PDA

View Full Version : مبتدی: لطفا يكي كمكم كنه

mohammadrex
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 11:20 صبح
سلام . من يه چنتا موضوع رو ميخوام در مورد پي اچ پي بفهمم لطفا كمكم كنيدد ممنون .
من رفتم يك سي دي اموزشي php خريدم كه خيلي سرسري توضيح ميداد اما كلا يه چيزاي فهميدم .
اول اينكه به نظر شما كلاس اموزشي برم بهتره يا بشينم كتاب بخونم بيشتر ميصرفه!؟؟؟
دوم اينكه اگر من php ياد بگيرم بعدش شنيدم بايد حتما بايد farmwork ياد بگيرم ؟
سوم اينكه تحقيق كردم ديدم فرم وركر yii بهتره و جديدتره . به نظرتون بعد اينكه php ياد گرفتم برم سراغ كدوم فرموركر !!!!؟؟؟؟؟
راستي من php رو دارم ياد ميگيرم به هدف ساختن يك شبكه اجتماعي خوب . پس راهنماهياتونو بسته به اين پروژه بهم توصيه كنيد .

p30online
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 11:43 صبح
سلام د.ست خوب :
شما اگر می خواهید تنهائی کار را جلو ببرید باید این ها را یاد بگیرید حداقل چند درصدی از این زمینه ها را بلد باشید تا کارتان راه بیفتد
شما باید
html
css
jquery
ajax
بعد
برنامه سمت سرور
php
را یاد بگیرید با بانک اطلاعاتی mysql
کسی هم نمیاد دانش های چندین سالشو در قالب یک سی دی به شما آموزش بده اون فقط 7 تا 8 درصده که زیاد هم خوب نیست
کلی فیلم های آموزشی داخل اینترنت هست شما می توانید از اون ها استفاده کنید و کارتان راه بیفته ان شاالله که یه خورده کار داره

بعد این سایت ها هم بد نیستا
www.developer1.ir
www.learnfiles.com
www.daneshjooyar.com
www.phpgang.com
www.php.net
و .. .
فقط عجله نکنید رو صبر و حوصله قدم به قدم جلو بروید
اگر کلاس آموزشی هم بروید بهتره زودتر جلو می افتید ولی از قبل یه کم آشنائی داشته باشید بهتره بهتره نه خیلی بهتره
این بود کمی از نظرات خودما شاید دوستان یه چیز دیگه گفتن
راستی دوست خوب از حالا عنوان تاپیکتو سعی کن مرتبط با موضوعت بنویسی مثلا برای این تاپیک می نوشتی مراحل یادگیری زبان برنامه نویسی

موفق باشی:چشمک:

p30online
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 11:47 صبح
راستی درباره فریم ورک
تا خیلی خوب مسلط نشدی به برنامه نویسی با فریم ورک کار نکن :متعجب: می شوی با طرز کارش
بعدا برو از مدیر همین انجمن آقای شهرکی آموزشش را بخر که اینطوری من تعریفش را شنیدم عالیه مربوط به فریم ورک yii است

mohammadrex
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 12:12 عصر
من با html va css اشنايي دارم و با فتوشاب طراحي فلت ميكنم و هنوز فرصت نكردم به html يا css تبديلش كنم اما بلدم تبديلش كنم . به هر حال فقط با جي كوري زياد اشنا نيستم فقط ميدونم اسكريپت نويسي سمت كاربر هستش و ميشه از نت كلي فايل جيكوزي گرفت . ولي بلد نيستم تو فايل html هنوز به كارس بگيرم . در كل به نظرتون الان برم سمت php يا نرم !؟
از اژاكس هيچي نميفهمم .
اگر برم با مشكل روبه رو ميشم !؟
ايا بايد اين هارو در سطح اطلاع عمومي ياد بگيرم يا نه بايد باهاشون خيلي كار كنم . منظورم ajax و جيكوريه ؟؟؟!!!

mbf5923
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 12:18 عصر
برای یادگیری php بهتره از کلاس آموزشی استفاده کنید چ.ن مفهوم تر خواهد بود(البته زبان php یکی از ساده ترین زبان های برنامه نویسی موجوده)
در مورد فریمورک ابتدا خود زبان رو تا سطح کلاس و object یاد بگیرید بعد میتونید به سراغ یکی از فریمورک های موجود برید.
یادگیری ajax و jquery مفیده ولی اجباری نیست.شما اگه این فناوری ها رو بلد باشید برنامه نویس بهتری خواهید بود.