PDA

View Full Version : مشکل در ورود EM

hmm
دوشنبه 04 اردیبهشت 1385, 09:27 صبح
سلام
یه شرکتی اومده روی یه سرور نمیدونم چطوری یه sql server رو نصب کرده و پسورد sa رو هم عوض کرده .
هر موقع که میخواهیم وارد EM بشیم هم باید پسورد sa رو بدیم اگه هم روی windows auth تنظیم کنیم وارد نمیشه و پیغام خطا میده سرویس sql هم با یوزر local system اجرا شده حالا چطوری میتونم وارد EM بشم اصلا چطوری اینکار رو کرده که با پسورد admin خود ویندوز هم نمیتونیم EM رو باز کنیم
ممنون

h_baqery
دوشنبه 04 اردیبهشت 1385, 16:04 عصر
اگر در قسمت login کاربر administrator رو در em حذف کنن این جوری می شه من همین الان همین بلا رو سر کامپیوتر خودم آوردم ببینم چیکار می شه کرد .

h_baqery
دوشنبه 04 اردیبهشت 1385, 17:28 عصر
پیدا کردم یه راه خطرناک هست که تمام عواقب اونو برای برگشتن به حالت عادی باید بدونی.
REBUILDM در موردش مطالعه کن این برنامه که در شاخه نصب SQLSERVER هست تمام بانک master رو دوباره می سازه و هر اطلاعاتی که توی master هست رو باید بدونی وقتی دوباره ساخته می شه انگار که تازه sqlserver رو نصب کردی .
اگر خواستی اینکارو انجام بدی بگو راهنماییت کنم . البته یه راه ساده تر به ذهنم رسید بزار تستش کنم .

AminSobati
دوشنبه 04 اردیبهشت 1385, 20:41 عصر
rebuildm دیتابیس master رو از نو میسازه. یعنی با تمام اطلاعاتی که در master دارید باید خداحافظی کنید.
زمانیکه شما با sa میتونید وارد بشید، چرا یک Login از نوع Windows Authentication نمیسازید؟!

hmm
سه شنبه 05 اردیبهشت 1385, 06:50 صبح
آخه رمز sa رو هم ندارم امین جان
اگه هم sql رو دوباره نصب کنم چون رمز sa از بین میره برنامه اون فرد دیگه کار نمیکنه به سورس هم دسترسی ندارم
آیا هیچ راهی برای وارد شدن وجود نداره ؟

h_baqery
سه شنبه 05 اردیبهشت 1385, 07:27 صبح
بله داره:
بانک master نام کاربر ها رو داخل جدول Xlogins و یه جدول دیگه که هنوز اسمشو پیدا نکردم نگه می داره اگه فرصت داری server رو stop کن بانک master رو روی یه کامپیوتر دیگه به یه نام دیگه attach کن و جداول مربوط به login رو مقایسه کن باید یه کاربر با نام builtin\administrator رو insert کنی و بقیه جداول مربوط به login رو هم مقایسه کنی و رکوردهای مرتبط رو از طریق کپی معمولی هم می تونی از جدول master کامپیوتر خودت به داخل این بانک جدید کپی کنی بعد دوباره این بانک رو روی سرور replace کن و سرور رو start کن.
اگر پیدا نکردی یا حل نشد بگو تا کامل رکوردهایی که باید وارد بشه رو بهت بگم.

hmm
سه شنبه 05 اردیبهشت 1385, 08:39 صبح
نمیدونم این روش عملیه یا نه ولی..
اولا پسوردها Encrypt شده هستند من از کجا بدونم معادل Encrypt شده پسورد Administrator چی میشه ؟
دوما خودتون این روش رو امتحان کردین؟
استاد ثباتی این روش جواب میده؟

h_baqery
سه شنبه 05 اردیبهشت 1385, 12:19 عصر
چند تا نکته :
1- شما مشکلی دارید که اگر خیلی مهم باشد تمام راهای موجود رو با احتیاط امتحان می کنید تا حل بشه .
2 - شما که pass مدیر سیستم رو می دونید نیازی به چیز دیگه ندارید من گفتم بانک master رو به یک اسم دیگه روی یک کامپیوتر دیگه وصل کنید و رکورد های مربوط به اون کاربر رو عینا کپی کنید یعنی کل رکورد رو انتخاب کنید و داخل جداول مورد نظر کپی کنید و در مورد پسورد می تونید رمز کامپیوتری که روی اون دارید تست می کنید رو به رمز کامپیوتر اصلی تبدیل کنید .
3 - sqlServer کلیه اطلاعات خود رو از داخل این جداول می خونه شما به راحتی می تونید یک کاربر اضافه کنید و هم زمان از طریق profiler ببینید که داخل چه جداولی اطلاعات وارد می کنه ویا از چه پروسیجرهایی داره استفاده می کنه وبا دیدن متن اون پروسیجرها بفهمید که چه جداولی دارن پر می شن .
4 - من امروز شرایط تست این حالت رو روی کامپیوتر دیگه ندارم . یا حتی نصب دوباره با instance دیگه.
5 - امیدوارم آقای ثباتی فرصت تایید جواب تاپیکهایی که شما می پرسید رو داشته باشند.

h_baqery
سه شنبه 05 اردیبهشت 1385, 12:26 عصر
اگر از master کپی داشته باشی حتی از طریق rebuildm هم مشکلت قابل حله اگه خیلی حاد باشه فقط انتقال کلیه اطلاعات master اصلی به بانک جدید یه کم دردسر داره چون باید کل جداول جداول master بشناسی و با import کلی و یه سری دستور insert into تبدیلش کنی به master اصلی البته طوری که کاربر administrator از بین نره.

AminSobati
سه شنبه 05 اردیبهشت 1385, 13:40 عصر
من تا به حال روشهای شما رو آزمایش نکردم و ارزش تست داره. اما اگر قراره master رو ببریم داخل یک SQL Server دیگه و از این کارها، خوب چرا روی همون سیستم یک SQL Server جدید نصب نکنیم؟ حالا میشه بانک رو آورد تحت این Instance. اما مهم اینه که برنامه به نحوی نوشته شده باشه که مجبور به استفاده از Default instance نباشه و با Named instanceها هم کار کنه (درستش اینه).