنوان مثال.

دوست عزیز مشکل من اینجا بود که باید این پست رو در اول پاک میکردم چون به شدت تکراری هست و پست های مشابه،سوالات مشابه به این هم بارها توسط دوستان پرسیده شده.

بعد از ایجاد تاپیک هم صبر داشته باشید من خودم به شخصه که نمیتونم به تمام سوالات جواب بدم و اونایی که نیاز به مثال و توضیح داره چند روزی طول میکشه

میدونم ممکنه با این اعتراض و انتقادم که خدا فقط میدونه قصد تخریب یا توهین ندارم ممکنه بهم اخطار داده بشه .

اما نمیدونستم توی فروم های آموزشیمون هم رئسای فروم (مدیران) مثل دولت آمریکا روش قانون در خدمت دولت نه دولت در راستای قانون رو استفاده میکنید .

مدیر بخش عزیز و محترم ، من ابدا به کسی توهین نکردم ، فقط خواستم بگم قوانین فروم (قانون شماره 27 (http://barnamenevis.org/misc.php?do=showrules)) فقط برای اعضای عادی و تازه وارد قانونن؟؟؟ یا برای کاربرای دائمی هم قانون محسوب میشن؟؟

ولی بعد از این حرفا باید یه مطلبو اعتراف و یکی از جملاتم رو تکذیب کنم ، تو ضمینه برنامه نویسی فرومی به این جامعیت و فعال و بروز به زبان فارسی وجود نداره .

در آخر از دوستان عزیزم rubiks.kde و poorman هم که منو به جواب سوالم رسوندند و راهنماییم کردند تشکر میکنم
بابت تند حرف زدنم عذر میخوام

roohola2434
چهارشنبه 11 تیر 1393, 20:44 عصر
بحث رو عوض کردین
این بحثا فایده نداره
بهتره از هم چیز یاد بگیریم

majid_6830
یک شنبه 29 تیر 1393, 22:56 عصر
بحث رو عوض کردین
این بحثا فایده نداره
بهتره از هم چیز یاد بگیریم

سلام
داداش تاریخ آخرین پست رو بخون ، مال پارساله ولی اگه سوال شما هم همین موضوع هستش مطرح کن تا بچه ها جوابتو بدن .

roohola2434
یک شنبه 29 تیر 1393, 23:23 عصر
من یه برنامه ای ساختم یه منو کشویی هم براش گذاشتم مشکلم اینجاست که میخام با کلیک روی هر ایتم ، ایتم های لیست ویو درون صفحه عوض بشه
یکی از دوستان گفت با فرگمنت کارت راه میفته
اما من مطالعه کردم احساس کردم فرگمنت دز اصل برای اینه که ایتم های اکتیویتی متناسب با سایز صفحه چیدمانشون عوض بشه
از پرسیدن سوال به این سادگی عذرخواهی میکنم میدونم مبتدی هستم و اطلاعاتم کمه
اگه راه حل یا منبع را هم معرفی کنید خودم میرم دنبالش
ممنون

omid_cr77
دوشنبه 30 تیر 1393, 04:25 صبح
چند روز صبر کنید یه آموزش جامع واسه منوی کشویی میزارم.تقریبا تمومه مراحل کارش