PDA

View Full Version : سوال: ++C زبان انگلیسی؟؟ یا فارسی ؟؟

Starter_programmer
شنبه 19 بهمن 1392, 19:49 عصر
سلام دوستان ..به توصیه ی دوستم شروع کردم به خوندن c++ به صورت زبان اصلی و از سایت cplusplus.com . من سطح دانش زبان انگلیسیم متوسط هست . گاهی برای خوندن چند صفحه نزدیک به یک ساعت وقت صرف میکنم . با اصطلاحات و واژه های جدیدی روبرو میشم که معادل دقیقی براشون در فرهنگ ها پیدا نمیکنم در نتیجه بخش هایی از مطالب ِ زبان اصلی رو واضح و خوب متوجه نمیشم.. و مجبورم دوباره اونارو بخونم تا بیشتر متوجه مطلب بشم .
لطفا راهنمایی کنید ...چکار کنم؟ آیا همین راه رو ادامه بدم ...و یا اینکه از منابع فارسی استفاده کنم؟ پیشرفتم خیلی کند هست راستش فکر میکنم با این اوضاع اگه بخوام یه کتاب هزار صفحه ای انگلیسی رو تموم کنم احتمالا دو سال طول میکشه( درست فکر میکنم ؟؟ ) ...... توصیه ی دوستم این بود که هیچ وقت سراغ منابع فارسی نرم چون اتلاف وقت و انرژی محسوب میشه ( از دید دوستم ) ... نظر شما چیه؟

rahnema1
شنبه 19 بهمن 1392, 20:30 عصر
سلام، برای یاد گیری خودتون را از هیچ منبعی محروم نکنید، شما الان دارید دو تا کار می کنید هم می خواهید زبان انگلیسی یاد بگیرید و هم برنامه نویسی. درسته که ترجمه ها خیلی خوب نیست و منابع خیلی گسترده به زبان انگلیسی پیدا می شه که اصطلاحات برنامه نویسی را به جا استفاده کرده اند ولی ترجمه های فارسی کار شما را راه می اندازن . همچنین بسیاری از جنبه های برنامه نویسی مثل طراحی الگوریتم یک سری مسائل فکری هست که حالا شما زبان بدونی یا ندونی گرهی از کارز شما در حل مساله فکری باز نمی کنه. بنابراین با ایت وصف توصیه من اینه که با منابع فارسی ادامه بدید، موقعی که با برنامه نویسی آشنا شدید وقتی به منابع خارجی مراجعه می کنید متوجه می شوید منظور اونها چیه.

Starter_programmer
شنبه 19 بهمن 1392, 22:03 عصر
ولی ترجمه های فارسی کار شما را راه می اندازن . .
چه ترجمه ی فارسی ( کتاب چاپ شده ) رو پیشنهاد میکنید؟ کدوم یک علمی تره ؟ متشکرم.

Beginner Programmer
شنبه 19 بهمن 1392, 22:26 عصر
من دیتل و دیتل رو پیشنهاد میکنم
فکر میکنم کتاب کاملی هستش...
در ضمن اینترنت منبع کامل تری نسبت به کتاب هست علکی پولتو خرج نکن...

Beginner Programmer
شنبه 19 بهمن 1392, 22:29 عصر
تو اینترنت میتونی هم زمان از 10 تا منبع استفاده کنی و همزمان وفتی یاد میگیری برنامه نویسی کنی
c++ خیلی زبان فوی هستش(بخشی از گوگل با این زبان نوشته شده)
سعی کن برای تقویت دانش برنامه نویسیت شروع به ساخت برنامه های کاربردی بکنی.