PDA

View Full Version : Tab control و رفتن به وسط صفحه فرم

hamid-nice
یک شنبه 20 بهمن 1392, 20:48 عصر
با سلام
یک تب کنترل با دو Page در یک فرم دارم که چون طول فرم زیاد هست از صفحه مونیتور بیشتره و وقتی بالای فرم هستم نمی تونم فیلد های فرم را ببینم بنابراین از اسکرول استفاده کرده ام
مشکل :
وقتی روی Page2 تب کنترل هستم و با موس روی Page1 کلیک می کنم که وارد Page1 بشم و از آنجا که بالای تب کنترل در بالای فرم قرار داره به محض کلیک روی Page1 تب کنترل فرم به وسط فرم می پره و برای رفتن به بالا باید از اسکرول استفاده کنم
چطور می شه این حالت را از بین برد یعنی صفحه به وسط فرم نپره بلکه همون بالا بمونه و تفییر مکان صورت نگیره ؟
با تشکر

hamid-nice
سه شنبه 22 بهمن 1392, 22:19 عصر
دستوری هست که scroll bar عمودی را به اجبار به بالا ببره ؟
با تشکر

Abbas Amiri
سه شنبه 22 بهمن 1392, 23:02 عصر
می توانید به کنترلی در محل مورد نظر فوکوس کنید.

hamid-nice
سه شنبه 22 بهمن 1392, 23:42 عصر
متاسفانه جواب نمی ده و باز هم اسکرول می پره وسط صفحه
به جز فوکوس روی کنترل راه دیگری هست ؟ مثلا دستوری برای بالا بردن خود اسکرول داریم؟
البته این را هم عرض کنم که اگر یک دگمه روی فرم ایجاد کنم و دستوری برای me.requery که در تب دوم این Tab control دارم قرار بدم با زدن این دگمه اسکرول به بالا برمی گرده ولی مساله اینجاست که می خوام وقتی با موس به تب های مختلف این Tab control می رم این عمل صورت بگیره که برای این منظور این دستور را بر روی رویداد onclick تبهای این Tab control قرار می دم و مشکل حل می شه ، ولی مساله جدیدی پیش می اید که با کلیک بر روی تبها اسکرول ابتدا به وسط فرم (مثل قبل ) می ره و دوباره به بالا برمی گرده که این باعث یک پرش می شه که در نمای کارکردی اصلا مناسب نیست
آیا راهی به نظر شما می رسه ؟
با تشکر

alirezabahrami
چهارشنبه 23 بهمن 1392, 06:31 صبح
متاسفانه جواب نمی ده و باز هم اسکرول می پره وسط صفحه
به جز فوکوس روی کنترل راه دیگری هست ؟ مثلا دستوری برای بالا بردن خود اسکرول داریم؟
البته این را هم عرض کنم که اگر یک دگمه روی فرم ایجاد کنم و دستوری برای me.requery که در تب دوم این Tab control دارم قرار بدم با زدن این دگمه اسکرول به بالا برمی گرده ولی مساله اینجاست که می خوام وقتی با موس به تب های مختلف این Tab control می رم این عمل صورت بگیره که برای این منظور این دستور را بر روی رویداد onclick تبهای این Tab control قرار می دم و مشکل حل می شه ، ولی مساله جدیدی پیش می اید که با کلیک بر روی تبها اسکرول ابتدا به وسط فرم (مثل قبل ) می ره و دوباره به بالا برمی گرده که این باعث یک پرش می شه که در نمای کارکردی اصلا مناسب نیست
آیا راهی به نظر شما می رسه ؟
با تشکر
سلام
با بررسي نمونه شما بهتر و سريعتر ميتوان به نتيجه رسيد.
يا علي

hamid-nice
چهارشنبه 23 بهمن 1392, 13:14 عصر
با سلام و تشکر از توجه دوستان
خیلی سعی کردم مشکل را پیدا کنم ولی نشد که نشد
برای اینکه برای دوستان گرامی هم باعث زحمت بی هوده نشه ، چرا که اینطور مشکلات معمولا کلیات با ارزشی نیست که اگه حل بشه راهی را هم برای بعدها باز کنه تصمیم گرفتم تا فرم را از نو ایجاد کنم که با استفاده از فرمهای قبلی و بکارگیری آنها اگرچه زمان گرفت اما کلا فرم جدید بدون مشکل شد لذا ادامه تاپیک ضرورتی نداره و باز هم از توجه دوستان سپاسگزارم
اما صرفا اگر دستوری برای کنترل اسکرولها ( نه به وسیله تغییر فوکوس سایر کنترله بلکه مستقیما دستور روی اسکرول ) می شناسید ارایه فرمایید که می تونه خیلی مفید برای بعدها و سایرین باشه
با تشکر