PDA

View Full Version : Suse 9.0

Voldemort
پنج شنبه 04 دی 1382, 19:15 عصر
برای خرید Cd های لینوکس رفته بودم.Cd های Suse 9.0 را دیدم. کسی نظری درباره این لینوکس ندارد :?:

hosseinzadeh
پنج شنبه 04 دی 1382, 22:20 عصر
با سلام
SuSE یکی از پر طرفدارترین و کاملترین بسته های لینوکس است.و سیستم مدیریت بسیار عالی دارد.یکی از ویژگی های عمده این نسخه وجود ابزار YaST(Yet another Installer) است که به وسیله آن می توانید سیستم خود را به طور کامل مدیریت کنید.(کارهایی از قبیل نصب و حذف برنامه ها،شناساندن سخت افزار،به روز رسانی و …)غیر از این ابزار AutoPartitioning نیز در آن موجود است که به راحتی امکان ایجاد پارتیشنهای جدید را به طور خودکار به شما میدهد.
غیر از اینها ویژگیهای مهم آن به شرح زیر است:
1. ساختن پارتیشن لینوکسی در پارتیشن NTFS و امکانات ویژه برای نصب همزمان با Win 2k & XP
2. login خودکار برای سیستمهای تک کاربره.
3. استفاده از GNOME 2.2.2 و KDE 3.1.4
4. Openoffice 1.1:این شرکت تصمیم گرفته به جای استار آفیس سان از این نسخه استفاده کند.
5. SUSE System Doctor:یکی از ماجولهای YaST برای حفاظت از سیستم و نجات سیستم هنگام پاک شدن فایلهای اساسی.
6. برای اولین بار:شناسایی تعداد زیادی WinModem
7. نرم افزار رایت DVD:K3B
8. Gimp 1.3
9. بیش از 1000 صفحه راهنما
01. نسخه 2.4.21 کرنل
11. نسخه آزمایشی 2.6
21. و برنامه های زیر:
Samba 2.2.8a
GCC 3.3.1
Sun Java 1.4.1
Glibc 2.3.2
Apache 2.0.47
Rpm 4.1.1

nematia
جمعه 05 دی 1382, 02:36 صبح
ممنون آقای حسین زاده.

Voldemort
جمعه 05 دی 1382, 11:37 صبح
آقای حسین زاده واقعا ممنون. اطلاعات شما درباره لینوکس واقعا بی نظیره.

Hidarneh
جمعه 05 دی 1382, 19:31 عصر
و یه سوال من می خوام Resolution صفحه ام رو تنظیم کنم ولی اون دو موردی که در راهنماش گفته در سیستم من اصلا وجود نداره !! :( چیکار کنم ؟

hosseinzadeh
شنبه 06 دی 1382, 13:36 عصر
با سلام

برای تغییر رزولوشن مانیتور باید فایلهای Xfree86 را دستکاری کنید.برای این کار باید فایلی به نام XF86Config را که در آدرس /etc/X11 قرار دارد ویرایش کنید.(به این نکته توجه کنید که لینوکس به حروف حساس است(Case-Sensitive ) یعنی در آن XFree86Config با xf86config یا XF86config متفاوت است.)
یکی از راهها استفاده از SaX2 است:این برنامه در بسیاری از نسخه ها موجود است.برای اجرای آن به طور کلی در ترمینال تایپ کنید:
sax2
پس از اجرا ممکن است چند لحظه صفحه چشمک بزند یا سیاه بشود.در این زمان برنامه در حال شناسایی سخت افزار است.پس از اجرا به راحتی می توانید تنظیمات ماوس،کی بورد،مانیتور و کارت گرافیک خود را تغییر دهید.این برنامه را می توانید در منوی KDE از قسمت System/Configuration اجرا کنید.
راه دیگر استفاده از دستور xf86config است که دردسرهای بیشتری دارد.اگر کارتان با روش اول راه نیافتاد بگوببد تا قسمت دوم را توضیح دهم.

Hidarneh
یک شنبه 21 دی 1382, 16:22 عصر
با تشکر مشگل حل شد . ولی بدم نمیاد روش دوم رو هم بدونم .