PDA

View Full Version : کار نکردن tabindex به هنگام استفاده از رویداد onkeydown

sara.64
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 08:07 صبح
سلام من توی صفحاتم تعداد زیادی textbox دارم که حتما باید کاربر فقط بتونه اعداد اعشاری رو توش تایپ کنه بنابراین به جای CompareValidator از تابع جاوا اسکریپت استفاده کردم . مشکل اینجاست که دیگه tabindex کار نمی کنه! و چون تعدادشون خیلی زیاده حتما باید از tabindex استفاده کنم. خواستم ببینم شما راه حلی دارید برای این مشکل؟ :اشتباه:

sara.64
شنبه 19 بهمن 1392, 11:26 صبح
یا روش دیگه ای برای اعمال محدودیت روی انواع مقادیر ورودی textbox توسط کاربر وجود نداره؟:ناراحت:

Majid.Stu66
شنبه 19 بهمن 1392, 11:50 صبح
با سلام
از RegularExpressionValidator با عبارت باقاعده زیر استفاده کنید ببینید مشکلتون حل میشه

ValidationExpression="^(-)?\d+(\.\d+)?$"

دلیل استفاده نکردن از CompareValidator رو نگفتید به همین دلیل شاید تکه کد فوق هم به دردتون نخوره .

sara.64
شنبه 19 بهمن 1392, 14:19 عصر
بله من اشتباهی نوشتم منظورم همون RegularExpressionValidator بود که نمیخوام استفاده بشه چون کاربر باید حتما فقط بتونه عدد تایپ کنه نه این که حرفو تایپ کنه بعد پیغام خطا بده.

Majid.Stu66
شنبه 19 بهمن 1392, 16:23 عصر
تابع جاوا اسکریپتی که نوشتین برای onkeydown احتمالا باید شرطی داشته باشه که مشخص کنه کدوم کلیدها Accept شن ، و برای جابجایی رو کنترل های صفحه از کلید Tab استفاده می کنید در نتیجه احتمالا این کلید رو هم فیلتر کردید داخل شرط .
اگه تابعی که نوشتین به این صورت هستش پس کلید Tab رو هم جزء مجاز ها قرار بدید

sara.64
یک شنبه 20 بهمن 1392, 11:48 صبح
بله کاملا درسته! مشکلم حل شد. سپاس فراوان.. :لبخندساده::کف: