PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در مورد بایند کردن یک فیلد کلید به کمبو باکس

amirm5759
شنبه 19 بهمن 1392, 09:20 صبح
سلام به همه دوستان عزیز من میخوام اطلاعات فیلد "کد مشتری"(فیلد کلید) رو که در جدول مشتری(customer) قرار دارد را در یک کمبو باکس بایند کنم ولی کد مربوطه رو که در رویداد فرم لود مینویسم فقط این متن در کمبو باکس قرار میگیرد System.Data.DataRowView یک بار کد زیر رو نوشتم(در فایل ورد هستند) 2.docx (http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=0e76660b6c557dec36b46a5ca8c0d795) و یک بار هم این کد را 1.docx (http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=5a851ce0d4117d1e352e29ded60c479b) ولی در هر دو حالت همون متنی که در بالا قرار دادم در کمبو قرار گرفت آیا کدهام مشکل دارن؟یا باید تنظیمات خاصی روی کمبو باکس انجام بدم کمکم کنید ممنون میشم

Blue_Boy
شنبه 19 بهمن 1392, 11:10 صبح
سلام دوست عزیز
برای کامبو باکس یا لیست باکس باید مقادیر زیر رو هم وارد کنی

comboBox1.ValueMember = "ID"
comboBox1.DisplayMember = "Name"
ValueMember فیلدی است که می خواهید در صورت انتخاب برگردانده شود
DisplayMember فیلدی است که می خواهید در کامبو نمایش یابد

amirm5759
شنبه 19 بهمن 1392, 11:19 صبح
سلام دوست عزیز
برای کامبو باکس یا لیست باکس باید مقادیر زیر رو هم وارد کنی

comboBox1.ValueMember = "ID"
comboBox1.DisplayMember = "Name"
ValueMember فیلدی است که می خواهید در صورت انتخاب برگردانده شود
DisplayMember فیلدی است که می خواهید در کامبو نمایش یابد

ممنون از پاسختون دوست عزیز ولی اگر کدهارو ببینید من تو کدها هر دو مقدار رو وارد کردم یعنی میفرمایید مقادیرشونو اشتباه وارد کردم باید درستشون کنم؟؟

Blue_Boy
شنبه 19 بهمن 1392, 11:38 صبح
فیلدهای جداول بانک اطلاعاتی باید انگلیسی ذخیره شوند. انگلیسی ذخیره کرده و تست نمایید.

amirm5759
شنبه 19 بهمن 1392, 11:51 صبح
فیلدهای جداول بانک اطلاعاتی باید انگلیسی ذخیره شوند. انگلیسی ذخیره کرده و تست نمایید.

آخه جدول من کلا فارسیه یعنی همه فیلداشو فارسی ذخیره کردم یعنی هیچ راهی نداره که فیلد های فارسی رو تو کمبو نمایش بدیم؟

Blue_Boy
شنبه 19 بهمن 1392, 11:55 صبح
آخه اسامی فیلدها رو معمولا انگلیسی میذارن
من الان توی vs2012 تست کردم اصلا نمیشناسه فیلد فارسی رو
راه حل درست اینه که فیلداتون انگلیسی باشه و عنوان فیلدها رو توی Select فارسی کنین. این کاریه که انجام میشه به طور استاندارد.
SELECT ID,CustomerName 'نام مشتری' FROM Customer

amirm5759
شنبه 19 بهمن 1392, 13:15 عصر
راه حل درست اینه که فیلداتون انگلیسی باشه و عنوان فیلدها رو توی Select فارسی کنین. این کاریه که انجام میشه به طور استاندارد.

تروخدا ببخشید دیر شد پس یعنی اگر فیلدهای جدولمو فارسی کنم مشکل حل میشه؟کدهایی رو هم که زدم درستن؟؟و رو کمبو باکس هم نباید تنظیمات خاصی اعمال کنم؟؟

amirm5759
شنبه 19 بهمن 1392, 14:15 عصر

خیلی خیلی ممنون همونطور که گفتید اسمارو خارجی کردم مشکلم حل شد دمت گرم خیلی آقایی