PDA

View Full Version : سلیقه در طراحی وب

Tarragon
یک شنبه 20 بهمن 1392, 15:19 عصر
با سلام
من برنامه نویس PHP هستم.
php رو الان به مقدار تقریبا کافی بلدم اما متاسفانه طراحی وبم تعریفی نداره.
یعنی به طور کلی الان من هم css رو به اندازه کافی بلدم و هم html.
اما هیچ کدومش رو خودم نمی پسندم و همچنین یکی از دوستان طراحم هم این مطلب رو تایید کرد...
الان می خوام بدونم چکار کنم طراحیم و بطور کلی سلیقه ام در طراحی بیشتر بشه ...
اگر سایت آموزش هست ممنون می شم لینک بدید. اگر فیلم آموزش هست که چه بهتر...

e_a_23
یک شنبه 20 بهمن 1392, 21:54 عصر
سلام. من فکر می کنم سلیقه یه چیز ذاتی هستش. البته با دیدن سایت های زیبا می شه به بهبود سلیقه کمک کرد اما در آخر باز هم این ذوق و سلیقه شما حرف اول و آخر رو می زنه. این بارها به من ثابت شده. کسانی رو دیدم که با وجود ذکاوت بالا و تجربه زیاد و کدنویسی عالی باز هم به دلیل نداشتن سلیقه کارهاشون پرفکت نیست.

Omid Jackson
یک شنبه 20 بهمن 1392, 22:11 عصر
به نظر من هم این یه چیز ذاتیه ولی توی زندگی نشد وجود نداره
پیشنهاد من اینه که شما نظر همه رو بپرسین با سلیقه همه آشنا بشین!
با رنگ ها آشنا بشین، همیشه فکر کنین طرحتون رو چیکار کنین بهتره، همیشه دنبال کار جدید باشین

colors
یک شنبه 20 بهمن 1392, 22:30 عصر
سلام

به نظر من همه چیز سلیقه و ظاهر زیبا نیست. قبلا رضایت مشتری (سفارش دهنده) از همه چیز مهمتر بود, ولی این روزها توجه به مخاطب سایت (بازدیدکنندگان) مهمترین جنبه طراحی هست, مخصوصا اینکه مخاطبین سعی میکنن سایتهای که طراحی خوبی نداره رو برای بار دوم نبینن مگر اینکه نیاز باشه.
طراحی خوب هم فقط سلیقه نیست. اصول طراحی و تمرکز طراحی و رعایت استاندارها هم هستن.
به شخصه دوس دارم در بین سایتهای دانلودی از پی سی دانلود استفاده کنم چون محیط کاربری راحتری داره.

انشالا میخوام به زودی تو همین تالار یه تاپیک غنی در مورد طراحی سایت قابل استفاده, بزنم.
منتظر باشید.

refugee
دوشنبه 21 بهمن 1392, 12:57 عصر
سلام یادمه قبلا هم در این مورد یکی از دوستان بحث کرده بودن . تا جایی که سواد و تجربه ام اجازه میداد من راهنمایی همراه با نمونه براشون گذاشته بودم .

اگر به لینگ زیر مراجعه کنید همه چی رو در مورد این زمینه و فرایند خلاق شدن در طراحی (تجربه شخص بنده ) نوشتم .

http://barnamenevis.org/showthread.php?427484-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D9%88-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%87&p=1913035&viewfull=1#post1913035

موفق باشید . ( برای خلاق شدن باید اموزش دید ، الگو برداری کرد و نمونه کار ساخت )

Tarragon
دوشنبه 21 بهمن 1392, 19:03 عصر
با سلام و تشکر از همه دوستانی که کمک کردند...
این سایتی (http://meson.cloudsite.ir/)هستش که من قصد دارم بیارم بالا و همه می گن طراحیم خیلی صعیفه البته این هنوز طرح اولیست و بزودی طراحی نهایی رو کامل می کنم اما چون تا همین جا رسیدم گفتند خوب نیست خواستم مشکلاتش رو بپرسم.

e_a_23
دوشنبه 21 بهمن 1392, 20:29 عصر
دوست عزیز خب این که هیچی نداره که. می تونید این طرح رو خیلی زیبا کنید.بالاش خوبه یعنی منو و اسلایدرش. اما دیگه جز اینا هیچی نداره. پیشنهاد می کنم سری به سایتهای www.templatemonster.com و http://themeforest.net/ بزنید و ایده بگیرید. ویا موضوعی رو که برای اون دارید سایت می زنید رو توی گوگل سرچ کنید و از سایتهایی که می بینید الگو بگیرید.همین.

e_a_23
دوشنبه 21 بهمن 1392, 20:43 عصر
شما حتما می تونید این سایتو اوکی کنید به شرطی که بخواید. توی همین تاپیک کارهایی رو که انجام می دید بذارید ما هم نظر می دیم. مطمئنم طرح خوبی می شه این طرح. موضوع سایت چیه؟

Tarragon
دوشنبه 21 بهمن 1392, 20:47 عصر
فعلا موضوع خاصی نیست، می خوام یه CMS باشه که واسه مغازه ها باشه طرف بتونه توش محصولاتش رو معرفی کنه.

e_a_23
دوشنبه 21 بهمن 1392, 21:11 عصر
کسی می تونه در مورد تکنیک های جذاب به کار رفته در این سایت توضیح بده؟
http://themeforest.net/item/clothing-store-shopify-theme-estneque/full_screen_preview/6605152

Omid Jackson
دوشنبه 21 بهمن 1392, 22:37 عصر
کسی می تونه در مورد تکنیک های جذاب به کار رفته در این سایت توضیح بده؟
http://themeforest.net/item/clothing-store-shopify-theme-estneque/full_screen_preview/6605152
اون بکگراند ها که ثابت هستن با background-attachment تو حالت fixed هست که ثابت میمونه، اون انیمیشن ها هم که میشه تعریف کرد وقتی به فلان نقطه رسید مثلا اونجوری شه، الآن خسته ام نمیتونم نمونه بذارم، وقت کنم میذارم

در جواب به تاپیک دوستمون هم باید بگم شما نگران هیچی نباش، اگر بخواین میتونین! هرکس برای هرچیزی ساخته شده ولی دلیل نمیشه که کاری رو نتونه بکنه :)
خیلیا از همین که بقیه میگفتن نمیتونن رفتن به جایی رسیدن و تونستن :) شما هم هیچ فرقی با آدمای موفق نمیکنین

mehbod.rayaneh
سه شنبه 22 بهمن 1392, 00:03 صبح
درود
فقط دیدم دوستان میگن سلیقه ذاتیه! گفتم عرض کنم ک سلیقه را در ذات همه دارن! ولی سلیقه ها متفاوته! مث فرهنگه! فرهنگو همه دارن ولی خوب هر جایی فرهنگ خودش را داره!
شما اگه سلیقت بد بود یا عیب داشت ک از طرحی ک الان زدی رضایت داشتی!
دوستمون گفتن : من پیشنهاد می کنم کار های خارجیا رو ببینی بعد بر اساس اون سلیقه تو تغییر بدی ....
من کلا با این جریان مخالفم! من میگم آقا هنر را ببین و الگو بگیر! کارهای خارجی ها خیلی خوبه ولی ن این ک سلیقه شما بر اساس اون تغییر کنه! فقط باید یاد بگیریم ک خلاق باشیم!
بهترین کار اینه ک تو انجمنهای گرافیک مث ایرانیان گرافیک عضو بشید ... منم تازه عضو شدم! خیلی خوبه! :لبخند: آدم چیزای جالبی یاد میگیره! و راه بعدم اینه ک با 1 طراح همکاری کنید! بسیار روش خوبیه ...
موفق باشید :)

refugee
سه شنبه 22 بهمن 1392, 00:44 صبح
قبلا در این باره صحبت کردم و همانطور که تایپیک رو معرفی کردم . اما یه سری چیزا رو نگفتته بودم و جایز میدونم اینجا ذکر کنم .

من به این جمله اعتقاد دارم . ( خواستن توانستن است ) میگن ادمی زاد اگر اراده کنه کوه رو جابجا میکنه ... ( حالا دروغ یا راستش گردن خودشان :D )

اما نمیخواهم دلسردت کنم ولی باید باور کنیم که نسبت به دینمون تفکرمون عقبه . خداوند روزی هر بنده ای رو از یه راهی بهش میده . منو از یه راه حالا چی طراحی باشه یا چی مشاغل ازاد و شما رو هم همینطور یا برنامه نویسی همونچور که خودتون گفتید یا مشاغل ازاد دیگه . میخواهم بگم باید هزینه کنید برای کاری که در توان شما نیست . شاید شما در زمینه برنامه نویسی بهتر از اون طراح باشید و اون طراح هم بلعکس شما باشه . پی کارو باید سپرد به کاردان قرار نیست همه انسان ها پرفکت باشن همه چیزو یاد بگیرن . ( به نظر شما بیلگیتس همه کار های شرکت مایکروسافت رو خودش انجام میداده ؟ )
من فکر کنم یکی از دلایل پیشرفت غربی ها نسبت به ماها همین موضوع باشه . (وقتمون رو بجای فوکوس کردن روی یک رشته روی هزار تا رشته میذاریم اخرشم میشیم 1000 کاره بیکاره)

برای طراحی و الگو گیری نمیگم از خارجی ها الگو نگیرید . در جاش اونم لازمه ولی تو کار های داخلی ( لوکال ) با مهبد موافقم .