PDA

View Full Version : حرفه ای: بهترین روش اتصال به بانک اطلاعاتی my sql

beh3000
شنبه 19 بهمن 1392, 11:12 صبح
سلام دوستان میخواستم در مورد بهترین روش اتصال به بانک اطلاعاتی راهنمائی کنین ::

من دارم یه سایت طراحی میکنم که کاربر لاگین میکنه و یه کارایی انجام میده :لبخند: این کلیاتش بود :: حالا ... برای اتصال به بانک اطلاعاتی چه روشی رو پیشنهاد میدین ::

1 . اینکه یه صفحه درست کنم مثلا به اسم connect.php و کد زیرو توش قرار بدم و توی هر صفحه ای که خواستم با بانک ارتباط داشته باشم این صفحه رو فراخوانی کنم و آخر صفحه هم کانکشن رو ببندم
<?php
$con=mysql_connect("localhost","root") or die(mysql_error());
mysql_select_db("ِDBName",$con) or die(mysql_error());
mysql_query("SET names 'utf8'");
?>

2 . اینکه یه بار وقتی کاربر لاگین کرد کانکشن رو باز کنم و متغیر کانکشن رو توی سشن قرار بدم و توی هر صفحه ای که با بانک کار میکنم از اون سشن استفاده کنم و وقتی که خارج شد کانکشن رو کلوز کنم و سشن رو حذف کنم

کدوم یکی بهتره ؟؟ البته نمیدونم از روش دوم میشه استفاده کرد ؟؟؟؟

siavash82ir
شنبه 19 بهمن 1392, 11:24 صبح
روش اول فکرکنم بهتر باشه

beh3000
شنبه 19 بهمن 1392, 11:32 صبح
چرا ؟؟ چرا به نظرتون هر دفه کانکت کردن به بانک اطلاعاتی بهتره ؟؟؟؟ بخاطر امنیته ؟؟ چیه ؟

Jarvis
شنبه 19 بهمن 1392, 12:40 عصر
خب شما در حالت کلی باید یک فایل config.php داشته باشید که اطلاعات هاست و دیتابیس رو نگهداری میکنه...
می تونید یک فایل با نام db.class.php هم داشته باشید که یک کلاس برای کار با دیتابیس توی اون بنویسید و توی همون کلاس یه تابع برای اتصال به دیتابیس بنویسید و هر بار که خواستید کانکت بشید اون تابع رو صدا بزنید...
البته به نظر من برای کار با دیتابیس از روش PDO استفاده کنید ...

موفق باشید.

MMSHFE
شنبه 19 بهمن 1392, 17:38 عصر
نیازی نیست توی سشن یا جای دیگه ذخیره کنید. MySQL خودش مدیریت سشن داره. یعنی اگه درطول یک درخواست، صدبار هم mysql_connect رو صدا بزنید، اگه اولین اتصال همچنان جوابگو باشه، اتصال جدید نمیسازه و همون رو برمیگردونه مگه اینکه با پارامتر چهارم mysql_connect صراحتاً یک اتصال جدید درخواست کنید.

beh3000
شنبه 19 بهمن 1392, 18:00 عصر
با این چیزی که شما گفتین یعنی اول صفحه همون فایل connect.php رو فراخوانی کنیم ولی آخر صفحه connection رو نبندیم بهتره ؟ (mysql_close استفاده نکنیم در آخر صفحه )

ravand
شنبه 19 بهمن 1392, 20:47 عصر
با این چیزی که شما گفتین یعنی اول صفحه همون فایل connect.php رو فراخوانی کنیم ولی آخر صفحه connection رو نبندیم بهتره ؟ (mysql_close استفاده نکنیم در آخر صفحه )
با این دستور mysql_close شما به برنامه میگی که اتصال به دیتابیس بسته بشه . یعنی اگه این دستور نباشه بعد از این دستور شما راحت دوباره میتونی به جدول select کنی ولی اگه باشه شما بازم باید از اول به هاست و دیتابیس کانکت بشی.

beh3000
یک شنبه 20 بهمن 1392, 12:00 عصر
میدونم این دستور چیکار میکنه .. ولی میخوام بدونم استفاده یکنم یا نکنم ؟ اگه استفاده نکنم مشکل امنیتی که نداره ؟؟؟ سرعت هم بیشتره درسته ؟ همینارو میخوام بدونم