PDA

View Full Version : نحوه ثبت اطلاعات بصورت یکجا

سیروس مقصودی
دوشنبه 21 بهمن 1392, 07:18 صبح
با سلام

من از sql server 2000 استفاده ميكنم من برنامه ای نوشته ام که کاربر بایستی در ابتدا کلیه اطلاعات (شامل چندین رکورد) را وارد کرده و بعد با زدن کلید ثبت کلیه اطلاعات در جدول ثبت گردد . من از dbgrid کامپوننت Ehlib استفاده میکنم . مشکل من اینجاست که وقتی کاربر رکورد اول را ثبت میکند اطلاعات بصورت اتوماتیک در جدول ثبت میشود بدون اینکه کاربر کلید ثبت را فشار دهد . مثلا در oracle كاربر كليه اطلاعات را ثبت میکند و بعد با زدن کلید ثبت که همان اجرای دستور commit میباشد کلیه اطلاعات بصورت یکجا در جدول ثبت میشود آیا در sqlserver 2000 چنین امکانی وجود دارد و یا در delphi 7 انجام دادن چنین کاری وجود دارد .

با تشکر

یوسف زالی
دوشنبه 21 بهمن 1392, 09:53 صبح
سلام. راه زیاد داره،
استفاده از دیتاست های لوکال، و بعد دستوری مثل UpdateBatch،
استفاده از تراکنش های شی ADOConnection
اما روش پیشنهادی من استفاده از دیتاست های لوکال و ارسال اون با XML در SQL هست، که البته دقیق نمی دونم نسخه 2000 اون رو ساپورت می کنه یا نه.

hadisalahi2
سه شنبه 22 بهمن 1392, 10:16 صبح
من برای این موارد از یک جدول موقت استفاده می کنم
بعد از ذخیره موقت اطلاعات ، در صورتی که کاربر عمل تایید یا ذخیره رو انجام بده با یک SP اطلاعات رو از جدول موقت می برم به جدول اصلی
در Ehlib یک کنترل فک کنم برای همین کار وجود داشته باشه
البته مطمئن نیستم
MtTable این قابلیت رو در اختیار کاربر میزاره

pezhvakco
شنبه 24 اسفند 1392, 20:59 عصر
سلام

استفاده از دیتاست های لوکال، و بعد دستوری مثل UpdateBatch،
.. و استفاده از دیتاست های لوکال و ارسال اون با XML در SQL هست

پیشنهاد دیگر استادان بر بکار گیری ClientDataSet و DataSetProvider است (که فکر کنم همون روش شما است)

لطفا روش انجام این کار (برای ردیف های جدید و ویرایش ردیف های موجود) رو راهنمایی بفرمایید.

با سپاس .

khoshblagh
یک شنبه 25 اسفند 1392, 00:35 صبح
سلام

پیشنهاد دیگر استادان بر بکار گیری ClientDataSet و DataSetProvider است (که فکر کنم همون روش شما است)

لطفا روش انجام این کار (برای ردیف های جدید و ویرایش ردیف های موجود) رو راهنمایی بفرمایید.

با سپاس .
با سلام من اینکار را با استفاده از نمونه جناب کشاورز انجام دادم . ولی فقط رکوردهای جدید را به فایل xml منتقل میکند، ولی قادر به اصلاح و حذف نمیباشد. نمونه را در تاپیک با عنوان عدم اصلاح و حذف رکوردها در فایل xml در همین تالار دیروز قرار دادم.

pezhvakco
یک شنبه 25 اسفند 1392, 10:20 صبح
سلام

... ولی فقط رکوردهای جدید را به فایل xml منتقل میکند، ولی قادر به اصلاح و حذف نمیباشد...
بیش تر هدف من، همین بخش ویرایش است چون قسمت اضافه کردن رو نوشتم و کار می کنه .

همه اینکه پرسیدم برا این است که شاید از ابتدا روش رو اشتباه رفتم ؟
" در این صفحه http://barnamenevis.org/showthread.php?321556-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D9%88-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%AF ، (تایپیک 13) روش کارم رو هم نوشتنم "