PDA

View Full Version : سوال: یادگیری شی گرایی

Mohammadsgh
جمعه 18 بهمن 1392, 18:39 عصر
با سلام
دوستان گرامی من چند منبع آموزش شی گرایی رو خوندم ولی درکش نکردم و یاد نگرفتمش کتاب آقای شهرکی هم خوندم اونم یاد نگرفتم:ناراحت:
اگر میشه یکی از دوستان یک منبع و راهکاری برای یادگیری داره معرفی کنه:گریه:
خیلی نیاز دارم به شی گرایی
ممنون میشم از دوستان اگه راهنمایی کنن من رو

Vitallity
جمعه 18 بهمن 1392, 21:57 عصر
شما خیلی کلی داری می‌گی یاد نگرفتم...
یعنی یه کتاب چند صد صفحه‌ای رو خوندی و چیزی متوجه نشدی؟
بعد همراه با متنی که می‌خونی کد هم می‌نویسی؟ اگر تا الآن کدی رو نوشتی و مشکل داره چی بوده؟

Mohammadsgh
جمعه 18 بهمن 1392, 22:53 عصر
من کد رو مینویسم ولی زودی یادم میره و بعضی از کدها رو متوجه نمیشم و درک شی گرایی یه زره واسم سخته میشه دوستان میشه یه راهکار و یه منبع معرفی کنید؟

Javidhb
شنبه 19 بهمن 1392, 00:31 صبح
این رو ببینید (http://code.tutsplus.com/tutorials/object-oriented-php-for-beginners--net-12762)... درسته انگلیسیه ولی بیشتر با کد توضیح داده تا با حرف!

بعدش هم بهتره یه پروژه خیلی ساده رو برای خودتون تعریف کنید و بصورت کامل با class و object بنویسیدش. یعنی بیاید قسمتهای مختلف پروژه رو بررسی کنید و هر کدوم از قسمتها رو توی کلاس های مناسب تعریف کنید و بعد ازشون استفاده کنید.

بعدش که براتون جا افتاد برید سراغ مباحث پیشرفته تر...

Vitallity
یک شنبه 20 بهمن 1392, 19:41 عصر
من کد رو مینویسم ولی زودی یادم میره و بعضی از کدها رو متوجه نمیشم و درک شی گرایی یه زره واسم سخته میشه دوستان میشه یه راهکار و یه منبع معرفی کنید؟
من هم یادمه دفعه اولی که با مفهوم کلاس و شی‌گرایی آشنا شدم برام خیلی سخت بود و هیچ درکی ازش نداشتم. چند تا پیشنهاد دارم
1- به syntax زبانی که داری باهاش کد می‌نویسی آشنایی کامل داشته باش.
2- جدای از مطلبی که می‌خونی یه پروژه کوچیک تعریف کن و مشابه به اون مطلب اون رو انجام بده.
3- تا می‌تونی مطالب فارسی مطالعه نکن. چون باعث کج فهمی و بد فهمی‌ میشه! زبان رسمی تمام برنامه نویس‌های دنیا انگلیسی هست. اول باید بتونید به زبان گفتاری آشنا(ترجیحاً مسلط) باشید تا بتونید زبان ماشین رو یاد بگیرید!

یه مثال معروف هست برای شی‌گرایی که همه جا ذکر می‌شه... رابطه شی‌گرایی اشکال هندسی... این مثال رو پیاده کن و هر جایی از اون مشکل داشتی همین جا بگو ...

lovephp
یک شنبه 20 بهمن 1392, 20:29 عصر
برای آشنایی با مفاهیم شی گرایی کتاب آموزش برنامه نویسی شی گرا در 21 روز نوشته آنتونی سنتیس عالیه
هر چند مثالهاش رو با جاوا نوشته ولی مفاهیم برات کاملا روشن میشه
ترجمه فارسیش هم به صورت ایبوک هست(google:چشمک:)