PDA

View Full Version : مشکل با SESSION ها

milad_d993
پنج شنبه 17 بهمن 1392, 15:23 عصر
سلام دوستان
من دو تا پروژه دارم که تو جفتش 1 SESSION به اسم username دارم و وقتی تو یکی از سایت ها لاگین میکنم و بعد میرم تو سایت دوم تو اون یکی هم لاگین شده:گریه:
لطفا نحوه صحیح استفاده از SESSION ها رو به ی مثال بگین... ممنونم.:بامزه:

mbf5923
جمعه 18 بهمن 1392, 11:13 صبح
دوست عزیز این مشکل معمولا روی هاست مجازی به وجود میاد و روی هاست واقعی چنین مشکلی نخواهید داشت ولی در صورت وجود مشکل در هاست واقعی میتونید نام مقادیر رو تغییر بدین مثلا توی یکی بذارید username و توی یکی usrnm و یا میتونید خود سشن رو قبل از شروع نامگذاری کنید.

spider man
جمعه 18 بهمن 1392, 11:46 صبح
این کار از لحاظ امنیتی مشکل داره !

مطمئن هستید که دامنه ها جدا هستند : example1.com example2.com ؟

یا نه اینطوریه : example.com/p1 and exapme.com/p2 ؟

aliphp1
جمعه 18 بهمن 1392, 11:56 صبح
اگه دامنه یکی باشه همینطور هست ولی اگه دامنه ها فرق داشته باشه اصلا نمیشه اینطوری باشه
اگه این باشه که یکی میاد روی هاست خودش سشن درست می کنه و توی سایت شما لاگین میشه دیگه !!!
دیگه اصلا فلسفه سشن از بین میره !!!!
تازه روی یک دامنه هم اگه تو صفحه ای که سشن تولید شده آدرس با www شروع شده باشه و یا اینکه www نداشته باشه فرق می کنه و هیچ کدوم توی اون یکی کار نمی کنه
حتما شما یک جا اشتباه می کنید و یا اینکه فایل ها تون رو یک دامنه هست

spider man
جمعه 18 بهمن 1392, 12:02 عصر
اگه دامنه یکی باشه همینطور هست ولی اگه دامنه ها فرق داشته باشه اصلا نمیشه اینطوری باشه
اگه این باشه که یکی میاد روی هاست خودش سشن درست می کنه و توی سایت شما لاگین میشه دیگه !!!
دیگه اصلا فلسفه سشن از بین میره !!!!
تازه روی یک دامنه هم اگه تو صفحه ای که سشن تولید شده آدرس با www شروع شده باشه و یا اینکه www نداشته باشه فرق می کنه و هیچ کدوم توی اون یکی کار نمی کنه
حتما شما یک جا اشتباه می کنید و یا اینکه فایل ها تون رو یک دامنه هست

منم همین رو میگم اصلا مرورگر اجازه نمیده یک دامنه دیگه به کوکی های دامنه دیگه دسترسی داشته باشه !

milad_d993
جمعه 18 بهمن 1392, 16:54 عصر
آقا من یه سایت دارم

http://localhost/
تو این پروژه پوشه ای به اسم admin هست که تو اون بخش مدیریت هست

http://localhost/admin
خود سایت بخش لاگین داره برای کاربر ها
و بخش ادمین هم که باید لاگین کنی و بری توش دیگه...

mbf5923
جمعه 18 بهمن 1392, 17:24 عصر
عرض کردم این مشکل روی local وجود داره و روی هاست از این مشکلات نخواهید داشت.لوکال همه اسکریپت ها رو یه سشن براشون ایجاد میکنه و در نتیجه تداخل سشن ایجاد میکنه

milad_d993
جمعه 18 بهمن 1392, 17:32 عصر
وقتی تو سایت ها لاگین میکنیم و چند دقیقه میگذره و فعالیت نداریم از لاگین خارج میشه؛ ولی من بعد از اینکه لاگین کردم تا شب هم هیچ کاری نکنم باز لاگین میمانه. اینو چیکارش کنم؟؟؟

aliphp1
شنبه 19 بهمن 1392, 12:20 عصر
ببینید اوالا که در مورد لوکال خوب دو تا سایت نیست و شما یک سایت دارید خ local هست و دو تا پوشه دارید ok ?
این که از این و روی سرور مشکلی وجود نداره .
در مورد لاگین کردن هم به تنظیمات سرور شما بستگی داره می تونید از php.ini زمان زنده ماندن سشن رو تغییر بدید معمولا زمان پیشفرض حدود 20 دقیقه یا 30 دقیقه هست
در مورد سایت هایی که میگید اصلا خارج نمیشه دو حالت وجود داره یکی اینکه سرور دست خودشون هست و زمان رو مثلا چند روز یا چند ماه گذاشتن
یکی هم اینکه برای لاگین بودن از کوکی استفاده می کنند و وقتی که کوکی سایتشون توی سیستم شما باشه شما رو لاگین می کنن

siamat
سه شنبه 29 بهمن 1392, 17:14 عصر
با سلام
من یک سوال دارم می دونم تاپیک قدیمیه ولی خوب سوال دارم دیگه چی کارکنم
من یه سایت خبری طراحی کردم تو مراحل اخرشم با یک مشکل مدتی هستش که سرو کاردارم اونم اینه که وقتی در صفحه لاگین کاربر لاگین می کنه و بعد به صفحه تعریف شده می ره و حالا می خواد صفحات بعدی مانند پروفایل خودش رو ببینه سشن به اون صفحه ارسال نمی شه دوباره می اد از اول سایت و می خواد که لاگین کنه می شه بگید این مشکل چطوری حل می شه

mbf5923
سه شنبه 29 بهمن 1392, 17:24 عصر
یه جای کار یا سشن رو از بین میبرید یا درست نمیسازید

webgard3
چهارشنبه 30 بهمن 1392, 14:45 عصر
باید قبل از کار با session ها محل قرار گیری اونها رو تعریف کنید. که با این دستور قابل انجامه:

session_save_path('../tmp');
بعد هم اسم هر session رو تغییر بدید.

session_name("WebsiteID");
سعی کنید در تمامی پروژه هاتون انجام بدید چون بعضی از کنترل پنل ها safe mode رو فعال میکنند و نمیذاره وب شما اجرا شه.
برای هر وبسایت session هاش رو یه جا توی خودش بذارید.