PDA

View Full Version : سوال: ذخیره یک query از mysql در فایل اکسل Excel

soheilsaghian
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 09:14 صبح
درود
من توسط دستور mysql_fetch_assocc() اطلاعات را از Mysql واکشی میکنم و داخل جدول نمایش میدهم (بطور مثال: لیست افراد ثبت نام کرده)
میخواهم در کنار این جدول دکمه ای برای خروجی به اکسل را هم قرار بدهم.
تاپیک خروجی word و excel از داده ها (http://barnamenevis.org/showthread.php?204571-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC%DB%8C-word-%D9%88-excel-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7) را هم دیده ام اما اطلاعات را چگونه از پایگاه داده بگیرم و بریزم تو اکسل ؟
ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

a_mzadeh
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 10:41 صبح
سلام، خیلی راحت شما با کلیک بر روی دکمه، به یک صفحه php که مامور واکشی داده‌ها از دیتابیس و تهیه فایل اکسل هست، میرید. از اونجاییکه این صفحه (صفحه واکشی داده‌ها و تهیه فایل اکسل) خروجی ای برای نمایش نداره و فقط یک فایل برای دانلود در اختیار شما میذاره، هیچ تغییری در url انجام نمیشه و کاربر هم متوجه چیز خاصی نمیشه.

soheilsaghian
جمعه 18 بهمن 1392, 07:26 صبح
سلام، خیلی راحت شما با کلیک بر روی دکمه، به یک صفحه php که مامور واکشی داده‌ها از دیتابیس و تهیه فایل اکسل هست، میرید. از اونجاییکه این صفحه (صفحه واکشی داده‌ها و تهیه فایل اکسل) خروجی ای برای نمایش نداره و فقط یک فایل برای دانلود در اختیار شما میذاره، هیچ تغییری در url انجام نمیشه و کاربر هم متوجه چیز خاصی نمیشه.

دوست عزیز
در ابتدای این فایل نام دیتا بیس و جدول و ... تعریف میشود.
من مقادیر را وارد کردم با این کار همیشه 1 کوئری گرفته میشود و 1 فایل اکسل داده میشود.
در صورتی که من میخواهم کوئری ها و خروجی های مختلف ارسال کنم .
یک نگاهی بیندازید:

$db_name = "db_name"; //This is your database Name
$link = mysql_connect("localhost", "root", "") or die("Could not connect to server!");
//This is your table name. This is a one table config to do more table you will need to rework the code.
$table_name = 'tbl_name';

$select_db = mysql_select_db($db_name, $link); // mysql_select_db -- Select a MySQL database
mysql_query("SET NAMES 'utf8'");
$query = "SELECT * FROM " . $table_name;
$result = mysql_query($query, $link) or die("Could not complete database query"); //mysql_query -- Send a MySQL query
$num = mysql_num_rows($result); //mysql_num_rows -- Get number of rows in result
$num2=mysql_num_fields($result);
$query="SHOW COLUMNS FROM ".$table_name;
$result1=mysql_query($query);

ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

soheilsaghian
یک شنبه 27 بهمن 1392, 10:43 صبح
دوستان گرامی
ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید.
حتما در پنل های sms دیده اید در کنار هر لیست یک دکمه برای خروجی اکسل هم هست.
من میخواهم برای کوئری که در جدولی به نمایش در می آید یک دکمه برای ذخیره بصورت اکسل قرار بدهم.
لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر

MMSHFE
یک شنبه 27 بهمن 1392, 14:19 عصر
باید از کلاس PHPExcel استفاده کنید.

soheilsaghian
سه شنبه 29 بهمن 1392, 06:54 صبح
باید از کلاس PHPExcel استفاده کنید.

ممنون از توجه شما
من این کار را انجام دادم. اما با کلیک روی دکمه تمام دیتابیس را خروجی میگیرد.
من میخواهم تنها کوئری که به وسیله دستور fetch_associa واکشی کرده ام در اکسل وارد شود